İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çıkmayan Krediler Aracı Firmalar Vasıtası ile Çıkartılabilir mi?

Bankalardan “Kredi Çıkmıyor” cevabını alanların merak ettiği konulardan biri de Çıkmayan Krediler Aracı Firmalar vasıtası ile Çıkartılabilir mi olmaktadır. Kredi Danışmanlık Firmaları; Çıkmayan krediler’i çıkartabilen, olumsuz kaydı bulunan kişilere yardımcı olabilen kuruluşlar asla olamazlar. Aksini iddia eden firma ve şahıslara güvenilmemesi çok önemlidir.

Kredi Çıkmıyor” cevabını aldığınızda bu sonucu çok iyi analiz etmeniz lazımdır. Belli bir süre bekleyip, olumsuz durumları belli oranlarda azaltana kadar başvurularınızı durdurmalı mısınız? Yoksa, Anlık Mevcut şartlarda size kredi verebilecek bir banka bulup, oraya mı başvurmalısınız? Bu analizi doğru yapmanız, yanlış bankalara yapacağınız kredi başvuruları sonucunda alacağınız “Kredi Çıkmıyor” cevabı ile KKB puanınızı dahada düşürmemelisiniz.

Haciz ve Açık takibi olanlar; Bankalardan hiçbir şart altında kredi kullanamazlar. Kullandırabileceğini iddia eden şahıs ve firmalara kesinlikle güvenilmemesi gerekmektedir. Kredi Danışmanlık Firmaları; Çıkmayan Krediler’i çıkartabilen, olumsuz kaydı bulunan kişilere yardımcı olabilen kuruluşlar asla olamazlar. Her Keseye Kredi nin; Danışmanlık ve çalışma sistemine örnek oluşturması adına; Konut kredisi kullanmak isteyen, aylık net geliri 1.000 TL olan bir kişi; “Çıkmayan Kredi” durumununda olmadığını düşünürsek.

Alacağı ev: 100.000 TL
Nakit Parası: 55.000 TL
Kullanmak istediği konut Kredisi: 50.000 TL
Kişinin ödemeleri düzenli ve bir sıkıntısı yok.
Kullanacağı 50.000 TL Kredinin 120 Ay vade de taksiti: 700 TL civarı olur.

Hangi Bankadan Kredi Kullanılabilir?

Bizim danışmanlık hizmetimiz bu noktada başlıyor. Kendisine Kredi Çıkmıyor diye düşünen kişileri bunu dikkatlice okumalıdır.

Bu kisi;

G……… Bankasına giderse başvurunuz çıkmayan krediler den biri olarak değerlendirilebilecektir. Çünkü G…….. Bankasında genel olarak gelirin %60’ına kadar taksit ödenmesine müsaade edilmektedir.

Y…….. K……..Bankasına giderse çıkmayan kredi başvurusu ile karşılaşmanız olasıdır. Çünkü bu bankanın sistemi de genel olarak Gelirin %40’ı yani 400 TL ye kadar aylık taksit ödemesine müsaade eder.

Benzer şekilde birçok bankadan da kredisini onaylatma ihtimali düşük olacaktır. Çünkü bu bankaların sistemi de gelirin ortalama %50’si kadar olan yani 500 TL ye kadar kredi taksiti ödemesine müsaade eder.

Bu şartlarda bu kişinin kredi kullanabileceği tek bir banka vardır oda ………..BANK’tır. Bu bankanın sistemi Gelirin %70 ine yani 700 TL ye kadar taksit ödemesine müsaade eder. Ve bu kişiye kullanmak istediği 50.000 TL Konut kredisini verir.

Fakat burada önemli olan nokta; Kredi kullanmak isteyen kişi… Kredisini kullanabileceği doğru bankadan önce; diğer bankalara kredi başvurusu yapar ve RED cevabı alırsa, sistemde kayıtlı olumsuz başvuru sayısı arttığından, KKB (Findeks) puanı düşecek ve ilk başta gidip kullanabileceği bankadan, kredisini kullanamayacağı bir duruma düşebilir.

Bankalara yapılan her başvuru; kişilerin kredi puanını düşürür ve sisteme olumsuz başvuru kaydı açar. SMS ve Bankaların WEB Sitelerinden yapılan çıkmayan kredi başvurularının KKB yani findeks sicilinize eklendiğini unutmamanız gerekmektedir.

Doğru Bankaya Kredi Başvurusu = Kredi Onayı

Kredi Notu Neden Düşer?

Kredi notunu düşüren birden fazla faktörler vardır. yukarıda aslında biraz bahsettik ancak durumu biraz daha özetleyebilmek ve derine inmek açısından kredi notu neden düşer? bu konu hakkında bilgiler verelim istiyoruz.

Öncelikli olarak aşağıda kredi notunun düşüren nedenlerin yüzdelik oranlarını aktaralım. Sonunda ise kredi notunuz toplamda ne kadar düştüğünde siciliniz en kötü hale gelecektir bunu açıklamış oluruz.

 • Kredi Ödeme Düzeni %35
 • Mevcut Kredi ve Kredi Kartı Borç Durumu %35
 • Yeni Alınan Kredi %11
 • Kredi Kullanma Yoğunluğu %10
 • Diğer Faktörler %9

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Yapılabilir mi? Bu yazımızı da mutlaka okumalısınız.

Kredi Notu

Kredi notu hesaplaması yapılırken en üst not 100 olacak şekilde belirlenir. dolayısıyla yukarıda belirtmiş olduğumuz yüzdelik oranların toplamının 100 olduğunu söyleyelim. Belirttiğimiz maddelerdeki kredi notu KKB tarafından 0 ile 1900 puan arasında dilimi içerir.

Bunları kendi içerisinde değerlendirecek olursak kredi notu 0(Sıfır) olan birisinin Kredi Çıkmıyor diye düşünmesine sebep olacaktır.  Ancak kefil ya da ipotek yöntemini deneyerek kredi sahibi olabilirler. 1-699 arasında kredi puanı olan kişiler ise en riskli olan kişilerdir. Bu kişilere kredi çıkabilme ihtimali çok düşüktür kefil ya da ipotek göstermiş olsalar bile kredi alamayabilirler. 700–1099 arasında kredi notuna sahip olan biri orta risktedir. Düşük olmakla birlikte kredi çekebilme ihtimali söz konusudur. kredi kullanma ihtimali vardır. 1100-1499 arasında kredi notu olan kişiler ise az riskli olan gruptalardır. Gelire bağlı olarak kredi çekebilirler,kefil ya da ipotekle kredi alabilirler. 1500-1699 arasında kredi notu olanlar iyi derecede olanlardır, kredi kullanabilme ihtimalleri yüksektir, kefil ya da ipotek kendilerinden talep edilmez. En şanslı olan grup ise 1700-1900 arasındakilerdir. Kredi sicilleri çok iyidir ve hiçbir şey istenmeden kendilerine kredi sunulabilir. Bu grup bankaların en çok tercih ettiği grup olarak bilinir.

Yukarıda bahsettiğimiz sıfır puana sahip olan kişiler bugüne kadar hiç bankalarla işi olmamış olan kişilerdir. Bankalar bu kişilerin ödeme alışkanlıklarını, gelir durumlarını ve finans hareketlerini bilmediklerinden dolayı çekingen davranır.  Daha önce bir bankadan hiç kredi oluşturmayan bu grubun sorgulamasında kredi notu oluşturulamadı şeklinde ifade söz konusu olacaktır.

kredi çekemeyenlerin dikkat etmesi gerekenler

Kredi Başvurusu Kredi Notunu Düşürür mü?

Yukarıda bunun açıklamasını yapmıştık. Kredi başvurusunda bulunmak sizin kredi notunuzu düşürmeyecektir. Ancak sizin sık kredi başvurusunda bulunuyor olmanız ve alacağınız red yanıtı Kredi Çıkmıyor diye üzülmenize sebep olacaktır. Daha sonraları kredi çıkmıyor diye üzülmenize sebep olabilecektir. Bunun nedenine baktığımızda ise bir bankanın vermediği krediyi diğer banka ben neden vereyim düşüncesinden kaynaklanır. Sık başvurudan kastımız ise bir kişinin yılda 10 ve üzerinde başvuruda bulunması demek olacaktır.  Bunu da şu şekilde belirtelim eğer siz ayda 2-3 kez kredi başvurusunda bulunuyorsanız bu kötü bir durum olacaktır.

Kredi Notunu Düşüren Sebepler

Bankadan kredi çektiniz ve çektiğiniz kredinizi düzenli olarak ödemiyorsanız bu durum kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır. Sizin kredi başvurunuzu, çıkmayan krediler statüsüne sokacaktır. Düzenli kredi ödemesi her banka için geçerli bir durumdur ve bankalar bu konuya çok dikkat ederler. Kredi ödemeleri, Kredi kartı ödemleri, Avans hesap ödemesi bankaların düzenli ödeme listesinde yer alan ayrıntılardır.

Yukarıda belirtilmiş olan şartlar doğrultusunda kredi talebinde bulunacak ya da bir kredisi var olan kişilerin mutlaka ödemelerine dikkat etmeleri gerekiyor.  Eğer günün birinde acil paraya ihtiyacınız olur ve kredi talebinde bulunursanız bu hareketler sizin krediye ulaşıp ulaşamayacağınızı da belli edecektir.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

42 Yorum

 1. fatma fatma 8 Ocak 2019

  acil nakit ihtiyacim var.10 bin

  • admin admin 9 Ocak 2019

   Merhaba,
   Detaylı bilgi için https://www.herkeseyekredi.com.tr/iletisim adresini ziyaret edebilir yada mesai saatlerimizde danışmanlarımızı arayabilirsiniz.
   Ankara:03124339795
   İzmir:02323320910
   İstanbul:02129141014
   Adana:03222770823

 2. Ahmetbilal onat Ahmetbilal onat 21 Ocak 2019

  30.40 bin tl

  • admin admin 21 Ocak 2019

   Ahmet Bey Merhaba,

   Detaylı bilgi için https://www.herkeseyekredi.com.tr/iletisim adresini ziyaret edebilir yada mesai saatlerimizde danışmanlarımızı arayabilirsiniz.
   Ankara:03124339795
   İzmir:02323320910
   İstanbul:02129141014
   Adana:03222770823

 3. Veli Veli 6 Nisan 2019

  Hangi bankaya başvurdum ise bir türlü bana kredi çıkmıyor. Bir arkadaşımın vasıtası ile sizlere ulaşıyorum. Kredi alma hususunda sizlerinde yardımınızı rica ediyorum.

 4. Yamaç Yamaç 7 Nisan 2019

  Paraya ihtiyacım var. Arabamı yenilemek istiyorum ama kredi çıkmıyor. Çok uygun bir fiyata araçta buldum. Ne yapsam inanın bilmiyorum. Bana bir yol gösterir misiniz?

 5. Elanur Elanur 8 Nisan 2019

  Bu bankaların ne pis bir sistemi var. Kredi notum ortalamanın üstünde olmasına rağmen bana bir türlü kredi çıkmıyor. Sizden kredi kullanmak istiyorum. Nasıl yapabiliriz?

 6. baran baran 9 Nisan 2019

  Nakit ihtiyacım var. 3 bankaya gittim ve kredi çıkmıyor. Daha fazla banka da dolaşmak istemedim. Çünkü her başvuru da kredi notum daha da düşüyormuş. Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?

 7. Aslıhan Aslıhan 10 Nisan 2019

  Kredi notum ortalamanın biraz altında, çünkü 2 krediyi üst üste ödeyemedim. Bu yüzden acil nakit ihtiyacım olduğunda kredi çıkmıyor. Kredi notu puanımını en hızlı nasıl yükseltebilirim?

 8. aytuğ aytuğ 11 Nisan 2019

  Uzun uğraşlar sonucu çok güzel bir ev buldum. Fakat bütçemin biraz üzerinde olduğu için kredi çekmek istedim. Fakat hangi bankaya gittiysem bir türlü bana kredi çıkmıyor. Bunun için ne önerebilirsiniz?

 9. Oya Oya 13 Nisan 2019

  Bende 2 hafta kadar bankalarla cebelleştim ama bir türlü kredi çıkmıyor. Kurun yükselmesi, ekonomik belirsizlikler falan derken bankalarda musluğun vanasını kapatmış. Allah yardımcımız olsun.

 10. Sinan Sinan 13 Nisan 2019

  Bankalardan kredi çıkmıyor ise asla 2. 3. bankaya gitmeyin. Çünkü her kredi başvurunuzda kredi notu puanınız azalıyor. Kredi notu hayati bir önem taşıyor. Pos makinesi başvurusunda bile artık kredi notuna bakıyorlar.

 11. Demir Demir 23 Nisan 2019

  Kredi çıkartılır, şu kadar krediniz hazır, hemen gelin paranızı alın diye 7/24 reklam çıkan bankalar, ihtiyaç olduğunuzda yanınıza uğruyoruz ama bu seferde en ufak şeyi bahane edip kredi vermiyorsunuz. Yazıklar olsun.

 12. Keriman Keriman 23 Nisan 2019

  Kredi ya da kredi kartı borcum yok. Bankada biraz birikmişimde var ama nedense bir türlü kredi çıkmıyor bana… İhtiyacım da yok ama denemek için başvuru yapıyorum hep olumsuz sonuçlanıyor.

 13. Songül Songül 29 Nisan 2019

  Bu bankaları anlamak mümkün değil. Güzel bir evim var, arabam var. Yıllardır bireysel emeklilik için de ödeme yapıyorum. Geçen hafta bankaya 30 bin lira kredi ihtiyacım olduğunu söyledim ama bu şartlarda maalesef yardımcı olamıyoruz dediler.

 14. Deniz Deniz 29 Nisan 2019

  Kredi notu ile ilgili olarak bende sıkıntı yaşıyorum. Biraz ödeme sıkışıklığım nedeniyle kredi kartlarımın asgarisini yatırdım. Fakat bunun kredi notumu düşürdüğünü bilmiyorum. Şimdi kredi ihtiyacım var ama kredi çıkmıyor.

 15. Hasan Hasan 29 Nisan 2019

  Bu kredi notu muhabbeti de yeni çıktı sanırım… Eskiden kredi kullanırken hiç sıkıntı yaşamazdık. Şimdi yok kredi notu yok bilmem ne diye kredi almayı epey bir zorlaştırdılar.

 16. Elif Elif 29 Nisan 2019

  Kredi notum 1300’lü rakamlarda… Sanırım bu kredi notu ile kredi çekemiyorum. Ödemelerimi yaklaşık 3 aydır düzenli yapıyorum fakat notum artmıyor. Bu konuda ne yapmam gerekir?

 17. Cahit Cahit 29 Nisan 2019

  Bayram tatilinde bir yerlere kaçalım diye kredi çekmek istedim. Banka önce bir sürü evrak istedi. Zar zor evrakları toparladım ve yetkiliye sundum. Kusura bakmayın maalesef krediniz çıkmadı dedi. Kredi çıkmıyorsa neden uğraştıyorsunuz insanları bu kadar anlamıyorum.

 18. Meltem Meltem 29 Nisan 2019

  Uzun zamandır kredi çekmek için uğraşıyorum ama kredi çıkmıyor. Acaba kredi başvuruları için izlenmesi gereken yöntemler mi var? Bu konuda destek olabilir misiniz?

 19. Coşkun Coşkun 30 Nisan 2019

  Nasıl kredi alamıyorum ben anlamadım. Maaşım dolgun, ödemelerimi aksatmıyorum ama bankaya ne zaman başvursam kredi çıkmıyor. Acaba görevlinin beklediği bir şeyler mi var?

 20. Kartal Kartal 30 Nisan 2019

  Çok acil krediye ihtiyacınız varsa kendi başınıza başvurmanızı kesinlikle önermem. Konuyla alakalı olarak Her Keseye Kredi firması gibi bir uzmandan mutlaka destek almalısınız.

 21. Deniz Deniz 30 Nisan 2019

  Kredi alma hususunda bana yardımcı olur musunuz? Sanıyorum ki kredi puanım düşük. Bu yüzden 4 başvurumunda tamamı reddedildi. Kira borcumu toplu şekilde ödemek için nakit ihtiyacım var.

 22. Onur Onur 30 Nisan 2019

  45 bin lira kredi çekmem gerekiyordu. Her Keseye Kredi firmasından profesyonel Kredi Danışmanlık Hizmeti aldım. Yapmam gerekenleri en ufak detayına kadar anlattılar. 1.5 ay sonra başvuru yaptım ve yarım saat sonra paramı aldım. Çok teşekkür ediyorum.

 23. Osman Osman 30 Nisan 2019

  Kredi çekmem gerekiyor. 1 kez red yedim ve sanırım bu benim son şansım. Konuyla alakalı olarak verebileceğiniz püf noktalar var mıdır? Lütfen yardım edin bana…

 24. Berker Berker 30 Nisan 2019

  Bankaya kredi başvurusunda bulundum. Konut kredisi çekmek istiyordum ama kredim çıkmıyor. Bu durumda yapılabilecek bir şey var mı? Yoksa bulduğumuz kelepir evden mi vazgeçelim?

 25. Tarkan Tarkan 30 Nisan 2019

  Bankalar cidden azıtmış. Önceden istemeden zorla kredi verirlerdi. Şimdi her şeyimiz tam ama kredi çıkmıyor. Ne yapacağımızı şaşırdık. Bankalarda bile nakit sıkıntısı varsa vay halimize…

 26. Berk Berk 30 Nisan 2019

  İhtiyaç kredisi için bankaya başvurdum ama kredi çıkmıyor. Baktım olmuyor ipotek karşılığı verin dedim. Bunu bile kabul etmediler. Sizin ipotek karşılığı kredi hizmetiniz bulunuyor mu?

  • Murat YILDIZHAN Murat YILDIZHAN 1 Mayıs 2019

   İpotek karşılığı kredi hizmetimiz yoktur Berk bey.

 27. Saadet Saadet 30 Nisan 2019

  Bireysel ihtiyaç kredileri ile alakalı bir sorum olacaktı. Kredi notum 1500 küsür gibi bir rakamda… Bankadan 11 bin lira kredim çekmem lazım. Verebileceğiniz bir taktik var mıdır? Bu para benim için çok önemli.

  • Murat YILDIZHAN Murat YILDIZHAN 1 Mayıs 2019

   Detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızı arayın.
   Telefon: 0850 840 35 70
   Hafta İçi 09:00 – 19:00
   Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 28. Okul Okul 19 Mayıs 2019

  Bana bir türlü kredi çıkmıyor ne yapmam gerekiyor?

  • Her Keseye Kredi Her Keseye Kredi 20 Mayıs 2019

   Merhaba;
   Detaylı bilgi için bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.
   Telefon: 0850 840 35 70
   Hafta İçi 09:00 – 19:00
   Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

   • Anonim Anonim 14 Ağustos 2019

    adres gönder yada cep telefonu sğyle sana ulaşamıyoruz

    • Her Keseye Kredi Her Keseye Kredi 19 Ağustos 2019

     Detaylar yazımızda yer alıyor. Sonuna kadar okuyabilirsiniz.

     Arzu ederseniz, Detaylı bilgi için bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.
     Danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.
     Telefon: 0850 840 35 70
     Hafta İçi 09:00 – 19:00
     Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 29. İbrahim İbrahim 8 Haziran 2019

  acil kredi çekmem gerekiyor nasıl yardımcı olabilirsiniz?

  • Her Keseye Kredi Her Keseye Kredi 10 Haziran 2019

   Merhaba İbrahim bey;
   Detaylı bilgi için bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.
   Danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.
   Telefon: 0850 840 35 70
   Hafta İçi 09:00 – 19:00
   Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 30. Orbet Orbet 2 Temmuz 2019

  acil bir krediye ihtiyacım var cevap 2019

  • Her Keseye Kredi Her Keseye Kredi 2 Temmuz 2019

   Merhaba;
   Detaylı bilgi için bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.
   Danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.
   Telefon: 0850 840 35 70
   Hafta İçi 09:00 – 19:00
   Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 31. Fikret yaşar Fikret yaşar 18 Eylül 2019

  Mehaba ben uzu zamandır uğraşıyorum banka bana kredi vermiyor notum düşük olduğundan dolayı acil 10000tlye ihtiyacım var çok mağdurum evim kira 2ay ödeyemedim çocuğum askere gidecek borçların var bunları kapatırsam çok rahatlayacağım selamlar saygılar

 32. Fikret yaşar Fikret yaşar 18 Eylül 2019

  Fikret YAŞAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jojobet - Vbet giriş -