İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Banka Kredi Danışmanlık Hizmeti Nedir?

Banka kredi danışmanlık hizmeti, tüketicilerin doğru kredileri bulması için verilen yasal desteklerdir. Bu amaç doğrultusunda legal olarak var olan firmaların tüketicilerin hepsine banka kredileri için danışmanlık hizmeti verebilir. Elbette bu hizmet legal yollarla ve bankalar aracılığıyla tüketicilerin finansman sağlaması için bir destek mahiyetinde olmadır.

Tüketicilere en doğru ve en karlı kredilerin bulunması için kredi danışmanlık hizmetleri sunan merkezle farklı bir mesai harcar. Çünkü bu hizmet kapsamında önemli olan düşük faiz oranlarının bulunmasıdır. Hizmet kapsamında ayrıca bankalar ile iletişimde ve krediler hakkında bilgi sahibi olmak da oldukça önemlidir. Tüm bu süreç sonunda tüketicilerin maaş ve gelir durumlarına göre farklı kredi türleri belirlenebilir.

kredi çekemeyenlerin dikkat etmesi gerekenler

Danışmanlık Kurumlarının Genel Görevleri

Banka kredi danışmanlık hizmeti veren kuruluşlar tüketiciler için bazı görevleri de yerine getirmektedir. Kredi danışmanlık merkezlerinin bu görevleri esas iş tanımıyla alakalı sorumluluklardan oluşmaktadır. Görev tanımında ilk sırayı elbette tüketicinin bütçesine uygun kredinin bulunması ve kredi sürecinin başlatılmasıdır. Bu görev ve hizmetlerin dışında ise aşağıda yer alan hizmetler söz konusudur;

 • Tüketicilerin hem gelir hem de mali durumu açısından en uygun kredi kaynaklarının belirlenmesi,
 • Kredi sürecinin başlatılması için gerekli bilgi ve belgelerin tüketiciden temin edilmesi,
 • Tüketici hakkında bankaların istediği fiziki ve mali prosedürün yerine getirilmesi,
 • Kredi sürecinin başlaması için gerekli olan başvuru dosyalarının doğru şekilde hazırlanması. Ayrıca kredi dosyalarının ileri ki süreçte takibi ve sonuçlandırılma aşaması.
 • Tüketiciler için gerekli olan düşük faizli ve uzun vadeli kredilerin bulunması da yine banka kredi danışmanlık hizmetlerinin görevleri arasındadır.

Banka Kredi Danışmanlık Hizmetlerinin Tüketiciye Sağladığı Yararlar

Tüketiciler bazı olumsuz maddi sıkıntılardan dolayı nakit ihtiyacına gerek duyabilirler. Özellikle ekonomik krizler ve yanlış borçlanma gibi durumlarda tüketiciler için kredi danışmanlık hizmetleri devreye girer. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda tüketicilerin rahatlaması için bankalardan legal olarak krediler sağlanabilir. Banka kredi danışmanlık merkezlerinin en büyük yararı ise doğru kredi ve düşük faiz oranlarıdır. Yani normal şartlarda krediniz varsa başka bir kredi çekmek için daha fazla faiz oranı ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kredi danışmanlık merkezleri ise tüketicinin mali durumuna en uygun kredi ve faiz oranını bulacaktır. Böylelikle tüketiciler doğru faiz oranları ile fazla bir mali yükün altına girmeyecektir. Bunun yanı sıra özellikle maddi açıdan zor günler geçiren kişiler için kredi danışmanlık merkezleri uzun vadeli krediler de ayarlayabilir. Bu durum özellikle son zamanlarda ödeme güçlüğü yaşayan tüketiciler için idealdir. Ayrıca, banka kredi danışmanlık hizmeti sayesinde sağlanan bu avantajları tüketici kendi başına bankalardan sağlayamaz.

Kredi Danışmanlık Hizmetlerinde Güvenilirlik

Banka kredi danışmanlık hizmeti nden yararlanarak, “acil para lazım dediğiniz ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyorsanız bu merkezlerin güvenilir olmasına çok dikkat etmeniz gerekir. Çünkü kredi danışmanlık hizmetleri yalnızca legal yollar ile yapıldığında tüketicinin nakit ihtiyaçlarını sağlamaktadır. Aksi halde bir dolandırıcılık durumuna maruz kalabilirsiniz.

Legal olarak yapılan kredi danışmanlık hizmetleri her bankadan, banka prosedürlerine uygun olarak kredi imkanı sağlayabilir. Kredi faiz oranları her ne kadar düşük olsa da banka standartlarının çok altına inmez.

Banka kredi danışmanlık hizmetlerinin ortaya çıkmasıyla beraber piyasada benzer dolandırıcılık işlemleri de çoğalmıştır. Özellikle kişilerin kötü durumlarından faydalanarak, senet imzalatan ya da ön ödeme talep eden kişiler bulunabilir. Bu durumlara karşı tek yapılması gereken danışmanlık hizmetlerinin çok iyi araştırılmasıdır. Bu hizmetleri verebilmek için gerekli izinlere sahip olan kuruluşlar ile kredi imkanları yakalamak en uygunu olacaktır.

İletişime geçtiğiniz kişiler oldukça düşük faizlerden ve ön ödemelerden söz ediyorsa konuyla ilgili belgelerini isteyebilirsiniz. Eğer size izin belgelerini göstermemekte ısrarcılarsa lütfen o firmalar ile bir kredi sözleşmesi yapmayın. Aksi halde oldukça yüklü bir maddi yaptırımın altına girebilirsiniz.

Banka Kredi Danışmanlık Hizmetlerinde KKB Önemi

Kredi danışmanlık hizmetleri müşteriye uygun faiz ve olabildiğince uzun vade koşullarında, kredi desteği sağlayan kurumlardır. Özellikle KKB puanı düşük olan kişiler için banka kredi danışmanlık hizmetleri devreye girer. Tüketicinin KKB puanı kredi kullanımına uygun olmadığında size doğru yolu gösteren kredi danışmanlık hizmetleridir. Ayrıca banka kredisi kullanmak isteyen tüketiciler için KKB puanının nasıl arttırılacağı ile ilgili yöntemler de sunulabilirler. Peki tüketiciler için önemli olan ve kredi çekmeye izin veren KKB puanı nedir?

KKB açıklama olarak Kredi Kayıt Bürosu puanı olarak bilinir. KKB tüketicinin daha önceki kredi kullanımlarını ve kredi kartları hakkındaki tüm hareketi kayıt altına alır. Tüketicinin bir nevi bankadaki sicilini gösteren bir analizdir. Bu nedenle, kredi danışmanlık merkezleri tarafından da KKB puanı büyük önem taşır. Çünkü kredinin verilmesi, onaylanması ve tutarı KKB puanına göre belirlenir.

Banka Kredi Danışmanlık Hizmetleri İle Doğru Kredi

Kredi danışmanlık hizmetleri nin en önemli görev ve faydalarından birisi de tüketicinin geri dönüşü olmayan borçlarının önüne geçmektir. Özellikle sürekli artan ve uzun süre ödemesi olan borçlar kredi danışmanlık merkezleri sayesinde yok edilebilir.

Borçların içinden çıkılamayacak bir hale gelmemesi adına kredi danışmanlık merkezleri farklı ve güvenli yollar sunabilir. Bu yolların tüketici tarafından uygulanması daha kısa sürede borçlardan kurtulmaya da yardımcı olur. Ayrıca tüketicinin acil kredi ihtiyaçlarında ödeme ve faiz durumlarına göre en iyi krediye yönlendirme yaparlar.

Kredi danışmanlık hizmetleri sayesinde doğru noktada doğru krediyi çekme şansınız artacaktır. Çünkü kredi danışmanlık merkezlerinde hizmetin asıl amacı kişinin doğru ödeme koşulları ile kredi alabilmesidir. Hem şimdiki süreçte hem de ilerleyen süreçte doğru adımı yalnızca kredi danışmanlık hizmetleriyle atabilirsiniz.

Çıkmayan kredi için banka kredi danışmanlık merkezleri işe yarar mı?

Tüketiciler Para Bulmanın Yolları nı ararken, bankalardan kredilerine olumsuz cevap alabilirler. Bu gibi durumlarda tüketiciler doğrudan kredi danışmanlık Hizmeti veren merkezler ile iletişime geçmektedir. Çünkü en fazla merak edilen konulardan biri de çıkmayan kredilerin danışmanlık merkezleri tarafından çıkartılabilir düşüncesidir. Banka kredi danışmanlık hizmetlerinde böyle bir durum söz konusu değildir. Yani eğer bankalardan kredi ile ilgili bir ret cevabı alınmışsa farklı bir hizmetle kredi çıkartamazsınız.

Banka kredi danışmanlık hizmetlerinin de böyle bir görevi söz konusu değildir. Banka kredi danışmanlık merkezleri yalnızca çıkmayan krediler için nasıl bir yol izlenmesi gerekir bunu tüketiciye aktarır. Özellikle KKB puanının nasıl arttırılmasıyla ilgili tüketiciye bilgi verilir. Eğer, ret cevabı alan kredileri çıkartacağını söyleyen bir firma varsa çok iyi araştırmanızı söyleyebiliriz. Genellikle bu firmalar dolandırıcılık faaliyetleri ile ilgili firmalar olabilir.

Bankalardan kredi çıkmıyor şeklinde bir cevap alınmışsa bu durumu çok iyi analiz etmek gerekir. Bu analizi banka kredi danışmanlık merkezleri sizin için yapacaktır. Olumsuz cevaplarda tüketiciye ancak bu şekilde yardımcı olunabilir.

Banka Kredi Danışmanlık Hizmetleri nde Kredilerin Kolaylığı

Eğer gelir belgesiz olarak kredi başvurusu yapmak istiyorsanız banka kredi danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz. Banka banka gezmekten kurtulabilir ve kendinize en uygun kredi kaynağını kolaylıkla bulabilirsiniz. Banka ödeme planlarını ve faizleri tek tek incelemek yerine danışmanlık hizmeti ile hepsini görebilirsiniz. Banka kredi danışmanlık hizmetleri kısacası kredi sağlamakla değil krediye doğru yoldan ulaşmakla ilgili bilgi verir.

Uzman kredi danışmanları, her müşterinin doğru kredi alması için yardımcı olur. Ayrıca her müşteri için özel kredi araştırmaları yaparak en uygun kredi kaynağını tespit eder. Kredi kullanımı için gerekli bilgi ve belgeleri anında müşteriye ulaştırır. Böylelikle müşteriler kredi kullanmak için fazla zaman kaybetmez.

Müşteriler yeni kredi kullanacaksa veya kredilerini yapılandırmak isterse kredi danışmanlık hizmetinden faydalanabilirler. Yasal izinlere sahip kredi danışmanlık hizmetleri sayesinde her türlü kredi kullanımı en hızlı şekilde gerçekleşecektir. Aksi halde bankalarda uzun süre zaman kaybedebilirsiniz.

Kredi Danışmanlık Hizmetlerinde Ana Kurum Bankadır

Anında Para Lazım ise unutmamanız gereken en önemli nokta; Banka kredi danışmanlık merkezlerinde ana kurumun banka olduğudur. Yani yapılan her işlem ve alınan her kredi bir banka tarafından tahsis edilir. Danışmanlık hizmetlerinde bir banka söz konusu olmazsa kesinlikle kredi kullanılmaması gerekir.

Çünkü her ne kadar krediler düşük faizle ve uygun koşullarda olursa olsun bir banka tarafından verilmektedir. Ayrıca istenilen belgelerin tümü de bankalardan alınmaktadır. Bu sebeple kredi danışmanlık merkezleri ile iletişime geçilirken bir bankadan kredi kullanılacağı bilinmelidir. Aksi bir durum söz konusu olursa bu zaten dolandırıcılıkla alakalı bir durumdur.

Ana kurumun banka olması kredilerin bir vadeye ve ödeme sürecine yansıdığını da belirtmektedir. Bu sebeple KKB puanı açısından kredi ödemelerine dikkat etmek gerekir. Çünkü kredi kullanan kişi ile ilgili tüm bilgiler banka verilerine aktarılarak gerekli analizlere tabii tutulmaktadır.

Kredi Puanı Düşük Olana Kredi Danışmanlık Hizmeti

Kredi danışmanlık hizmeti, kredi kullanımında tüketiciyi kredi için en doğru şekilde yönlendiren kurumlardan birisidir. Kredi kullanmak için kredi puanı yetmeyen tüketicilere doğru ve etkin yolu gösterilir. Ayrıca tüketiciler için en hızlı ve en güvenilir kredi puanının nasıl arttırabileceği ile ilgili yöntemler sunarlar. Kısacası bu kuruluşlar kesinlikle bankasız kredi kullanmak isteyen tüketicilerin adresleri olmamalıdır.

kredi danışmanlıkKredi ve kredi kartı kullanımından sonar her müşteri için özel tutulan kredi puanı söz konusudur. Bu puan aslında müşterinin banka sicilidir. Kredi danışmanlık hizmetlerinde en çok başvuru gelir belgesiz kredi başvurusudur. Özellikle iş yerinden maaş bordrosu almak istemeyen kişiler bu kredi için başvuru yapmaktadır.

Kredi ve kredi kartı ödemelerinin gecikmesi ve düzensiz olması kredi puanını olumsuz etkiler. Ayrıca kredi başvurusu yaparak krediyi kullanmayanların da KKB puanı olumsuz etkilenir. KKB puanının artırılması ve doğru şekilde sürdürülmesi için gerekli yönlendirme kredi danışmanlığı hizmeti tarafından verilir.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Ne kadar miktarda kredi çekilebileceği yalnızca banka hesaplama araçları ile öğrenilebiliyor. Tüketicinin kredi notu ve gelirine göre kullanabileceği kredi miktarı hesaplanırken bütün bankaların en son faiz oranları hesaplanıyor. Elbette kredi notu düşük ve geliri oldukça düşük olan kişilere yüksek miktarlarda kredi verilmiyor. İşte bu belirleme tamamen banka hesaplama araçlarıyla ilgilidir.

Kredi başvurusu yapılmadan önce doğru banka kaynağını bulmak oldukça önemlidir. Bu süreçte kredi danışmanlığı hizmetinden faydalanmak müşteri açısından faiz oranları, ödeme ve tutar bakımından önemlidir. Ne kadar kredi kullanılabilir ve en doğru banka hangisi bu sorular için kredi danışmanlık hizmetinden faydalanmak gerekir.

Kullanılan kredi miktarını hesaplarken gelirin %50’si baz alınır. Eğer kişinin kullandığı bir kredi veya kredi kartı taksiti varsa bunlar da hesaba dahil edilir. Bu hesaplama sonrasında aylık ödenebilecek kredi taksiti belirlenir.

Kredi danışmanlık merkezleri sayesinde gelir belgesi göstermeden en doğru krediyi hangi bankadan kullanabileceğiniz belirlenir.

Kredi Danışmanlık Hizmeti Sayesinde En Kolay Kredi Kullanımı

Acil nakite ihtiyacı olanlar için bankaya gitmeden kredi başvurusu yapabilmek oldukça önemlidir. Bunun haricinde krediler için onay almak da oldukça zorlu bir süreçtir. Başvuru yapamk için zaman kaybetmeden doğru bankaya başvurarak kredi kullanımı ancak kredi danışmanlığı hizmeti sayesinde olur. Bu şekilde en doğru bankadan bütçenize uygun kredi kullanabilirsiniz. Çünkü kredi danışmanlığı hizmetinin her alanında uzman bir ekip çalışır.

Uzman ekip sayesinde kişi için en uygun banka ve kredi belirlenir. Uygun bankanın bulunmasından sonar ise en kolay kredi için başvuru yapılır. Bu sayede banka tarafından bildirilen kredi tutarı gelir belgesiz olarak şubeden çekime hazır hale gelir.

Hızlı, kefil olmadan ve evraksız şekilde kredi başvurusu ancak kredi danışmanlık hizmeti tarafından yapılabilir. Bireysel ve ticari kredi başvuruları başta olmak üzere uygun kredi için kredi danışmanlık merkezleri görevlidir. Kredi danışmanlığı uzmanları kredi aşamasında tüm süreci takip eder. Riskli bir durum söz konusu olursa anında müşteriye bilgi verir.

Kredi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kredi kullanımlarında kesinlikle çok fazla araştırma yapılmalıdır. Gerekirse kredi danışmanlık merkezlerinde bulunan uzmanlar ile tek tek görüşülmelidir.
 • Kesinlikle güvenilir olmayan firmalara başvuru yapılmamalıdır.
 • Karşınıza oldukça fazla kredi kullanımı yaptıran firma çıkabilir. Kesinlikle karar vermeden önce bu firmalar araştırılmalıdır. Özellikle kredi danışmanlık hizmetleri için izin belgeleri talep edilmelidir.
 • Hangi danışmanlık merkezi ile görüşülürse görüşülsün kullanılan kredi bir borçtur. İlerleyen dönemlerde bu borcu nasıl ödeyeceğinizi hesaplamanız gerekir.
 • Tüm bunlarla beraber bütçenize uygun kredi tutarını seçmelisiniz. Kesinlikle ihtiyacınız dışında kredi kullanımı yapmamalısınız.
 • Kredi danışmanlık hizmetlerinde görevli kişilerin size destek olmasına izin vermeniz gerekir. Çünkü uzmanlar sizin doğru krediye yönelmenizi sağlayacaktır.

Sigortasızlar İçin Kredi Mümkün müdür?

Bankalar kredi verirken SGK dökümüne çok dikkat eder. Bunun nedeni alınan kişinin maaşı ile krediyi düzenli ödeyebileceğini beyan etmesidir. Yani Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu nun ödenmesi için, bir kanıt niteliği ister. Bu nedenle çoğu banka kredi başvurusu yapan kişiden minimum 3 aylık sigorta dökümünü talep edecektir. Bazı istisnalar dışında her banka SGK dökümü ister.

Sigortası olmayanlar kredi kullanabilir mi? Bu soru kredi çekmeyi düşünen kişilerin en sık sorduğu sorulardan birisidir. Fakat bu sorunun net bir cevabı yoktur. Çünkü bazı durumlarda sigortasız olan kişilere de kredi olanağı sunulmaktadır.

Kredi danışmanlık merkezleri bu hususta kişilerin en doğru yolla nasıl kredi kullanabileceklerini sunarlar. Örneğin sigortasız kişilerin üzerinde kayıtlı bir taşınmaz varsa bu mallar ipotek ettirilerek kredi kullanılabilir. Ayrıca bir yakınınız aracılığı ile de kefil yöntemini kullanabilirsiniz. Bu şartlar altında kredi kullanımına izin verilir. Tüm bu sorular için banka banka gezmek yerine kredi danışmanlık merkezleri ve hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kişi için en doğru kredi kullanım yöntemini uzman kadro size iletecektir.

Banka Kredi Danışmanlık Hizmeti İle Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi yeni taşıt almak isteyen kişilere bankalar tarafından sunulan bir kolaylıktır. Aracınızı değiştirmek veya sıfır bir araç almak isteyen müşterilerin kullandıkları kredilere taşıt kredisi denilmektedir. Taşıt kredisi diğer kredi türlerine göre biraz farklıdır. Bunun sebebi ise kullanılan kredi ile yalnızca araç satın alabilirsiniz. Alınan aracın sıfır ya da ikinci el olmasının bir önemi yoktur. Yalnızca yeni bir araç alınması önemlidir. Yani taşıt kredisi alarak ihtiyaçlarınız için harcama yapamazsınız. Çünkü alınan araca kredi tutarına göre bir ipotek işlemi uygulanır.

Taşıt kredisinde her bankanın uyguladığı faiz oranı değişir. Banka kredi danışmanlık hizmeti kapsamında taşıt kredisi için de hizmet verilmektedir. Bankaların en uygun kredi faiz oranları belirlenir. Bu faiz oranları değişen vadeler ile müşterilere sunulur. Müşterilerin ödeme durumuna göre en uygun taşı kredisi belirlenir. Yapılan değerlendirme ile kişiye en doğru taşı kredisi kullandırılır. Böylece müşteriler en hızlı şekilde kredilerini kullanmış olur.

Kredi Danışmanlık Hizmeti – Kobilere Kredi

KOBİ yani Küçük ve orta büyüklükteki esnaflar. Bu kişiler işletmeleri için ihtiyaç duydukları oranda kredileri kullanabilirler. Bu krediler işletmeler adına alındıkları için kobi kredisi olarak bilinmektedir.

Kredi Danışmanlık HizmetiKobilerin işletmelerinde bankaların ve banka kredilerinin önemli bir yeri bulunur. Çünkü kobiler de yatırımları için büyük işletmeler gibi paraya ihtiyaç duyarlar. Özellikle kobilerin iş hayatında iyi bir işletme haline gelebilmesi için kobi kredileri büyük önem taşır.

Türkiye’deki pek çok banka kobilerin gelişmesi için farklı kredi desteği sunmaktadır. Bu süreçte bankanın da kendisini korur şekilde güvence altına alması gerekir. Güvenceler bazen kobilerin zorlanmasına neden olabilir. Çünkü yüksek faizler çoğu kobinin kredi kullanmasını engeller. Bu süreçte banka kredi danışmanlık hizmetleri devreye girer. Hizmetler kapsamında kobiler için en uygun banka ve kredi miktarı belirlenir. Ayrıca ödeme ile ilgili bazı kolaylıklar da sağlanır. Özellikle vadelerin kobilerin durumuna göre uzatılması gibi.

Kobiler Verilen Krediler

Kobilere bankalar tarafından sağlanan borç para ve krediler özel sektörün gelişimi açısından önemlidir. Kobi dostu politikalar sayesinde küçük esnaf desteklenir ve büyümesi sağlanır. Bu ülke açısından da oldukça önemlidir. İstihdamı artırır ve ekonomiyi düzenler. Kobi destek kredilerinde uygulanan politikalar bankadan bankaya değişir. Özellikle bankaların kobiler için sunduğu destekler mali açıdan farklılık gösterir. Kobiler için önemli olan doğru destek politikalarına dayanmaktır. Burada da devreye kredi danışmanlık hizmetleri girmektedir. Çünkü en doğru kredi miktarını ve faiz oranını kredi danışmanlık hizmetleri belirlemektedir.

Bankalar kobiler için farklı krediler sunmaktadır. Bu krediler genellikle proje ve yatırım kredileri, nakit kredileri ve dış ticaret kredileri olarak değişir. Bu kredi türleri kobilerin ihtiyaçlarına ve yapacağı yatırımlara göre belirlenir. Kobiler hangi kredi türüne başvurması gerektiğini ise kredi danışmanlık hizmetleri tarafından öğrenebilirler. Bu süreçte uzmanlar kobilere hem teknik destek hem de mali destek verecektir.

Esnaf Destek Kredisi

Bankaların ticari hayat içerisinde birbirinden farklı iş kolları için ayırdığı kredi türleri mevcuttur. Bunlar özel sektörün de gelişmesini sağlayan esnaf destek kredileridir. Ayrıca iş kollarına göre bu krediler tarım destek kredileri veya hizmet destek kredileri olarak da adlandırılabilir.

Kobilerin verilen kredilerden karlı çıkabilmesi için bir plan yapılması gerekir. Bu planlar kredi danışmanlık hizmetleri çerçevesinde kolaylıkla oluşturulur. Özellikle kobiler için en kazançlı çıkacağı bir kredi türü belirlenir. Kobi kredisi için bankalar kobilerden farklı evraklar talep ediyor. Bu evraklar arasında gelir belgesi, mali veriler belgesi gibi farklı belgeler bulunur.

Kredi Çıkmıyor diye düşünürken, Kredi danışmanlık merkezleri ise bu evrakları bir kenara bırakarak en karlı krediyi belirler. Bu nedenle öncelikli olarak bir danışmanlık hizmeti uzmanı ile devreye geçilmesi gerekir. En karlı şekilde kullanılan krediler sayesinde esnaflar daha kolay olarak büyüme sağlayabilir. Aksi halde maddi zorluklar kredilerin ödenmesinde de aksaklıklara neden olur.

Kredilerin Geri Ödenmesi

Kredilerin tamamında geri ödeme tutarları eşit taksitli olarak yapılandırılıyor. Ödeme planının doğru şekilde oluşturulması müşterinin de sağlıklı şekilde ödeme yapmasını sağlıyor. Ayrıca doğru ödeme koşulları tüketici açısından büyük avantajlar sunuyor.

Krediler tüketicinin isteğine göre TL ya da döviz cinsinden alınabiliyor. Kobiler de ödeme koşullarında tüketicilerin avantajlarına sahiptir. Özellikle perakende sektöründe hizmet veren faaliyet gösteren kobiler için kısa vadeli kobi kredilerinin kullanılması öneriliyor. Bunun nedeni kobinin kendisine uzun vadede kar sağlayan kredinin oluşturulmasıdır. Geri ödeme konusunda kobiyi sıkıntıya sokmayacak şekilde kredi ödeme planı oluşturulur.

Bankalarda bu hizmeti yapmak istemeyen kişiler kredi danışmanlık merkezlerinden faydalanabilir. Çünkü detaylı bir anlatım ile en doğru karar kredi danışmanlık hizmetleri sayesinde elde edilir. Kredi danışmanlık hizmetlerinde önemli olan tüketicinin doğru şekilde bilgilendirilmesidir. Öncelik krediyi kullanan kişiye doğru bilgi verilmesini sağlar. Aksi halde talep edilen ama kullanılmayan kredi için de KKB puanı düşebilir.

Banka Kredi Danışmanlık Hizmetleri

İşsizler İçin Kredi

Bordrolu çalışan ve SGK dökümü olan kişiler için bankalardan daha kolay kredi çıkartılır. Ödeme konusunda da bu kişiler daha avantajlı kabul edilir. İşsiz olan ve SGK dökümü olmayan kişiler için de farklı yollar ile kredi alınabilir. Bu yollar özellikle kredi danışmanlık hizmetleri kapsamında belirtilmektedir.

En Uygun Kredi danışmanlık hizmetlerine başvurularak işsizler için en doğru kredi türleri belirlenebilir. Ayrıca danışmanlık hizmetleri kapsamında başvuru yapılacak yollar net bir şekilde belirlenecektir. Çünkü işsiz olan kişiler için çoğu banka kredi olanağı tanımaz. Ancak kefil ya da bir tapu ile kredi kullanımına onay çıkar. Bu hizmetin tamamı bankalar tarafından da sağlanabilir. Ancak en doğru ve hızlı yol kredi danışmanlık hizmetlerinden geçer. Uzmanlar sizin için en doğru kredi tutarını ve yöntemini belirleyecektir.

İşsizler kredi kullanırken nelere dikkat etmelidir?

İşsizlikle mücadele eden kişiler nakit ihtiyaçları için bazen yasal olmayan yollara başvurabilir. Fakat bu yollar size borçtan kurtarmak yerine aksine daha fazla borca sürükler. Bu nedenle bir kredi kullanımı söz konusu ise mutlaka yasal firmalar ile iletişime geçilmelidir. Özellikle yasal izni olmayan kredi danışmanlık firmaları ile kesinlikle kredi kullanımı yapılmamalıdır. Bu tür firmalar size daha büyük yük altına sokabilir.

Tüm bunların yanı sıra bankadan alınamayan krediler için de yasal kredi danışmanlık merkezlerine başvurmak doğru olacaktır. En azından bu süreçte nasıl bir yol izlenmesi gerektiği ile ilgili bilgi alınabilir. Kısa süre sonrasında da kredi kullanımı için gerekli izin alınabilir. Önemli olan işsiz kişiler için doğru süreçte devam etmektir. Bu süreç de yalnızca kredi danışmanlık hizmetleri uzmanları tarafından belirlenebilir. Bu nedenle yasal olmayan yollar yerine kredi danışmanlık merkezleri ile görüşülmesi gerekir.

Yasal Takip Süreci

Bazı bankalar müşterileri için yasal takibe takılma durumunda kredi olanağı sunuyor. Fakat günümüzde bu durum çok az banka tarafından uygulanabiliyor. Uygulanan kredi miktarı ve faiz oranları ise oldukça kritik düzeyde olabiliyor. Yasal takipte olan kişiler bankalardan kredi kullanmak isterse öncelikle kredi danışmanlık hizmeti için danışmanlara başvuru yapmalıdır. Böylelikle her bankayı ayrı ayrı ziyaret etmek zorunda kalmazlar.

Hangi banka yasal takip sonrasında kredi kullandırıyorsa kredi danışmanlık uzmanları tarafından belirlenebilir. Tüm bunların yanı sıra yasal süreçte olan kişilere verilen kredi faizleri de oldukça yüksektir. Bu durumda kişilerin en doğru krediyi tercih etmesi gerekir.

Uzmanlar hem en düşük faiz oranlarını belirleyebilir hem de kredi kolaylıklarını sunabilir. Bu açıdan en önemli husus krediyi doğru kullanmak olacaktır. Bir kredi danışmanlık hizmeti sayesinde de bu süreci daha sağlıklı şekilde atlatabilirsiniz.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

11 Yorum

 1. Miraç Türkyılmaz Miraç Türkyılmaz 15 Mayıs 2019

  Teşekkürler emeğinize sağlık

 2. Damla Damla 15 Mayıs 2019

  Kesinlikle doğru.. güzel bir yazı olmuş

 3. Tuna Alp Tuna Alp 15 Mayıs 2019

  Çok güzel gerçekten doğru

 4. Remzi Remzi 15 Mayıs 2019

  Açıklayıcı ve bilgi verici bir yazı teşekkür ederim

 5. Pelin Pelin 15 Mayıs 2019

  Bence guzel bir yazı olmuş çok açıklayıcı

 6. Murat aslan Murat aslan 15 Mayıs 2019

  Teşekkürler bilgi icin

 7. Altuğ Altuğ 15 Mayıs 2019

  Güzel bir içerik gayet net ve açık bir bilgi olmuş

 8. Betul Betul 15 Mayıs 2019

  Tesekkurler açıklama için

 9. ozden ozden 15 Mayıs 2019

  Kafalardaki soru isaretlerini giderecek aciklayici bir rehber olmus, tesekkurler

 10. kerem kerem 15 Mayıs 2019

  Teşekkürler bilgi için emeğinize sağlık

 11. Ceren Ceren 15 Mayıs 2019

  İnternette buldugum en aciklayici bilgiyi buradan edindim. Tesekkurler

 12. Haci bayram Haci bayram 15 Mayıs 2019

  Aciklayici olmus keske herkes sizin gibi bu kadar detayli ve dolambacsiz anlatsa insan kimlere guvenecegini sasiriyor artik tesekkurler yazi icin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jojobet - Vbet giriş -