İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“Kredi Çekemiyorum” Diyorsanız Aman Dikkat

Bankalara başvuru yaptınız ve olumsuz sonuç aldınız. Kredi çekemiyorum diye İnternet’te araştırmaya girdiniz. Bizim bu yazımıza ulaştınız ve bu yazımızı okurken bir çözüm yolu bulabileceğinizi, hemen kredi kullanabileceğinizi düşünüyorsunuz.

Maalesef yanılıyorsunuz. Kredi çekemiyorsanız, sizi kimsenin büyülü ve süslü sözler ile hemen kredi kullanabileceğinize inandırmasına müsaade etmemelisiniz. Bu yazımızı okuduktan sonra bankalara gidip hemen kredi kullanamayacaksınız. Ama en azından umut simsarlarına para ve zaman kaptırmamış olacaksınız.

Bankadan kredi çekemiyorum diye bir karara vardınız. Sonrasında otobüs duraklarında ve yerlerde “ÇIKMAYAN KREDİLERİ ÇIKARTIYORUZ” yazılarını okudunuz. Ya da size bir arkadaşınız anlattı “Bizim Mehmet’e kredi çıkmıyordu. Aracıya şu kadar para verdi. Adam hemen sicilini temizledi. Kredisini onaylattır.” İnandınız tabi. İnanmasanız da inanmak istedi bir tarafınız. Sıkışık durumdasınız çünkü. Çocuk evlenecek, sağlık sorunları var, bacanaktan aldığınız borcu ödemeniz gerekiyor, kayın pederden damattan borç isteyemem, eşim duymasın, babam duymasın aman laf söz olmasın… Hemen İnternet’e girip araştırma yapmaya başladınız.

Şanslısınız bizim bu yazımıza denk geldiniz. Şanslısınız yazıyı tamamen okumaya devam edip bu satırlarımıza ulaştınız. Kredi çekemiyorum diye düşünüyorsanız ve çekememe sebepleriniz çözümsüz ise kimse KREDİNİZİ ÇIKARTAMAZ. Hala ikna olmadıysanız okumaya devam…

Bütün bankaların kredi analiz sistemleri farklıdır. Her kredi alabilecek durumda olana, her banka kredi vermez. Bu durumu kendi lehlerine çeviren simsarlar; “O zaman her kredi alamayacak durumda olana, bütün bankalar kredi vermeyecek diye bir şeyde yok” şeklinde yorumluyor. Biraz karışık oldu. Belki Bir iki kere okumak lazım. Ama arada çok fark var. O farkı ayırt edemeyenler zaten düşüyor bu simsarların tuzağına. KREDİ ALABİLECEK DURUMDA OLAN ile KREDİ ALAMAYACAK DURUMDA OLAN arasında fark vardır. 2 Başlıkta detaylandıralım.

KREDİ ALABİLECEK DURUMDA OLAN / Her Bankadan Kredi Alamayacak Olanlar

 1. “SSK sı yatmıyor ya da 1-2 aydır yatıyorsa. AMA Bütün ödemeleri düzenlidir. Belki ara ara kredi kartının asgarisini ödemiştir. Kredi borcu, kredi limitleri ağzına kadar dolu değildir. Bazı bankalar verir bazıları vermez.
 2. “İş Yerinden Gelir Belgesi Alamıyorsa ya da Geliri yüksek ama SGK sı asgari den yatıyorsa. AMA SSK sı uzun yıllardır aynı firmada yatıyordur. Ödemeleri genellikle düzenlidir. Kredi borcu, kredi limitleri ağzına kadar dolu değildir. Bazı bankalar verir bazıları vermez.
 3. “Kredi Kartı Limitleri Doluysa. Bir sürü parça parça kredisi varsa. AMA SSK sı uzun yıllardır aynı firmada yatıyordur. Ödemeleri düzenlidir. Geliri yüksektir ve SSK sı yüksekten yatıyordur. Bazı bankalar borçlarını tek yerde toplayacak şekilde verir bazıları vermez.

KREDİ ALAMAYACAK DURUMDA OLAN / Hiçbir Bankadan Kredi Alamayacak Olanlar

 1. “SSK sı yatmıyorsa da 1-2 aydır yatıyorsa.” BİRDE ÜSTÜNE bankalardan hiç kredi kullanmamış, hiç kredi kartı kullanmamışsa. Hiçbir banka kredi vermez.
 2. “İş Yerinden Gelir Belgesi Alamıyorsa ya da Geliri yüksek ama SGK sı asgari den yatıyorsa. BİRDE ÜSTÜNE Kredi ve Kredi kartı ödemeleri düzensiz ise. Sürekli iş değiştiriyor ve SSK sı düzensiz ise. Kredi borcu, kredi limitleri ağzına kadar dolu ise. Hiçbir banka kredi vermez.
 3. “Kredi Kartı limitleri doluysa. Bir sürü parça parça kredisi varsa. BİRDE ÜSTÜNE Kredi ve Kredi kartı ödemeleri düzensiz ise. Maaşı Yüksek ama SSK sı asgari den yatıyor ise. Hiçbir banka kredi vermez.
 4. Bankalarda ya da devlette devam eden ödenmemiş borçlardan dolayı takibi varsa. Hiçbir banka kredi vermez.

Yani çıkmıyorsa çıkmıyordur. Çıkıyorsa çıkacak doğru bankayı bilip, nokta atışı yapmak lazımdır. Nokta Atışının önemi çok büyüktür. İnternet yolu ile yaptığınız, SMS yollayarak yaptığınız, Banka şubelerine giderek yaptığınız, her olumsuz sonuçlanan başvuru sicilinize kötü işler ve puanınızı düşürür. İlk başta gidip paşa paşa kredi kullanabileceğiniz banka bile size “Çok fazla olumsuz başvurunuz var. Sistem otomatik reddetti” der ve kredi çekemiyorum diye arayışa girmenize sebep olabilir.

Kredi Çekemiyorum
Kredi Çekemiyorum

“Kredi Danışmanlık Hizmetleri” Denilerek Neler Yapılıyor?

Size esas bomba bilgiyi şimdi veriyoruz. Siz boş bulunup “Kredi Danışmanı” olduğunu iddia edenleri aradınız. Bilgilerinizi verdiniz. Sizi arayacağız deyip kapattılar telefonu. Sizce telefonu kapattıktan sonra ne yapıyorlar? Bankacıları arayıp rüşvet pazarlığımı yapıyorlar? Devletin sistemine sızıp sicilinizi mi temizliyorlar? Hayır tabi ki. Ama krediniz onaylanır ise size bu şekilde söyleyeceklerdir. Aslında yaptıkları çok basit. İnternet’ten bütün bankalara sizin adınıza kredi başvurusu yapıyorlar. (Siz kesinlikle yapmayın…)

Eğer tesadüfen ilk başlarda doğru bankayı tuttururlarsa ve gerçekten sizin durumunuz o banka için uygun ise krediniz onaylanıyor. Günde 20-30 kişi buluyorlar, ayda 500-600 kişi için denemeler yapıyorlar. 2-3 kişiye 15-20 bin TL onaylanınca, onlara yukarıdaki yalanları söyleyip adam başı 3-5 bin TL lerini alıyorlar. Sistemleri maalesef bu. Peki doğru bankayı bulamadıklarında ne oluyor? Sizi arayıp “Kredi Çıkmıyor” diyorlar. Bu arada 10 tane bankaya olumsuz başvurunuz sicilinize işliyor. Gidip paşa paşa kredi kullanabileceğiniz bankadan da artık kredi kullanamayacak duruma düşüyorsunuz.

Yukarıda bahsettiğimiz 500 kişiden biri olmayın lütfen. Mevcut durumunuza hakim olun öncelikle. Size Kredi Çıkar mı? Çıkmaz mı? Bunu öğrenin. Eğer çıkar ise, hangi bankadan çıkar? Tabiri caiz ise “Siz Hangi Banka ya uygunsunuz?” Doğru banka ya nokta atışı ile yapacağınız kredi başvurusunun onaylanma ihtimali yüksektir. Biri olmayınca diğerine zincirleme başvuru yapmamalısınız.

Uzman Kadromuz sizleri doğru bankalara yönlendirme konusunda birçok makale hazırladı. Onları dikkatlice okuyup altlarına merak ettiğiniz sorularınızı yazabilirsiniz.

Kredi Danışmanlığı Nasıl Doğdu?

Kredi çıkarttığını iddia eden kişiler 2000 li yıllarda türemeye başladı. İlk olarak çiftçilere ve küçük esnaflara devletin verdiği kredileri ballandıra ballandıra anlatarak bu işe girdiler. Kredi çekemiyorum diyenleri ve kredi ile ilgili bilgisi olmayan kişileri hedef aldılar. O zamanlar tabi internet çok yaygın değil. İnsanlar yeni çıkan imkanlara haberlerde rastlarlarsa ancak öğrenebiliyorlar. Bu Kredi Simsarları, insanlara gidip “Sana Kredi Çıkartabilirim. Benim böyle tanıdığım var. Böyle imkanlarım var.” Şeklinde kendi reklamlarını yapmaya başladılar. İnsanlar bu imkanların herkese açık olduğunu bilmeyerek, eş-dost-hatır ile alınabileceğini düşünerek bu simsarlar ile kredi başvurularını yaptılar. Sonuç ONAYLANMIŞ KREDİ. Sonuç onaylanan krediden %15-%20 KOMİSYON.

Tamam da güzel amcam, sen zaten kendin de gitsen alabilecektin o krediyi. O Amcaların bu yazımızdan haberdar olunca bize söyleyeceği sözler şimdiden kulağımıza geliyor.

“Oğlum benim böyle bir kredi desteğinden haberim yoktu.”
“Oğlum, ben gittim bankaya, bankadaki memur ilgilenmedi, sana kredi çıkmaz dedi”

Hadi bakalım. Şimdi kim suçlu?
 • Çiftçiye Esnafa Kredi teşviklerini tam olarak ulaştırmayanlar mı?
 • Devlet Bankalarında henüz satış hedefi verilmeye başlanmamış olan ve müşterileri ile tam olarak ilgilenmeyen, insanların kredi çekemiyorum diye düşünmesine sebep olan memurlar mı?
 • İnsanları kandırmak için üstün IQ ya sahip olduğunu düşünen, “Bende bir emek harcıyorum” diye laf kalabalığı yapan kredi simsarları mı?
 • Krediden bankadan anlamayan, her söylenene inanan, alın teri ile para kazanmaya çalışan yurdum amcaları mı?

Herkes farklı bir cevap ta verse, Yüzde 20 bu suçlu yüzde 50 bu suçlu gibi paylaşımda yapsa işin doğrusu; ÇARESİZLİK, CAHİLLİK, DAHA ÇOK PARA KAZANMA HIRSI olacaktır.

Biz elimizden geldiği kadar uyarılarımızı yapıyoruz. Sistemin nasıl işlediğini anlatmaya çalışıyoruz. Sizlerde artık çevrenizden duyduğunuz “çıkmayan krediyi çıkarttılar” başlıklı hikayelere inanmayarak onları yaymamalısınız.

Facebook Sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

5 Yorum

 1. Anonim Anonim 10 Eylül 2019

  Doğru bilinen yanlışlar, gercekten cok aciklayici yalin cümlelerle anlatilmis hersey. Tesekkurler

 2. Ersin Yıldırım Ersin Yıldırım 11 Eylül 2019

  Gayet başarılı bir anlatım, tebrik ediyorum.

 3. Ali Ali 12 Eylül 2019

  Beki bizi bu cakaların eline düşüren kim tabiki sadece zenginlere hizmet veren yasalar benim gezmediğim banka kalmadı bir kuruş alamadım takıntım yok 2bankatan kıretikartı kulanıyorum limitleri yüksek malesef 50 binlira alamadım bumu atalet

 4. Özgür Ergün Özgür Ergün 2 Ekim 2019

  10 bin tl kredi

 5. Mustafa aldemir Mustafa aldemir 28 Şubat 2020

  Merhaba açıklama için teşekkürler, şimdi benim kredi notum 941 bir adet kredi borcum ve 3 ayrı bankaya da kredi kartı borcum var parça parça 2500 civarı ödeme yapıyorum belgelenebilir maaşım 3600 – 4000 civarı benim şuan toplamda 35000 tlye ihtiyacım var kredi çıkar mı bankalardan bir kaç kez Red aldım yardımcı olursanız sevinirim iyi günler iyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jojobet - Vbet giriş -