İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gelir Belgesiz Kredi Nedir? Nasıl Alınır?

Gelir Belgesiz Kredi

Bankaların sundukları hizmetlerin arasında en sık kullanılanlar mutlaka kredilerdir. Kredi elinizde var olan paranın banka gibi bir kredi veren finansman kurumundan temin edilmesidir. Temin edilmesinin arkasında faiz ve ödeme durumu yer alır. Hangi nedenden kaynaklandığı fark etmeksizin bir bankanın size kredi vermesi için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Bunların başında ise gelir durumunuz gelir.

Nedeni ise banka verdiği parayı geri alma konusunda sorun yaşamak istemediğinden kontrol ederek ödeme gücü olan kişilerin almasına onay verir. Böylece gelir belgesi beyanı kredi almak için son derece önemli bir evrak haline gelir. Bazı bankalar için önemli olmasına karşılık bazıları için de gelir belgesiz kredi kavramı vardır.

Gelir belgesiz kredi almak isteyen veya herhangi bir geliri olmadığı halde paraya ihtiyacı olanların bu bankalar üzerinden işlem yapması gerekir. Böylece gelirinizin olup olmaması konusunda sorun yaşamadan ihtiyacınız olan gelir belgesiz kredi hesabınıza tanımlanır. Gelir belgesiz kredi almak için adımları ve yapılması gerekenleri bilmek ise önemlidir.

Gelir Belgesiz Kredi

Gelir Belgesiz Kredi Nedir?

Bankaların gelir belgesiz kredi olarak sundukları hizmet birçok kişi tarafından henüz bilinmeyen bir kavramdır. Gelir belgesiz kredi bankaların ana felsefesi olan gelir durumuna bakılmasının göz ardı edilerek geliri olmayan kişilere bile kredi imkanı sunması olarak açıklanabilir. Gelir belgesiz kredi almak için gelirinizin olmaması halinde bile bankanın sağladığı imkanlardan yararlanma şansınız olur.

Her bankada uygulama farklı olmasına karşılık gelir belgesiz kredi alımlarında bir takım kolaylıklar sağlanması söz konusu olur. Gelir belgesiz kredi almak istediğinize bankaya bunun yerine herhangi bir dayanak sunmanız gerekir. İlk olarak akla gelen durum ise mal varlığı veya kefildir.

Gelir belgesiz kredi ile ilgili diğer yazılarımızı okumak için alttaki linki kullanabilirsiniz.

https://www.herkeseyekredi.com.tr/gelir-belgesiz-kredi/

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Bankaya başvurmak ve gelir belgesiz kredi almak isteyenlerin bazı detaylara hakim olması işlerinin kolaylaşmasına neden olacaktır. Bankaya başvuru yaptığınızda banka ilk olarak sizden krediyi ödemeniz konusunda sorun yaşamayacağınızı gösteren bazı dayanaklar ister. Bunların başında gelir gelir. Ama gelir belgesiz kredi almak istediğinizi söylediğinizde banka mal varlığınız olup olmadığını sorgular.

Mal varlığınızın olması bankanın ipotek işlemine dayanarak kısa süre içinde size kredi vermesi anlamına gelir. Mal varlığınızın olması gelir belgesiz kredi kullanırken gelir belgeniz yerine sayılabilir. Banka en kötü senaryoda bile ipotek ettiği malınızı satarak verdiği parayı alabileceğini bilir. Ama bu tek başına size gelir belgesiz kredi vereceği anlamına gelmez.

Bankaya gitmeden ve gelir belgesiz kredi almak istediğinizi söylemeden önce:

 • Mal varlıklarınıza ait olan evrakları yanınıza almanız,
 • Başka bankalarda mevduat hesaplarınız da para varsa hesap dökümlerini götürmeniz,
 • Varsa devlet kurumlarında çalışan bir veya iki kefil bulmanız, işlemlerin hızlanması açısından son derece gerekli olacaktır.

Gelir belgesiz kredi almak en son durumda bankanın onayına bağlı olan bir olay olduğundan dolayı ödemeleri yapacağınızı anlatan bir şekilde bankaya başvurmanız önerilir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar 2019

Bankalardan gelir belgesiz kredi almak isteyenlerin mal varlığı veya kefili olmaması halinde de bazı şansları olabiliyor. Kredi kartı için de aynı durum söz konusu olur. Gelir belgesiz kredi veren bankalar için en önemli olan durumların başında kredi notunuz geliyor.

Gelir belgesiz kredi almak isteyen kişilerin mal varlığı veya kefili olması kredi alması konusunda kolaylık olurken kredi notuna bakılması işlerin daha olumlu şekilde ilerlemesine neden oluyor.

Hazır Limtiniz var ise Gelir belgesiz kredi veya kredi kartı veren kurumlar:

 • Enpara
 • TEB
 • Denizbank
 • Akbank
 • Odeabank şeklinde sıralanabilir.

Gelir belgesiz kredi veya kredi kartı veren bankalar kredi notunuz ve daha önceki kart kullanım hallerinizi inceledikten hemen sonra buna karar verirler. Bunları unutmamalısınız.

Gelir Belgesiz Kredi

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar 2019

Müşterilerin gelir belgesiz kredi almak istediklerinde başvuracakları bankalar konusunda kafaları karışabilir. Bankaların tamamı bu konuda işlem yapmayabilir. TC Kimlik notunuz ile KKB puanınıza bakılıp, hazır bir limitiniz var ise Gelir belgesiz kredi veren bankaların hangisi olduğunu bilmek daha kolay bir şekilde ilerlemenize neden olur.

Bunlar:

 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • Akbank
 • PTT Bankası
 • TEB olarak belli başlı şekilde sayılabilir.

Bu bankalardan başlamak gelir belgesiz kredi almak konusunda daha hızlı sonuç alınmasına neden olacaktır. Bankalar birbirinden farklı dayanaklar ile hareket ederek kredilerinizi kolaylıkla değerlendirmeye alacaktır.

PTT Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren kurumlar arasında yer alan PTT için üst limit 30.000 TL olacak şekilde işlem yapılır. İlk olarak kredi durumunuza bakılır. Ardından da kredilerinizin onaylanması için bazen kefil istenebilir. İşlemler sırasında en fazla vade olarak 60 ay şeklinde bir kısıtlama getirilmiştir. Bu kurallar çerçevesinde gelir belgesiz kredi alma imkanınız olur.

Gelir Belgesiz Kredi Garanti Bankası

Garanti Bankası ile çalışanların gelir belgesiz kredi almak istediklerinde bilmeleri gereken bazı detaylar vardır. Bankanın internet bankacılığı, müşteri hizmetleri veya şubeleri aracılığı ile kolay bir şekilde başvuru yapma şansınız olur. Banka 30.000 limit koymuştur. Faiz durumu da gelir belgesiz kredi alıyor olmanızdan dolayı değişkenlik gösterebilir. Bu detayları kontrol ettikten sonra gelir belgesiz kredi konusunda karar vermelisiniz. Sizden kefil de istenebilir.

Gelir Belgesiz Kredi Akbank

Akbank için de gelir belgesiz kredi alma seçeneği bulunur. Akbank 60.000 TL’ye kadar size bu konuda destek olur. Kimlik detaylarınızdan gelir belgesiz kredi almak istediğiniz için gereken kredi notu araştırmasını ve geriye dönük gelir durumunuzu araştırır. Bir anlamda yine gelirinizin olup olmadığına baktıktan hemen sonra bu konuda bilgi verir. Gelir belgesiz kredi almanız halinde 60 ayda ödemenizi kapatmanız istenir.

Gelir Belgesiz Kredi

Gelir Belgesiz Kredi Odeabank

Odeabank uzun zamandır gelir belgesiz kredi veren kurumlar arasında yer alır. Bankaya başvuru yaptıktan hemen sonra 30.000 TL civarında bir rakamı gelir belgesiz kredi şeklinde kullanma şansınız vardır. Dosya masrafı ve sigortalar hariç olacak şekilde yapılacak olan işlemler sonucunda elde kalan rakam en fazla 30.000 TL olabilir. Herhangi bir belge olmaksızın gelir belgesiz kredi şeklinde sadece kredi notuna bakarak kullanma şansınız olur.

Gelir Belgesiz Kredi TEB

CepteTeb uygulaması ile kullanıcılarına gelir belgesiz kredi kullandıran bankalardan bir tanesi de TEB’tir. Bankaya online başvuru yaptıktan hemen sonra geliriniz olmasa bile gelir belgesiz kredi başlığı altında kredi notunuza bakarak gelirsiz bir şekilde 30.000 üst limit olacak şekilde kredi tahsisi yapılabiliyor.

Gelir Belgesiz Kredi Enpara

Enpara online olarak hizmete dayalı bir sistem geliştirmiş olmasından dolayı hemen başvuru yapmanız durumunda hesap işlemlerinizi yapıyor. Gelir belgesiz kredi almak istediğinizde ise 5 ayrı tahsis ücreti talep ederek işlemlerinizi yerine getiriyor. Herhangi bir evrak da istenmiyor.

Gelir Belgesiz Kredi Denizbank

Bankalar arasında gelir belgesiz kredi veren kurumlardan bir tanesi de Denizbank’tır. Bu bankada limit 55.000 TL ve en uzun vade 60 ay olacak şekilde bazen kefil istenerek gelir belgesiz kredi kullanılması söz konusu oluyor. Mal varlığı ipoteğine de başvurulabilir.

Gelir Belgesiz Kredi

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elinizde geliriniz olmadan gelir belgesiz kredi almak istediğinizde yapmanız gereken bahsedilen bankalara başvurmak olmalıdır. Online, internet üzerinden veya müşteri destek hattı üzerinden yapılabileceği gibi şube üzerinden de başvurular alınır. Ardından değerlendirmeler yapılarak kredi konusunda cevap verilmesi sağlanır.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Jojobet - Vbet giriş -