İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faturaya Nakit – Faturalı Hatta Nakit Ne Demek ?

Faturaya Nakit – Faturalı Hatta Nakit Ne Demek ? Telefon günümüzde herkesin kullanmak zorunda olduğu teknolojik bir icat ve artık cep telefonsuz olmak neredeyse imkansız. Eskiden lüks bir ihtiyaç gibi görülürken bugün cep telefonunuzun yanında olmaması kendinizi adeta boşluktaymış gibi hissetmenize neden oluyor. Cep telefonunuz yanınızda yoksa ulaşılmaz hissediyor ve bunun da psikolojik etkileri büyük oluyor. İşin bu bölümü farklı ancak bir de işi gereği cep telefonu olmak zorunda olanlar vardır. Yani iş görüşmelerinde iletişim büyük önem taşıyor bunun içinde cep telefonumu unuttum ya da kaybettim gibi bir lükse sahip değilsiniz.

İnternet üzerinden Başvuru Formunu Doldurmak için TIKLAYINIZ

Danışmanlarımıza mesai saatlerinde sorularınızı sormak için TIKLAYINIZ

Başınıza böyle bir durumun gelmesi halinde hemen çözüm geliştirmeli gerekirse kilometrelerce yol giderek telefonunuzu almalısınız. Kısacası cep telefonu bizim hayatımızda çok geniş bir alana oturmuş ve kalkacak gibi de durmuyor. Üstelik kalkması da gerekmiyor çünkü bir lüks değil ihtiyaç olarak tanımlamışız bir kere. Cep telefonları bu kadar önemli olduğunda ise onun mutlaka düzenli aralıklarla güncellenmesi gerekiyor.

Yani telefonunuz eskidiği zaman onu yenisiyle değiştirmeniz şart. Hatta bu sistem için operatörler kullanıcılarına avantaj sağlayabilmek için farklı kampanyalarla cep telefonu imkanı sağlayabiliyorlar. faturalı hatta cep telefonu ya da faturaya nakit denilen bu yöntem son zamanlarda geliştirilmiş olan en güze değişimlerden bir tanesi diyebiliriz. Çünkü cep telefonlarının fiyatları çok yüksek ve bir anda cebinizden o kadar para vererek bir telefon alamıyorsunuz. Aldığınız zaman ise ciddi bir para ödediğiniz için sizi sıkıntıya düşüyor.

Faturalı Hatta Kredi

Devlet cep telefonlarına taksitli satışları yasakladı ve bunun yerine farklı yöntemler geliştirilerek sektörün eski hızına dönmesi planlanıyor. Bunun için bankalar ihtiyaç kredisi adı altında cep telefonu kredisi verirken operatörlerde faturaya kredi olarak tanımlanan bu sistemi uyguluyorlar. Bankalardan faizli kredi almak istemeyen ya da alamayan müşterileri için operatörler Cep telefonuna kredi sistemi ile telefon satışı gerçekleştirmektedir. Cep telefonunuz üzerinden kredi imkanı ile yeni bir telefon satın alabilmeniz için ise faturalı bir hatta sahip olmanız gerekmektedir. Faturasız hat sahipleri bu fırsattan yararlanamamaktadır.Faturalı hat sahiplerine müşterisi oldukları GSM operatörleri tarafından sunulan avantaj kapsamında hat sahipleri, cep telefonuna kredi imkanı ile birlikte yeni bir telefon satın alma hakkını kazanmaktadır. Bu sayede bankalara hiçbir şekilde borçlanmadan yalnızca müşterisi olduğunuz operatöre borçlanarak yeni bir telefon sahibi olabilir ve bu telefonu en kısa sürede temin ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Faturalı Hatta Nakit Ne Demek
Faturalı Hatta Nakit Ne Demek

Hangi Telefonlar Satın Alınabilir?

Faturalı hatta nakit ne demek ? Bu imkanından yararlanabilmeniz için size sunulan fırsatlar bayinizde ki modellerle kısıtlı. Dolayısıyla bayiniz size bu konuda hangi telefonları alabileceğiniz konusunda detaylı bilgiler verecektir. Bu telefonların fiyatlar 1500 TL’den tutun 7 Bin TL’ye kadar yükselebiliyor. Burada sizin hangi telefonu alabileceğiniz ise tamamen sizin puanınızla ilgili bir durum. Çünkü faturalı hatta abone olduğunuz süre içerisindeki ödeme alışkanlıklarınız bunu etkiliyor. Bunun yanı sıra faturaya nakit imkanından yararlanabilmeniz içinde 6 aylık bir süre söz konusu. Yani hattınızı aldıktan sonra 6 ay boyunca kullanmış ve düzenli ödemiş olmanız gerekiyor. Sürenin 6 ay olarak belirlenmesinin nedeni ise sizin puanınızın bu süre içerisinde belirlenmiş olmasıdır.

Faturaya kredi avantajı GSM kullanıcılarına operatörleri tarafından sunulan ve oldukça avantajlı bir kampanyadır. Yeni model telefonlar hemen hemen her yıl çıkmaktadır. Daha yüksek modellerde ise bir önceki modelde olmayan birçok kullanım kolaylığı bulunmaktadır. Bu sebep ile telefon kullanıcıları yeni modelleri takip etmekte ve bu modelleri satın almak istemektedir. Ancak nakit eksikliği sebebi ile bireyler kimi zaman yeni model telefonları almakta zorlanır. Faturanız üzerinden telefon satın alma imkanı sayesinde yeni model telefonlarınızı kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Kısa Sürede Kefilsiz Kredi İmkanı

Günümüzde hemen herkesin geçim sıkıntısı yaşadığı bu ortamda, yeni cep telefonu almanın bir yoluda faturaya nakit imkanıdır. Aldıkları maaşları yetmeyen ya da uzun süredir iş bulamayan kişilerin daha çok zorlanmış olduğu geçim sıkıntısı için acil para lazım ihtiyaçları yoğun olarak ortaya çıkmaktadır. Bu ihtiyaçlar sonucunda insanlar genel olarak kredi veren bankaların yolunu tutmaktadır. Ama cep telefonu almak için illa bankaya gidilmesine gerek yoktur.

Bankaların kredi verebilmesi için kişilerin bazı önemli kuralları yerine getirmeleri gerekmektedir. Aylık belirli oran üzerinde düzenli maaş, kredi notunun yüksek olması ya da geçmiş yıllara ait olan borçların olmaması gibi çok sayıda kriter belirlerler. Bu özellikleri taşımayan kişilere kredi desteği vermemektedir. Söz konusu olan durumlar için kişilerin imdadına yetişen cep telefonu operatörleri,  yeni cep telefonu almak isteyenlere yardımcı olmaktadır. Faturalı hatlara kredi yani faturalı hattı olan kişilere sorunsuz şekilde kredi temin edilebilmesi için, operatörler KKB puanınıza bakmaktadır.

Herhangi bir dosya masrafı ücreti ödemenize gerek kalmadan ve kefil ihtiyacı hissedilmeden operatörlerin sunmuş olduğu faturaya nakit destekleri sadece yeni cep telefonu almak içindir. Başvuru işlemleriniz sonrasında 15 ile 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yetkili operatör bayilerinden cevap alabilirsiniz. Yeni bir cihaz almak için acil nakit ihtiyacında olan kişilerin en az 6 aylık faturalı hat kullanmalarını gerekmektedir. Bankalar tarafından kara listeye alınan ya da gerekli nitelikleri taşıyamayanlar tarafından ayrıcalıklı bir hizmet kesinlikle değildir. Operatörler mutlaka bankadan kredi çekebilecek kriterleri olan müşterilerini bu hizmetten faydalandırırlar. Faturalı hatta nakit hizmetinden faydalanabilmeniz için, alacağınız krediyi ödeyebiliyor olmanız lazımdır. Bunun kontrolü ve kararı tamamen operatör ya da operatörlerin finans kuruluşlarınadır.

Faturalı Hatlara Nakit İmkanı

Yeni bir cep telefonu almak için her an nakit bulmanız kolay değildir. Özellikle çevrenizde borç verebilecek bir ahbabınız yoksa nakit bulmanız bir o kadar zordur. Ancak bu durum hemen moralinizi bozmasın. Unutmayın ki, faturalı hatta nakit imkanı mevcuttur. Faturaya nakit sistemi ile operatörlerinizden siz de bir cihaz alabilirsiniz. Kullandığınız operatörde sadece faturalı hatlar için uygulanan “Faturaya Yansıtılan Ek Cihaz Ücreti” bir cihaz alıp, yeni cep telefonunuza kavuşabilirsiniz.

Hiçbir bankayla bağlantısı olmadan hizmet sunan faturalı hattınıza cihaz almak tamamen yasal bir işlemdir. Operatörlerin finans kuruluşları ile ihtiyacınız olan miktar belirlenir. Ardından ödeme ve taksit miktarı yapılacak sözleşmeye göre belirlenir ve yapılan tüm bu işlemler yasal düzenlemelere uygun bir şekilde yapılmaktadır. Burada önemli olan nokta, işlemlerinizi bizzat kendinizin yapıyor olması ve operatörlerin yetkili bayilerinde imzalarınızı atıp cihazınızı alıyor olmanızdır.

Faturalı hatlara cihaz alma işleminde kefil yok!

Siz de yeni bir telefon almak istiyor ve acil para lazım diyorsanız ve çözümü faturaya nakit seçeneğinde bulduysanız çok doğru bir seçim yaptınız demektir. Herhangi bir kefil göstermek gerekmeksizin ihtiyacınız olan miktara kolayca ulaşmanızı sağlayan faturalı hatlara kredi ya da nakit işlemini en az maliyetle kullanabilirsiniz. Ayrıca 2.000 TL’den 5.000 TL’ye kadar alacağınız tutara göre cihazınıza 6 Ay vade vade imkanı sunan faturalı hatlara kredi sistemi ile kolayca geri ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Faturalı hatlara kredi işlemini kimler kullanabilir? Herhangi bir cihaza ihtiyacı olan herkes bu işlemi kullanabilir. Cihaz alımda Alternatif bir finans sağlama yöntemi olması nedeniyle bankaya oranla daha hızlıdır.

Instagram Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

Faturalı hatlara nakit işlemini faturasız hat sahipleri kullanabilir mi?

Şuan ki mevcut durumda sistem sadece faturalı hatlar üzerinden nakit ve kredi ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Ancak, yapılacak olan yeni düzenlemeler ile birlikte en kısa sürede faturasız hat sahipleri de acil kredi ve acil nakit ihtiyaçlarına kolay bir şekilde kavuşacaktır. Şuan da bu sistemden yararlanmak isteyen kişilerin faturaları kendi isim ve soy isimlerinin üzerine kayıtlı olmalıdır.

Bu Yazımızı da Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz
Sıfır Aldığım Cihazımı Satarken Neden Çok Azına Satabiliyorum?

Sözleşme şartlarının ihlal edilmesi durumunda hukuki yaptırımlar nelerdir?

Yapacağınız ödemelerin gecikmesi bankalar nezdinde puanınızı düşürmek ile beraber, düzenli yapacağınız ödemeler aynı şekilde KKB puanınızı yükseltir. Sizin ve size finans desteği sağlayan firma arasında imzalanan sözleşmenin şartları en başında belirlenmektedir. Bu şartlar hukuken iki tarafı da ilgilendirmektedir ve tarafların bu şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Dolayısıyla şartların ihlal edilmesi durumunda her iki tarafında tüm yasal imkanlarını kullanma hakkında sahiptir. Buna istinaden finans desteği alan borçlu kişinin ödemelerini önceden belirlenen süre dahilinde ödemesi gerekmektedir. Vaat edilen süre dahilinde ödenmeyen borç için sözleşmeden belirtilen cezai işlemler devreye girmektedir. Bu nedenle sözleşmeyi dikkatli okumanız önerilmektedir.

Yeni bir telefon için acil 5.000 tl nakit ihtiyacımı nasıl karşılarım?

Herhangi bir bankadan kredi çekmeK istemeyen kişiler faturaya nakit imkanı hizmetinden yararlanarak 5.000 TL nakit ihtiyacını kolayca karşılayabilir. 5.000 TL’nin yanı sıra 4.000 TL, 3.000 TL ve 2.000 TL ve daha düşük miktardaki telefonlar içinde acil nakit ihtiyaçlarınızı da aynı sistem üzerinden karşılayabilirsiniz. Birden fazla bankadan kredi çekmeye çalışırken ret cevabı almak, her redde banka puanını düşürmektedir. Red alıp puanını düşürme riskine girmek istemeyen kişilerin en çok tercih ettiği sistem olan faturalı hatlara Nakit sistemi ile birçok kişinin yeni cep telefonu karşılanmaktadır. Unutulmaması gereken bir noktada, operatörlerinizin kredi ödeme performansınıza bakacak olmalarıdır.

20 Yorum

 1. Diyar Diyar 8 Nisan 2019

  Bu faturalı hatta kredi olayını bir türlü anlamadım. Vodafone hattım var ama kredi için kime ve nasıl başvuracağız bilmiyorum. Bankalar mı bu işlemi sağlıyor?

 2. Orhan Orhan 9 Nisan 2019

  Allah razı olsun sizlerden… Sayenizde faturalı hatta nasıl kredi çıkartılacağını öğrendim ve çok acil bir ihtiyacım için hemen kredi çektim. Kredi notu düşük olanlar için faturalı hatta kredi gerçekten de ilaç gibi geliyor.

 3. Buğra Buğra 11 Nisan 2019

  Faturalı hatta kredi, operatörlerden hat üzerine taksitle telefon alıp bunu telefoncuya biraz zararına satarak mı oluyor? Eğer öyle ise tanıdık telefoncu var mı? Bizim buradakiler direkt %50 altına almaya çalışır.

 4. Tahsin Tahsin 13 Nisan 2019

  Telefon faturalarımı sürekli olarak düzenli bir şekilde ödüyorum. Şimdi online galeriye girdim ve 13-14 bin liralık telefonu bile alabileceğimi gördüm. Acaba bu telefonu alsam, ufak bir zararla nasıl nakite çevirebilirim?

 5. Tuğba Tuğba 23 Nisan 2019

  Bende faturalı hatta kredi çekmek istiyorum ama sanırım orta halli telefonlarda çok fazla zarar olabiliyor. 3 bin lira lazım bana ama 15 bin liralık telefonda almak istemiyorum. Kararsız kaldım 🙂

 6. Tılsım Tılsım 23 Nisan 2019

  Krediye ihtiyacım yok ama uzun zamandır faturalı hatlara nasıl kredi verilebildiğini düşünüyordum. Operatörlerinde bankacılık sektörüne el atmış olabileceğini düşünüyordum ama işin aslı öyle değilmiş 🙂

 7. Kiraz Kiraz 29 Nisan 2019

  Acil nakit ihtiyacım bulunuyor. Sizin yazınızdan feyz alarak Turkcell mobil mağazaya girdim. Fakat verdikleri en iyi telefonun değeri 3 bin lira… Sanırım faturalarımı düzenli ödemediğim için limitim düşük.

 8. Yaman Yaman 29 Nisan 2019

  Bu yöntemi biliyordum. Geçen sene bende faturalı hatta kredi çekmiştim. Note 8 telefon aldım 6 ay taksitli, daha sonra herhangi bir telefoncuya gidip 400 TL altına hemen satış yaptım. Böylece 6 aylığına kredi çekmiş gibi oldum. Hem de daha uygun faiz oranlarından…

 9. Kenan Kenan 29 Nisan 2019

  Bende faturalı hat üzerinden telefon alıp satmak istiyorum ama bir yandan da korkuyorum. Alacağım telefonu ya satamazsam diye düşünüyorum. Dimyat’a pirince giderken eldeki bulgurdan olmayalım.

 10. Kaan Kaan 29 Nisan 2019

  Daha önce faturalı hat üzerinden 2 kere telefon alıp satarak paraya çevirdim. Çok yüksek tutarlar olmasa da yine de işinizi görebilir. Malum şu an telefon ücretleri de bir hayli yüksek.

 11. Zeki Zeki 29 Nisan 2019

  Benim bu işe kafam çalışmadı. Ben yaklaşık 10 senedir Vodafone kullanıyorum. Şimdi ben bu krediyi nasıl ve nereden kullanacağım? Vodafone merkezlerine gidip başvuru mu yapmam gerekiyor?

 12. Cansev Cansev 29 Nisan 2019

  Yazınızı okuduktan sonra mobil uygulama üzerinden alabileceğim telefonlara baktım ve hemen hemen hepsinin açık olduğunu gördüm. 13 bin liralık telefonu alabiliyorum ve 2 günde kargoyla gönderiyorlar.

 13. Saadettin Saadettin 30 Nisan 2019

  Faturalı hat üzerine krediyi sizin üzerinizden mi alıyoruz? Eğer o şekilde oluyorsa, telefonu alıp satma vb. prosedürlerle uğraşmıyoruz sanırım değil mi? İletişim bilgilerinizi alabilir miyim?

 14. Tolga Tolga 30 Nisan 2019

  Yazınızı okuduktan sonra hemen taksitle cep telefonu aldım. İsmini vermeyeyim ama bilindik bir operatörün kampanyasından yararlandım. Telefonu aldığım bayiye de hemen geri satış yaptım.

 15. Servet Servet 30 Nisan 2019

  Faturalı hat üzerinden telefon alıp, ardından biraz uygun fiyata satmak bile bankanın kredi faiz oranlarından çok ama çok düşüğe geliyor. Krediye ihtiyacı olanlara öneririm.

 16. Sevgi Sevgi 30 Nisan 2019

  Şimdi Vodafone’nun mobil mağazasında alabileceğim telefonlara bakıyorum. 3 bin lira paraya ihtiyacım var ama 12 bin liralık telefon alma hakkım var. Acaba düşük model mi alayım yoksa 12 bin liralık telefonu mu alayım karar veremedim.

 17. Güray Güray 30 Nisan 2019

  Faturalı hat üzerine telefon alıp satma olayını, ilk çıktığından beri yapıyorum. Arkadaşın da dediği gibi banka faizlerinden çok daha düşük rakamlara mal oluyor. Hem de memurların afra tafrası ile uğraşmıyorsun.

 18. Doygun Doygun 30 Nisan 2019

  Daha önce hiç aklıma gelmemişti. Gerçekten de çok güzel bir yöntemmiş. Bankalarla arası kötü olanlar, bu şekilde nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bende hemen bakıyorum. Bakalım limitimiz ne kadarmış.

 19. Enes Enes 30 Nisan 2019

  Sakarya da mobil hat üzerine taksitli telefon alıp, biraz uyguna satayım dedim. 3 telefoncu gezdim ve 10 bin liralık telefonu 5-6 bin liradan almaya kalktılar. Siz bu konuda hizmet veriyor musunuz?

 20. Efe Efe 30 Nisan 2019

  Faturalı hat üzerine 6 ay vadeli telefon aldım. Her ay ödemem 1800 küsür TL… Hemen telefonu sattım ve her ihtimale karşı da 2 aylık taksit parasını köşeye koydum. Bence gayet başarılı ve mantıklı bir sistem…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jojobet - Vbet giriş -