Krediler ve Bankalar

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borç Yapılandırma 2020

8 Ocak 2019 Tarihinde Kredi Kartı Borç Yapılandırma ile ilgili yayınlanan bildiride; kredi kartı borcu olanların borçlarının kapatılıp, taksitlendirileceği açıklandı. Yüzde 10 ve Yüzde 20 arası faiz oranları arasında maksimum 60 ay vadeye kadar borçları yapılandırıyor. Peki kredi kartı borç yapılandırma için kullandığınız kredinin taksitlerini ödemezseniz ne olur? 3 ay ardarda ödemez iseniz, diğer normal kredi ürünleri gibi, banka sizi yine takibe verecektir. Takibin dışında her geç ödemenizde KKB puanınız yani Findeks Kredibiliteniz düşecektir.

Bu Haberde İlginizi Çekebilir
Faturalı Hatta Kredi Nedir?
“12 AY VADE İLE 7.000 TL Anında Nasıl Alınır?”

Tabiki ziraat Bankasının belli şartları var.

Birinci şartı, kredi kartlarınızı tamamen kullanıma kapatıyor. Arzu ederseniz size gelir durumunuza göre kendi banka kredi kartını veriyor. İkinci şartı, bir iş yerinde ssk lı olarak çalışıyor olmanız. Tabiki devlet memuru olmanızda yeterli. Çalıştığınız yerden, maaş bordronuzu ve çalıştığınız yere ait olan imza sirkülerini istiyor. Üçüncüsü ise, SGK lı çalışan iseniz, bankaya giderken SGK dökümünüzün kontrol edilebilmesi için, yanınızda E devlet şifreniz ile girmenizdir.

Ortalama olarak, 10.000 TL lik kredi kartı ana borç bakiyesini, Ziraat Bankası vasıtası ile kapatıp. Ardından kapatma tutarını Ziraat Bankasına taksitli bir şekilde ödemenizin toplam karı 3.000 TL civarında olmaktadır. Banka gelir durumunuza ve kredi kartlarınızın toplam ana para borç miktarına göre size vade seçenekleri sunuyor. Şu an için açıklanan 12 Ay vade ile 60 Ay vade aralığındadır. 10.000 TL lik bir kredi için, Bankaya ödeyeceğiniz toplam faiz tutarı, çektiğiniz vadeye göre değişmektedir.  24 Ay vadeye göre 60 Ay vade seçeneğinde çok daha fazla geri ödeme yapacaksınız dır.

Ziraat Bankasından kullanacağınız kredi ile kredi kartlarınızı kapattınız

Aslında, KKB puanı düşük ve Bankalardan yeni kredi ve kredi kartı kullanamayanlar için bu büyük bir fırsattır. Bu fırsatı değerlendirmek önemlidir. Düşmüş olan KKB puanının yükseltilmesinin tek yolu, yeni bir kredi ya da kredi kartı alarak, taksitlerinin düzenli olarak gününde ödenmesidir. Ama burada ülkemiz için bir tezatlık vardır. KKB puanı düşük olan kişilere bankalar yeni bir kredi ya da kredi kartı vermediği için, KKB puanlarını yükseltemiyorlar. Bankalar, önce puanını yüksel sonra gel diyor. Ziraat Bankası Kredi Kartı Yapılandırma avantajı ile Yeni bir Tüketici kredisi başvurusu yapıp, onaylanması durumunda taksitlerini düzenli ödeyip KKB puanınızı yükseltebilirsiniz.

Bunun için en yakın Ziraat Bankası Şubesine giderek Müşteri temsilcisinin sunacağı teklifleri değerlendirmelisiniz.

Fırsatı Kaçırmayın, Acele edin…

Instagram Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

18 Yorum

  1. Ben icralık tim bütün borclarimi kapattım ve hiç borcum yok ama kredi notum çok düşük ve yükselmesi için kredi kartı kullanmam lazım bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler ziraat bankası dan kredi kartı alabilirmiyim

  2. Geldiğim zaman, takipte borcunuz görünüyor kredi veremeyiz diyorsunuz. Zor durumda olmasam neden size geleyim ki?

    1. Bize neden geliyorsunuz ki?

      Ziraatbankası na gideceksiniz. Kredi vermezler ama kart borçlarınızı kapatmak için mevcutta bir kampanyaları var.

    1. Amaç sadece kredi kartları borcunu kapatıp. Kartları iptal edip. Borçlarınızı tek bir yere yapılandırmak.

  3. şu an sigortalı çalışmıyorum kredi kartı yapılandırmadan faydalanabilirmiyim.teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Acil Para Lazım Gelir Belgesiz Kredi Faturalı Hatta Kredi
Kapalı