İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı Hakkında

Birçok farklı alanda, kosgeb girişimcilik destek programı hakkında gelişmeleri takip ediyor ve söz konusu olan bu gelişmelerden biz de yararlanıyoruz. Ancak işte yararlandığımız bu fikirlerin hepsinin birer kaynağı vardır. Söz konusu olan bu gelişmelerin hepsi bir girişimcilik ruhunun getirdikleridir. Ancak pek tabi söz konusu olan bu fikirlerin uygulamada kendine yer bulabilmesi için belli başlı destekleri almaları gerekir. Özellikle de bazı kurumlar ki buna KOSGEB de dahil, söz konusu olan bu girişimcilere en iyi desteği vermeye çalışıyor.

Girişimcilere Destek

Firmalar projelerine inandıkları insanların girişimciliklerine güvenerek bu insanlara belli başlı miktarda ekonomik destek sağlayabilirler. Ancak bu desteği de herkes için belli oranlarda yapmazlar. Söz konusu olan bu firma da geleneksel girişimcilere belli oranda diğer kategorideki girişimcilere ise belli oranlarda bu destekleri veriyor. Girişimcilerin söz konusu olan bu destekleri alması onlar için hayati öneme sahip olabilir. Çünkü aksi halde söz konusu olan bu fikirlerini hayata geçirmekte zorlanabilirler. İşte söz konusu olan bu firma da bu konuda insanlara en iyi ve en sağlıklı desteği vermek için çaba sarf ediyor.

Programın Kuruluş Amacı

Girişim programının kuruluş amacı tamamen yeni fikirlerin ve yeni iş planlarının hayata geçmesini sağlamaktır. Çünkü ancak bu sayede yeni ve farklı iş alanları yaratılabilir ve bunun sonucunda da yeni yatırımlar yapılabilir. Bu noktada da söz konusu firmanın sunmuş olduğu bu ekonomik desteğin temel amacı da iş alanlarının ve bu işleri kuranların en kırılgan dönemlerinde dahi ayakta kalarak söz konusu olan hizmetlerine devam etmelerini sağlamaktır. Verilen maddi desteği iyi değerlendiren ve aklındaki işi sahaya yansıtacak olan kişiler sayesinde de tüm iş sahalarında bir hareketlilik ve canlılık meydana geliyor. Siz de eğer bir iş kurmaya çalışıyor ve bunun için de maddi bir yardım bekliyor iseniz söz konusu olan bu firmanın sunmuş olduğu bu hizmetten yararlanabilir ve hayalinizi uygulamada gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizdeki birçok girişimciye bu konuda destek veren firma sahip olduğu bu hizmet ile insanların hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor.

Verilen Maddi Destekler

Firma tarafından verilen desteklerin insanlar için doğru bir yatırım olması için söz konusu olan bu yatırımların doğru bir şekilde harcanması gerekir. Söz konusu olan bu firmanın ve daha birçok farklı firmanın destek verirken dikkat ettikleri belli başlı özellikler vardır. Bunlar;

 • Girişimcinin projesine inanmak,
 • Projenin hayat bulacağına inanmak,
 • Hem ülke ekonomisi için hem de iş canlılığı için fayda getireceğine inanmak, gibi birçok farklı değerlendirmenin sonucunda bu yardımı veriyorlar.

Desteklerin Miktarı

Verilen desteklerin miktarı projeye göre değişkenlik gösterebilir. Çünkü geleneksel olan girişimciler için verilen destek belli oranlarda iken diğer girişimcilere verilen destek çok daha farklı olabiliyor. Bunun temel sebebi de işin boyutu ve getirisi ile orantılı olmasıdır. İleri seviyelerdeki girişimcilere ise 370 bin liraya varan destekler verilebiliyor. Yine geleneksel girişimcilere ise 60 bin liraya kadar maddi destek sağlanıyor. Siz de söz konusu olan bu yardımları alarak iş kurabilir ve bu işinizin patronu olabilirsiniz.

Firmanın Temel Amaçları

Firma söz konusu olan bu hizmetleri sunarken belli başlı nedenleri de öne sürüyor. Çünkü işe inanmak ve bu projenin tutacağına olan güvenin tam olması halinde söz konusu olan maddi destekler veriliyor. Firmanın bunun dışındaki temel amaçları ise,

 • KOBİ ve iş verenlere destek vermek,
 • Yeni işletmelerin kurulması ve sürdürülmesi,
 • Ekonomideki aktörler arası işbirliğini arttırmak,
 • Başarılı olan iş modellerini ödüllendirmek gibi birçok farklı prensibi ve amacı mevcuttur.

Sağlanan Maddi Desteklerin Faydaları

Firma tarafından vatandaşlara sunulan bu maddi desteğin en büyük artısı insanların hayallerini gerçekleştirmesi ve bu girişimci ruhlarının ödüllerini alabilmeleridir. Dolayısıyla verilen bütün maddi desteklerin söz konusu olan bu girişimciler için faydası ve amacı oldukça önemlidir.

İşinizin Patronu Olun

Sahip olduğunuz fikri gerçekleştirdikten sonra rahatlıkla işinizi kurabilirsiniz. Firmadan alacağınız bu maddi destekler ile de kendi işinizin patronu olabilir ve kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Tüm bu işlemleri yapmak ve bu girişimciliğinizi sahada da devam ettirmek tamamen sizin elinizde olan bir durumdur.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Jojobet - Vbet giriş -