İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hakkımızda

Kredi Danışmanlığı Hizmetleri;

  • Maliyet yönünden en uygun kredi kaynaklarının saptanması,
  • Gerekli bilgi ve belgelerin temini,
  • Gerekli fiziki ve mali projelendirmelerin yapılması,
  • Başvuru dosyalarının hazırlanması, takibi ve sonuçlandırılması,
  • Genel, bölgesel, sektörel ve ekonomik krizler veya yanlış borçlanma politikaları nedeniyle oluşan nakit sıkışıklığının giderilmesi konusunda, şahısların ve firmaların mevcut mali durumları dikkate alınarak, mevcut borcun daha uzun vadeye yayılması ve düşük maliyetli kredilerle yeniden yapılandırılması konularında hizmet sunmaktadır.

Kredi Danışmanlık Hizmetleri, finansman sağlamak amacı doğrultusunda, Legal yollar ile plan yapılarak tüketiciye destek amaçlı geliştirilen bir uygulamadır. Bu süreç genellikle daha düşük faiz oranlarının araştırılması ile gerçekleşir. Kredi danışmanları ile çalışmak istiyorsanız, detaylı bir araştırma yapmadan sakın bu işin içine dahil olmayın.

kredi danışmanlığı hizmetleri
kredi danışmanlığı hizmetleri

Dolandırıcılığın bir kolu da maalesef ki bu kredi danışmanlığı hizmetleri üzerinden yapılıyor.

“Kurumsal bir işletmeyiz”, “bize güvenebilirsiniz”, “sizi bu borç batağından çekip alacağız” gibi vaatler ile kandırılıp daha kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Belli bir seviyeye ulaşmış ve güzel yorumlar ile anılan kurumları bu konu dışında tutmak gerekir. Danışmanlık hizmetini güvenebileceğiniz, yasal izinleri olan bir kurumla yapmalısınız.

Kredi danışmanlığı müşteriye en uygun faiz ve vade koşullarında, kredi kullanımı hakkında yardımcı olan kurumlardır. Üstelik KKB puanınızın yetmediği zamanlarda size doğru yolu göstererek hızlı ve güvenilir bir şekilde KKB puanınızı arttıracak yöntemler sunabilirler. Peki ya KKB puanı nedir? KKB (Kredi Kayıt Bürosu) puanı olarak bilinir. Bu sizin daha önceki kredi ve kredi kartları kullanımlarınız hakkındaki her hareketinizi, sizin siciliniz olarak kayıt altında tutulmasını sağlayan sistemdir.

Yalnızca sizin değil, kefil olduğunuz diğer kredi ve kredi kartlarının da ödemeleri sizin KKB puanınız üzerinden değerlendirilmektedir. Ayrıca, yüksek borçlanma dediğimiz kredi kartı ve kredi ödemeleriniz toplam gelirinizin belli bir yüzdesini geçtiğinde KKB puanınız olumsuz yönde etkilenmeye başlar. SGK primlerinizin ödemeleri düzensiz olduğunda KKB puanınız düşmese de, yükselmesi durumu tehlikeye girer. Devamlı kredi başvuruları yapıp ön onayı alınan kredileri kullanmamanız durumunda KKB puanınız düşecektir.

Kredi Danışmanlığı Hizmetleri nin bir diğer faydası da doğru krediyi nasıl çekmemiz gerektiğini sağlamasıdır.

Örneğin, çekeceğiniz aylık ödeme tutarı gelir düzeyinizin %70’ine karşılık geldiğinde bu tutarı hangi bankadan alabileceğinizi sadece bankaların farklılık gösteren bireysel kredi talimatlarına hakim kişiler bilebilir. Ev ya da araç almak istediğiniz zaman, ihtiyaç kredisi çekmek ise çok sık yapılan yanlışlardan sayılabilir. Bu işlemi yaparken hangi kredi türünden faydalanmak gerektiğini danışmanlardan öğrenmemiz en uygun hareket olacaktır.

Kredi danışmanlığı Hizmetleri nin tüketiciye bir katkısı da; olası geri dönüşü olmayan, sürekli artan bir borçlanma sürecinin önüne geçmektir. Kişinin kira gibi, düzenli ödenen vergiler gibi, kredi ve kredi kartlarının minimum ödeme tutarları gibi, faturalar ve çalışanların maaşları gibi giderlerin ödenemediği ve bu durumun giderek katlandığı ve işin içinden çıkılamayacak bir hale geldiği süreçler tehlikeli bir gidişattır. Ancak böyle bir durum içindeyseniz, iyi ve güvenilir bir kredi danışmanı doğru noktada doğru faizli ve doğru vadeli krediyi çekmeniz için sizi doğru bankaya ve doğru kredi ürününe yönlendirebilir.

Günümüzde, online alışveriş siteleri güvenilir bankalarla anlaşmalıdır. Örneğin, bir televizyon almak için online kredi başvurusu yaptığınızı düşünün. Bu işlem için yalnızca o televizyonu alabilmeniz için özel bir kredi çıkartılır ve ödemeyi banka otomatik olarak alışveriş sitesine yapar. Siz sadece aldığınız ürünün bulunduğu kargoyu öder ürüne sahip olursunuz. Bu da hem ihtiyaç kredisine hem de online krediye verilebilecek en güzel örneklerden biridir. Fakat olumsuz sonuçlanan her başvurunuzun KKB puanınızı olumsuz etkileyeceğini unutmamanız lazımdır. Kredi Danışmanlığı Hizmetleri sunduğunu iddia eden herkese güvenil memelidir.

Instagram Sayfamızı Buradan Ziyaret Edebilirsiniz.