İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kim Aramış Nasıl Öğrenirim

Gelişmekte olan iletişim çağında birçok yeniliklerle buluşmak tayız. Hayatımıza kolaylık ve değer katan bu yenilikler gün geçtikçe artmakta ve sahip olduğumuz bütün varlıklara ve donanımlara yansımaktadır. Cep telefonları, tabletler, televizyonlar, bilgisayarlar ve hatta beyaz eşyalara kadar bu yenilikler ve güncellemeler görülmektedir. GSM operatörleri tarafından dünyanın neresinde olursanız olun hat sinyalleri üzerinden konumunuz tespit edilebilmektedir. Her insan telefonun icadı ile mobil gelişmelere ayak uydurmuş ve taşınabilir mobil sistemleri geçmiştir.

Artık cep telefonları adından da anlaşıldığı gibi ceplerde ve çantalarda taşınabilmektedir. Gün içerisinde insanlar birbirleri ile defalarca konuşmaktadır. İletişim kurmaktadır. Bu konuşmalar çoğu kez cep telefonları ile sağlanmaktadır. İş gücü yoğunluğu nedeni ile insanlar bazen müsait olamamaktadırlar. O nedenle ulaşılamayan veya cep telefonu kapalı olan insanların meraklarını dindirmek ve kimlerin aradığını öğrenebilmeleri için GSM operatörleri tarafından “Arayanı Nasıl Öğrenirim”  servisleri sunulmaktadır.

Arayanı Nasıl Öğrenirim
Arayanı Nasıl Öğrenirim

KİM ARAMIŞ SERVİSİ

Kim aramış servisi; cep telefonunuz kapalı durumda iken hangi tarih ve zamanda, kaç kez ve kimler tarafından arandığınızı cep telefonunuzu açtığınız anda kısa mesaj ile (SMS) bilgilendiren servisidir. Bu servislere Arayan Kim, Kim Aramış, Arayan Bil, Arayan Servisi gibi isimler konulabilmektedir. Hepimizin hayatına giren cep telefonları artık bu servisleri işletebilmekte ve bilgilendirme konusunda daha aktif hizmet edebilmektedirler. Nasıl olduğuna gelince veya nasıl yapıldığına gelince GSM operatörleri servislerine göre aşağıda anlatılmaktadır.

Ülkemizde GSM operatörlüğü hizmeti sunan üç (3) adet şirket/firma bulunmaktadır. Bunlar;

 • Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş,
 • Vodafone Group A.Ş.
 • Türk Telekom A.Ş. olarak sıralanabilir.

Peki, bu servis uygulaması nasıl yapılır?

Bunu da Okumalısın
Faturalı Hatta Kredi
“Max:12 AY VADE İLE Max:7.000 TL”

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş (KİM ARAMIŞ SERVİSİ)

 1. Turkcell Kim Aramış servisini yıllardır kullanmakta ve hizmet hayatına devam etmektedir. Turkcell GSM hatlarına sahip olan kişiler bu servisten şu şekilde faydalanabilir. İnternet üzerinden https://www.turkcell.com.tr/servisler/kim-aramis adresine girerek bu GSM operatörleri için “Arayanı Nasıl Öğrenirim” servisi nasıl aktif hale getire bilinir, ne kadar ücret ödenebilir, nasıl servis iptal edilebilir ve bilgilendirme nasıl alınabilir diğer bütün işlemler yapılabilmektedir.
 2. Bu servisi 532 ya da 0 532 532 0000 Müşteri Hizmetleri numaraları ile arayarak da aktif veya pasif hale getirilebilmektedir.

Vodafone Group A.Ş. (KİM ARAMIŞ SERVİSİ)

 1. Vodafone son yıllarda fiber alt yapı ağını genişletmiş ve daha çok noktaya hizmet ve servis sağlaya bilmektedir. Vodafone GSM operatör hatlarına sahip kişiler Arayan Kim veya Kim Aramış servislerinden şu şekilde faydalanabilir. İnternet üzerinden https://www.vodafone.com.tr/ adresine giriş sağlayarak bu GSM operatörleri için nasıl servisi aktif hale getire bilinir, ne kadar ücret ödenebilir, nasıl servis iptal edilebilir ve bilgilendirme nasıl alınabilir diğer bütün işlemler yapılabilmektedir.
 2. Bu servis hizmetini kullanabilmek için ABONE ARAYANKIM veya ARAYANKIM yazıp 8000’a SMS göndererek ve gelen kısa mesajı (SMS) onaylayarak da aktif hale getirilebilmektedir.
 3. Bu servisi 542 ya da 0 (542) 542 00 00 Müşteri Hizmetleri numaraları ile arayarak da aktif veya pasif hale getirilebilmektedir.

Türk Telekom A.Ş. (KİM ARAMIŞ SERVİSİ)

 1. Daha önceki yıllarda AVEA olarak bilinen GSM operatörü son yılarda Türk Telekom Mobil bünyesinde revizyona uğrayarak daha etkin ve daha geniş servis ağı ile hizmet edebilmektedir. Türk Telekom’un fiber hizmetleri de ülke bünyesinde en aktif olarak kullanılmakta ve daha hızlı bir internet sağlayıcı hizmeti sunmaktadır. Türk Telekom Mobil GSM operatör hatlarına sahip kişiler Arayan Kim veya Kim Aramış servislerinden şu şekilde faydalanabilir. İnternet üzerinden https://bireysel.turktelekom.com.tr/ adresine giriş sağlayarak bu GSM operatörleri için nasıl servisi aktif hale getire bilinir, ne kadar ücret ödenebilir, nasıl servis iptal edilebilir ve bilgilendirme nasıl alınabilir diğer bütün işlemler yapılabilmektedir.
 2. Bu servis hizmetini kullanabilmek için ACIK yazıp 5555’e SMS göndererek ve gelen kısa mesajı (SMS) onaylayarak da aktif hale getirilebilmektedir.
 3. Bu servisi 444 1 444 Müşteri Hizmetleri numarası ile arayarak da aktif veya pasif hale getirilebilmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Jojobet - Vbet giriş -