İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vodafone Faturalı Hatta Kredi

Telefon alıp kullanma konusunda, acil nakit ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacak olan Vodafone Kredi yani Vodafone faturalı hatta kredi sayesinde, Vodafone sizi sıkıntıdan çıkaracaktır. Bazı acil durumlarda telefon almak ister ama nakit olarak alamayabilirsiniz. Vodafone faturalı hatta kredi ile ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Böyle zamanlarda çevrenizde size acil nakit temin edecek kişilerde bulunmayabilir. Böylece elinize çok kısa bir sürede nakit para geçmiş olur ve telefonunuzu alabilirsiniz.

Günlerce hatta haftalarca bankaların ihtiyaç kredisi vermelerini veya yüksek faiz oranlarıyla kredi çekmeyi beklemeksizin çok kısa bir sürede üstelik çok düşük faiz oranıyla nakit para ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Ve telefonunuzu kolayca almış olursunuz. Bankalardan ihtiyaç kredisi almakta bir hayli zor ve uzun bir süreçtir. Bankalardan kredi alsanız dahi yüksek faiz oranları ve küçük kredi meblalarında bile dosya masrafı ve sigortalar nedeniyle çektiğiniz paranın yüksek bir katını ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu sıkıntılardan sizi Vodafone Kredi kurtarmaktadır.

Vodafone, size cep telefonu alıp kullanmanız için nakit para ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yöntem sunuyor. Vodafone Kredi için tek sahip olmanız gereken kendi adınıza açılmış olan Vodafone faturalı hattınızın bulunmasıdır. Faturalı hat kullananlara nakit imkanı taksitler halinde borcunuzu ödemeye de imkan sunuyor.

Vodafone Faturalı Hatta Kredi ile Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Vodafone büyük kolaylıklar sağlayarak kredi almanızı sağlıyor. Tek yapmanız gereken bir bayiye uğrayıp Vodafone Kredi için faturalı hattınızın üzerine bir cihaz almak istediğinizi söylemek. Başvuru formunu doldurarak, ihtiyacınız olan nakit para doğrultusunda bir cihaz almanız gerekiyor. Bu cihazı satın aldıktan sonra gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Böylece elinize çok kısa bir sürede nakit para geçmiş ve telefonunuzu almış olursunuz. Günlerce hatta haftalarca bankaların ihtiyaç kredisi vermelerini veya yüksek faiz oranlarıyla kredi çekmeyi beklemeksizin çok kısa bir sürede üstelik çok düşük faiz oranıyla nakit para ihtiyacınızı gidermiş olursunuz.

Vodafone size birçok ayrıcalık sunarak, ihtiyaçlarınız olan nakit para karşılığında cihaz satıyor. Üstelik bu cihazın taksitleri de faturanıza yansıyor. Yani her ay fatura öder gibi nakit para ihtiyacınızı karşılamış ve telefonunuzu almış olursunuz.  Cihazı satın aldıktan sonra tüm hakları size geçmiş olur. İster bu cihazı kullanırsınız, ister satarsınız. Vodafone faturalı hatta kredi almak görüldüğü üzere çok kolay yapılmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Telefon Numaraları

İstanbul 
0212 9141014
Ankara
0312 4339795
İzmir 
0232 3320910
Adana 
0322 2770823

İnternet üzerinden Başvuru Formunu Doldurmak için TIKLAYINIZ

Faturalı Hat kullanıyor iseniz, Kredi ile cep telefonu almak için kefil getirmenize gerek yoktur. 6 aya varan vadelerle kredi almak isteyen bütün müşterilerin, Vodafone Kredi üzerinden cep telefonu alması mümkündür. Ayrıca masraflar, normal kredi şartlarından çok daha düşük şekilde düzenlenmiştir. Bu sayede kendinize masrafsız krediyi seçmek, yine sizin elinizde olacaktır. Operatörünüzden alacağınız kredi sayesinde istediğiniz ihtiyaca göre cep telefonu satın alabilirsiniz. Sınırsız tercih dünyası sizi beklemektedir.

Sistem Yasal Mıdır?

Borç alma işlemi, tamamen kanuni dayanakları olan, içerisinde alacaklı- borç ilişkisini barındıran bir uygulamadır. Bu sayede aradan bankalar çıkmış olacaktır. Telefon cihazı almak isteyen herkesin, anlaşmayı mobil operatörler veya operatörlere bağlı finans kurumları ile yapmaları gerekir. Vodafone Kredi için yapılacak olan sözleşmede, ödeme taksitleri ve geri ödeme vadesi belirlenecektir. Bu sayede ödeme planı, kişinin ödeme gücüne göre belirlenmiş olacaktır. Uygulanan bütün adımların, yasal düzenlemeye uygun olduğu tekrar sizlere hatırlatılacaktır.

Sistem üzerinden telefon almak isteyen hat sahiplerinin kullandıkları hattın, kesinlikle faturalı olması gerekir. Çünkü faturasız hatlar üzerinden finansman sağlanması mümkün değildir. Bu yüzden de faturasız hat sahiplerinin, sistem üzerinden sözleşme yaparak herhangi bir şekilde telefon alması mümkün olmaz. Sistemin güncellenme ve şartlarının geliştirilme çalışmaları devam etmektedir. İlerideki süreçte, faturasız hatlara yönelik sistemler de oluşturulacaktır.

Telefon almak isteyen kişilerin, finansman sahibi kurum ve kuruluşlarla belirli ödeme şartlarını içeren sözleşme imzalaması gerekmektedir. Bu sayede sözleşmeden doğan hakların kullanılması, hukuki bir durumun varlığını oluşturacaktır. Yasal olarak, sözleşmeyi yerine getirmeyen taraf hakkında kanuni hakların kullanılması yöntemi doğacaktır. Kişilerin Vodafone Kredi ile cep telefonu aldıktan sonra sözleşmede yazan kurallara uyması gerekir. Bunun yanında ödeme planına göre ödemeler yapması ve borcunu geciktirmemesi de, yine yasal yükümlülükleri arasındadır. Gecikmeler halinde sözleşmede belirlenen ve altı taraflarca imzalanmış olan cezai hükümler devreye girecektir. Bu yüzden müşterinin Faturalı Hatlara Kredi için belirlenen taksitleri ödememesi durumunda, kendisini bağlayacak şartlar devreye sokulmuş olacaktır.

Telefon Hattına Kredi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Öncelikli Fatura Üzerine Kredi uygulamasının, ödeme gücü olmayan kişiler için bir kredi ürünü olmadığı bilinmelidir. Bu yüzden geri ödeme gücü bulunmayan kişilerin, bu sisteme dahil olması mümkün olmayacaktır.

Kontratlı cihazların satışı ve yapılacak sözleşmelerin oluşturulması, yetkilendirilmiş bayiler tarafından yapılır. Sözleşmenin altına sadece yetkili kişilerin imza atması beklenir. Kontratla alınmış olan cihazların üzerindeki bütün tasarruflar, kişilere aittir. Fakat herhangi bir bozulma veya yenisiyle değiştirme durumunda, sahiplik telefonun satışı gerçekleştirilen kişiye ait olacaktır.

Alınan cihazlar istendiği takdirde aynı gün içerisinde satılabilir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama yoktur. Özellikle yapılacak satış sözleşmelerinde, bu sistem üzerinden satın alındığı ve üzerinde borç bulunduğu eklenmelidir.

Cihazların satım işlemi gerçekleştirilirken, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından zorunlu hale getirilmiş olan Cihazlara Yönelik Alım ve Satım Belgesi imzalanmalıdır. Bu evrakın bir nüshası alıcıda, bir nüshası da sizde durmalıdır.

Operatörlerle belirlenen sözleşme detaylarına her zaman uyulması gerekir. Aksi takdirde operatörler, cezai işlemleri başlatmaya ve icraya götürmeye yetkili kuruluşlar olacaktır.

Müşterilere sunulan fiyatların cazip gelmemesi halinde, sistemde kalma zorunlulukları bulunmaz. Bankalardan ihtiyaç kredisi çekilir ve peşin para ile alınan telefonun kredisi operatörlere ödenebilir, banka ile imzalanan sözleşmedeki şartlara göre taksitler bankadan yeni çekilen kredi için bankaya geri ödenir.

Instagram sayfamızı buradan takip edebilirsiniz. 

Kredi, günümüzün temel ihtiyaçlarından birisidir. İnsan ihtiyaçlarının veya ihtiyaç duyduğumuzu hissettiğimiz şeylerin günden güne artması ve bunun maliyetlere yansımasının sonucu olarak, ekonomik anlamda birtakım zorluklarla karşılaşabiliyoruz. Böylesi durumlarda, bütçeyi aşan ürünleri taksitle almak ve aylık maliyeti düşürmek başvurulacak çarelerden biri olarak görünüyor. Telefon, artık günümüzün temel ihtiyaçlarından birisi olma yoluna girmiş ve haberleşme ile İnternet gibi temel ihtiyaçlarımızı tatmin etme araçlarından biri haline dönüşmüştür. Döviz kurunun da etkisiyle günden güne artan telefon fiyatları, pek çokları için neredeyse lüks haline gelmiştir. Bu temel ihtiyaç ve lüks sarmalında, artan maliyetlerden etkilenmemek için firmalar çeşitli çözümler sunmuştur. Vodafone kredi seçeneği, Vodafone faturalı hatta kredi almanızı sağlayan en makul çözümlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vodafone Kredi

Vodafone kredi konusuna geçmeden önce, faturalı hatta kredi teriminin ne olduğunu açıklamakta fayda var. Faturalı hatta kredi, telefon operatörlerinin fatura tutarına ek olarak, telefon ücretlerini 6 veya 12 aylık taksitlere böldüğü ve toplam tutarı faturaya yansıttıkları bir kredi verme yöntemidir. Bu kampanyalardan yararlanabilmek için ilgili operatörün faturalı müşterisi olmanız gerekmektedir. Bunun faturalı müşterilere özgü olmasının sebepleri arasında; borcun takibinde ve tahsilinde kolaylık, ödünç sözleşmesinin, hizmet sözleşmesine içkin olarak yapılması, borcun temerrütü halinde faiz, eğer kefalet sözleşmesi de imzalanmışsa kefilden ödeme talep edilebilmesi ve kullanım bedelinin müşteriye düzenli olarak yansıtılmasının getirdiği faydalar sayılabilir.

Tamamen yasal bir işlem olan faturalı hatta kredi, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından çıkarılan bir yönetmelikte düzenlenmekte olup 3.500 Türk Lirasının altındaki telefonlar için 12 ay, bu tutarın üzerindeki telefonlar için ise 6 ay krediye izin vermektedir. Bu sürenin, tüm telefonlar için 12 ay olduğu yönünde bazı haberler çıkmış olsa da, şu an güncel yönetmelik belirtilen şekildedir ve 3.500 TL üzerindeki telefonlara 6 aydan fazla taksit yapılamamaktadır. BDDK bu hamlesiyle, ekonomik durumu yeterince iyi olmayan insanların pahalı telefonların şaşaalı özelliklerine kapılmasını ve daha sonra oluşabilecek mağduriyetleri engellemek istemiştir. Böylece, insanların bir nebze de olsa ödeyemeyecekleri kredi borçları altına girmesinin azaltılabileceği düşünülmüştür.

Kanunlar

Vodafone kredi, yukarıda anlattığımız faturalı hatta kredi uygulaması dahilinde başvurulabilecek kredilerden birisidir. Vodafone faturalı hatta kredi imkanından faydalanabilmek için öncelikle, Vodafone ile aranızda bir sözleşme kurulacağından 18 yaşını doldurmuş olmanız veya mahkeme kararıyla ergin kılınmanız gerekir. Bu şart sağlandıktan sonra, faturalı bireysel veya şahıs esnaf Vodafone abonesi olmanız ve satın almak istediğiniz cihaz kampanyasına uygun Müşteri Limit Puanına sahip olmanız gerekmektedir. Müşteri Limit Puanınızı arttırmanın yolu, ticaretle uğraşan herkesin aradığı ideal müşteri olmaktan geçer. Yani, faturalarınızı düzenli olarak ödemeli ve borçlarınızı aksatmamalısınız.

Buna ek olarak, abonenin yaşı, ödediği fatura miktarları ve bankalarla olan işlemlerindeki güvenirliği de bu sürece etki eden faktörler arasındadır. Ayrıca son 48 saat içinde SIM kart değişikliği yaptıysanız, bu sürenin dolmasını beklemeniz gerekir. Bunun yanı sıra, telefon aldığınız esnada tarife değişikliği de istiyorsanız, son 30 gün içerisinde herhangi bir tarife değişikliği yapmamış olmanız gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da; adınıza kayıtlı GSM numaraları üzerinden en fazla iki cihaz kampanyasına katılabileceğin izdir. Son olarak, daha önceden ödenmemiş borcunuz veya hakkınızda bir kısıtlama kararı olmamalıdır. Konunun tam olarak anlaşılabilmesi için kısıtlılık durumundan kısaca bahsedelim.

Vodafone faturalı hatta kredi

Vodafone faturalı hatta kredi uygulamasına başvurmak için birçok nedeniniz olabilir. Bunlardan ilki, bankanın sıkıcı, boğucu ve kasvetli ortamına bulaşmayacak olmanızdır. Ayrıca, bankada saatlerce sıra beklemeyecek ve kredi sonucunun açıklanmasını beklerken yaşlanmayacaksınız. Sistemi yavaşlatan bu bürokratik engeller, Vodafone kredi uygulamasından yararlanmak istediğinizde sizler için geçerli olmayacaktır. Ayrıca, faturalı hatta kredinin, bankanın belirlediği yüksek geri ödeme faizlerinden daha düşük faiz oranları sunması bu suretle telefon almanız konusunda sizi cesaretlendirecek nedenler arasındadır. Buna ek olarak, GSM operatörlerinin sunduğu avantajlı kampanyalar da sizi bu yola çeken diğer unsurlar arasında sayılabilir.

En Güvenli Adres Mağazalar

Vodafone faturalı hatta kredi uygulamasından yararlanabilmek için, Vodafone mağazalarına uğrayabilir, onlardan daha detaylı bilgi aldıktan sonra siparişinizi gerçekleştirebilir veya Vodafone sitesi üzerinden çevrimiçi sipariş verebilirsiniz. Bu çevrimiçi süreçte aklınıza takılan bir şey olması durumunda ise Vodafone çağrı merkezlerine ulaşabilir ve kafanızı kurcalayan soruları uzmanlara danışabilirsiniz. Çevrim içi kanallardan sipariş verebilmek için Vodafone bireysel müşterisi olmanız gerekir. Sonrasında ise, Vodafone web sitesinde bulunan çeşitli telefonları inceleyebilir ve hayalinizdeki telefona kolayca ulaşabilirsiniz. Ödeme konusunda ise, zaten faturalı müşteri olduğunuz için, telefon tutarı seçtiğiniz taksit tutarına göre (6 veya 12) faturanıza yansıtılacaktır.

Ödeme adımlarını tamamlarken, her iki tarafı [çoğunlukla karşı tarafı:)] koruyan Bilgilendirme Formu, Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Taahhütnameyi okumanız istenecek ve bu metinleri okuduğunuzu belirten kutucuğu işaretledikten sonra siparişinizi oluşturabileceksiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bu sözleşme metinlerini dikkatlice okumanız, aklınıza takılan bir soru olursa müşteri hizmetlerine veya bir bilene danışmanız dır. Bunun sizler açısından faydalı olmasının yanı sıra, ileride sorun çıkması durumunda haklarınızı ve yükümlülüklerinizi bilecek ve ona göre pozisyonunuzu belirleye bileceksiniz. Çevrim içi sipariş yoluna başvurduğunuz takdirde, siparişiniz kargo firmasıyla tarafınıza birkaç gün içinde getirilecek ve sadece hattın yasal sahibine imza karşılığı verilecektir.

Bu Yazımızı da Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz
Sıfır Aldığım Cihazımı Satarken Neden Çok Azına Satabiliyorum?

İnceleme

Vodafone kredi ile nasıl daha iyi bir telefona sahip olunabilir konusunu inceledik. Özetlemek gerekirse; Vodafone faturalı hatta kredi uygulaması, bankaların verdiği kredilerden farklı bir uygulama olup, hat sahibi ile operatör arasında yapılan bir sözleşmeye dayanır. Bu sözleşmeye göre, faturalı hat sahibi, faturasına ek olarak 6 ila 12 ay taksit bedeli ile telefon sahibi olabilir. Bunun getirdiği avantajlar arasında, hızlı teslimat, hızlı kredi ve taksit sayesinde kolay ödeme imkanı sayılabilirken, dezavantajları arasında, aylarca taksit ödemek durumunda kalmanız sayılabilir. Ancak kenarda köşede paranız yoksa ve yakın zamanda gelir kaynağınızı kaybetme korkusu yaşamıyorsanız, gönül rahatlığıyla bu imkandan faydalanabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -