İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gelir Belgesiz Kredi Fırsatı

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu yaparak kredi kullanmak, en hızlı evraksız kredi kullanma yöntemidir. Nakit ihtiyacı olduğunda ilk olarak akla gelen seçenek kredi almaktır. Kredi almak için ise ilk olarak başvurulması gereken kurumlar finans kurumlarıdır. Finans kurumları tarafından verilen kredilerin onaylanması ve adınıza çıkarılabilmesi için ise yerine getirilmesi gereken bir takım şartlar bulunur. Bu şartların yerine getirilmemesi halinde ise kredi onayınız alınmaz. Bu şartlar ile uğraşmak ve belgeleri toplamak istemeyen kişiler ise sıklıkla gelir belgesiz kredi seçeneği olup olmadığını merak ederler.

Bankalar Hangi Evrakları İster?

Bir bankadan kredi alabilmek için ilk olarak düzenli bir gelir belgenizin var olması şarttır. Bunun anlamı size verilecek olan kredinin geri alınmasının en başından garanti altına alınmak istenmesidir. Bunun için bankaların birçoğu gelirinizin ve düzenli maaşınızın olup olmadığına bakar. Bu özellikle en başta gelen şartlardan bir tanesidir. Ek olarak üzerinize herhangi bir mal varlığının olup olmadığı ve kira gibi gelirlerinizin durumu da sizden talep edilebilir. Bu evrakların sırası ve sayısı almak istediğiniz kredinin önem ve miktarına göre değişir. Bu işlemler uzun olduğu kadar kredinizin onaylanmaması ihtimalini de her zaman içinde barındırır.

Danışmanlarımızdan detaylı bilgi almak için hemen arayabilirsiniz

İnternet üzerinden İletişim Formunu Doldurmak için TIKLAYINIZ

Gelir Belgesiz Kredi

Evrak Olmadan Kredi

Bankadan gelir belgesiz kredi başvurusu yapmak, bazı gelir grupları için olası bir durumdur. Bazı mesleklerde ve iş kollarında gelir ibraz etmek zor bir hal alabilir. Bundan dolayı bu meslek gruplarının gelir belgesi olmadan da kredi alması söz konusudur. Bunlar hayvancılık, ziraat, arıcılık, serbest meslek gibi faaliyet alanları olarak sayılabilir. Bankalar bunun yerine farklı evraklar isteyerek kredinizin onaylanması için yardımcı olurlar. Bunu sağlayan birçok banka bulunduğundan dolayı bankalar ile görüşmeniz halinde kolaylık sağlanacaktır.

Kredi Notu ve Diğer Finans Kurumları

Bankalar tarafından sıklıkla değerlendirilen kriterlerden bir tanesi de kredi notunuzdur. Kredi notunuzun düşük olması geçmişten günümüze kadar var olan süre içerisinde bankalar ile var olan ilişkilerinizin olumlu yönde olmadığı anlamına gelir. Bu durumda gelir belgesiz kredi başvurusu ile kredi alma şansınız oldukça düşük olacaktır. Bu konuda sorun yaşayacağını düşünen kişilerin ise farklı finans kuruluşlarına başvurması önerilir. Çünkü genel bir bilgi olarak kredinin sadece bankalardan alınabileceği düşünülmesine karşılık aslında farklı finans kurumları da bunu sağlayabilir.

Gelir belgesiz kredi başvurusu yaptınız ve kredinizin çıkmaması durumunda finans kurumu olarak holdinglerin sağladıkları kaynakları değerlendirebilirsiniz. Bu kurumlar kendi bünyelerinde var olan nakit fazlasını bankalar gibi kredi olarak finanse eden büyük holdingler ve faktöring firmalarıdır. Bu firmaların her birinin ayrı kural ve izledikleri yollar bulunur. Bunlar arasından size uygun olan ve gelir belgesi sorununu göz ardı edecek kurumlar da vardır. Anlaşılabilir olması için kurumlar ile iletişime geçmeniz ve kurumlardan konu hakkında bilgi istemeniz yeterli olacaktır.

Kredi Miktarı

Kredi almak istediğiniz rakam büyüdükçe riskiniz de artacağından dolayı bunun için kredi miktarınız doğrudan kredi şansınız ile doğru orantılı olacaktır. Çünkü banka haricindeki kurumlar belgeleri ve şartları esnek bir hale getirmelerinden dolayı daha az miktarda gelir belgesiz kredi verebilirler. Bundan dolayı ilk adımınızın ne kadar kredi alacağınızın belirlenmesi olması size kolaylık sağlar. Ardından kredi notunuzun durumuna bakarak da değerlendirme yapmalısınız.

Bazı kurumlar ise araç kredisi olarak size en uygun kredi ve ödeme süresi içerisinde kredi imkanı tanır. Bu yollar alınan krediler de uzun süreli olmamakla birlikte miktar olarak karşıladıktan sonra kolaylıkla kullanılabilir. Bir kaç kurum ile kalmayarak araştırma yapmak ve en uygun olanına karar vermek kesinlikle en doğrusu olacaktır.

4 Yorum

 1. Mehmet çakal Mehmet çakal 17 Mayıs 2019

  Sicilim bozuk bankaya borçum yok kredi çekebilirmiyim

  • Her Keseye Kredi Her Keseye Kredi 20 Mayıs 2019

   Mehmet bey merhaba;
   Detaylı bilgi için bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.
   Telefon: 0850 840 35 70
   Hafta İçi 09:00 – 19:00
   Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

 2. fetiye ayman fetiye ayman 19 Haziran 2019

  kamuda çalışmaktayım toplamda 40000 tl bankalara icra borcum var maaş haczim olduğu için diğer bankalar fazi silip ana parayı toplu istiyorlar 1 bankaya borcumda bitmek üzere şu an için hiç bir bankadan kredi çekemem fakat 3 yıl önce İNG BAN kın kullanmakta olduğum kredi kartını kapatmış tım ve birdaha kullanmadım fakat geçenlerde ING BANK bu kredi kartını yenileyerek eski limitinde tekrar gönderdi bu iyi bişeymi bilemedim

  • Her Keseye Kredi Her Keseye Kredi 21 Haziran 2019

   Detaylı bilgi için bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.
   Danışmanlarımız size yardımcı olacaklardır.
   Telefon: 0850 840 35 70
   Hafta İçi 09:00 – 19:00
   Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jojobet - Vbet giriş -