İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğrenci Kaç Tane Kredi Kartı Alabilir?

Öğrenci kaç tane kredi kartı alabilir? : Bankalar insanlara hitap etmeye çalışırken burada kullanım çeşitliliğine de önem veriyor. Bu anlamda çalışıyor olmak değil üniversite öğrencileri içinde avantajlı seçenekler sunmaya çalışıyor. Bir banka için önemli olan konu elindeki ürünleri satmak. Dolayısıyla bankacılık dünyasında ürün denildiğinde ilk akla gelen konu da para. Bankalar size para verebilmek adına her türlü kolaylığı sağlayacaktır. Bu anlamda onların dikkat ettiği konular arasında üniversite öğrencileri de geliyor.

Üniversite öğrencileri maddi anlamda en çok ihtiyacı olanlar arasında geliyor. Dolayısıyla onlar kendilerine destek olabilecek her türlü imkanı kullanmasını seviyorlar. Üniversiteye yeni başlayan birisi için kredi kartı sahibi olabilmek önemlidir. Ancak pek çok bankanın da burada öğrencilere kredi kartı sunabildiklerini görebiliyoruz. Yani makalemizin başlığındaki öğrenci kaç tane kredi kartı alabilir sorusunun yanıtı olarak burada bir rakam vermenin doğru olduğunu düşünmüyoruz.

Bankalar kredi kartı verirken öğrencilerin gelir durumlarını da göz önünde bulunduracaktır. Bu anlamda limitler standart kredi kartında olduğu gibi yüksek değildir. Daha küçük limitler sunuyorlar.

Neredeyse bütün bankalar öğrencilere yıllık aidatı olmayan kredi kartı seçenekleri sunar. Kart limitleri genellikle 250 – 1500 TL arasında değişmektedir.

Öğrenciler İçin En Uygun Kredi Kartı Hangisi?

Bir öğrenci için en uygun kredi kartı şu demek doğru olmaz. Burada aidatı ön planda tutmak gereklidir. Eğer ki banka kredi kartı aidatı almayacaksa bu öğrenci için iyi sayılabilen bir durumdur.

Öğrenci Kaç Tane Kredi Kartı Alabilir?
Öğrenci Kaç Tane Kredi Kartı Alabilir?

Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı?

Hangi kredi kartı daha avantajlı bunu aslında pek çok insanın merak ettiğini biliyoruz. Çünkü günümüzde insanların en büyük ihtiyacı kredi kartları. Fakat burada bir açıklama yapmak gerekirse kartın kullanımına ve türüne göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Hatta avantaj tarihe göre de değişebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Limit Arttırma

Türkiye’de bugün toplam kredi kartı kullanıcısının sayısına baktığımız da 58 milyon gibi bir rakam görünüyor. Banka kartı sayısı ise bu anlamda 172 milyon adet buradan çıkan sonuca göre Türkiye banka kartlarını en çok kullanan ülkelerin başında geliyor. Tabi burada aslında en fazla nüfusa sahip olmamızın da etkisi var. Kart kullanım oranlarına bakınca neredeyse % 50 civarında bir kullanım söz konusu buda insanların yarısının kart kullandığını bize gösteriyor. Yani her iki kişiden birisinin aylık harcamaları kartları ile yapılıyor.

İlginizi çekebilir: Faturalı Hatta Nakit

En Avantajlı Kredi Kartı  

Kredi kartları rekabetin vermiş olduğu güce istinaden sürekli olarak kendilerini güncelliyor. Bu gerek puan kazanımları konusunda gerekse kampanyalarla sürekli değişen bir grafik çiziyor işte bundan dolayı da burada net bir şekilde en avantajlı kredi kartı şu demek doğru olmuyor. Bu durumda ise yapılacak yöntem sizin için en avantajlısını tercih etmeniz.  İlk kıyaslamanız gereken şey ise kartın yıllık aidat ücreti. Çünkü bazı bankalar kart aidatı almazken bazıları alabiliyorlar.

Harcama Türüne Göre Kredi Kartı Seçimi

Bankalar genelde kredi kartlarında kampanya ve taksitlere önem veriyorlar. Ancak bazı bankaların taksit seçenekleri her sektörü kapsamıyor. Bunun için öncelikli olarak sizin hangi sektörde en çok kullandığınızı tespit etmeniz ve ona göre bir tercih yapmanız.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

2 Yorum

  1. Hasan Hasan 10 Nisan 2019

    HSBC bankasından kredi kartı başvurusunda bulundum. Öğrenciyim diye mi bilmiyorum ama bana 50 TL limitli bir kart gönderdiler. Kartın yıllık aidatı bile 95 TL 🙂 Şaka gibi gerçekten

    • Emre Emre 16 Ocak 2020

      Başka banka mı kalmadı hsbc öğrenciye hitap edebilecek bir banka değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.