İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu, nakit ihtiyacı olanların son zamanlarda başvurdukları popüler yöntemlerden biridir. Bu krediden faydalanabilmek için faturalı bir hatta sahip olmanız, bu hattı 6 aydan daha fazla süredir kullanmanız ya da en az 2 yıllık internet abonesi olmanız yeterli oluyor. Bunların yanında, bu aboneliklerinizde düzenli şekilde ödeme yapmış olmanız aranılan şartlar arasında yer alıyor.

Faturalı Hatlara Kredi Kurallar Nelerdir?

Cihaz alımlarında normal vade süresi 24 aydır. Fakat 18 Eylül 2018 tarihinde verilen kararla, en yüksek vade seçenekleri 12 aya kadar indirilmiştir. Peki faturalı hat üzerinden kredi almak için hangi şartların nasıl yerine getirilmesi gerekiyor. İşte sizler için derlediğimiz, faturalı hat kullanıcılarının, kredi kullanmadan bilmesi gereken kurallar;

 • Faturalı hatlara kredi imkanında alınacak cihaz, kontratlı olarak verilmektedir. Dolayısıyla bu kontrata uymayacaklar, herhangi bir gelire sahip olmayanlar, kısacası geri ödeme yapamayacaklar için uygun bir yöntem değildir.
 • Kontratlı olarak alınacak cihazın, ne yapılacağı hakkındaki karar tamamen kullanıcıya aittir. Kullanıcı isterse, cihazını başka birine hediye edebilir, başkasına satabilir veya kendisi kullanabilir. Kısacası bu husustaki tüm karar cihazı alacak olan şahsa aittir.
 • Kontrattan sonra alınacak cihazı sadece yetkili olan bayiler veya ana bayiler verebilmektedir. Bunun dışında cihazı almak mümkün olmuyor.
 • Kontratla alınacak olan cihazı satışına karar verildiyse, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiş, cihazın satım belgesi mutlaka imzalanmalıdır.
 • Kullanıcı cihazı aldıktan sonra cihazı 1 günde veya 1 yılda satışa çıkarabilir. Bu karar tamamen kişiyi bağlar. Cihaz kontrat altına alındıktan sonra, cihazın maddi ve manevi yükümlülüğü kullanıcının kendisine geçer.

Faturalı Hatta Kredi İçin Kısaca Şartlar

Yeni bir telefon almak için, Faturalı hatlara kredi almak isteyen kişiler dilerlerse, kefil gerektirmeden kredi alma imkanına sahip oluyorlar. Faturalı hatlara kredi alacaksanız, alacağınız kişilerden veya kurumların gerekli tüm izin belgelerinin olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Krediden faydalanabilmek için en az 6 aylık faturalı hat kullanıcısı olmak gerekiyor. Bunun dışında 2 yıllık internet aboneleri olan kişiler de faturalı hatta kredi alma şansına sahip olabiliyorlar. Belirtilen şartların yerine getirilmiş olması neticesinde, kişiler faturalı hatlara kredi almak için başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. Cihaz sözleşmesini yaptıktan sonra kişiler 1000 ile 7000 lira arasında nakit miktarını alabiliyorlar.

İmkansız Krediler Aracılar Tarafından Çıkartılamaz

Açık takipte olanlar veya hacizlik olmuş kişiler, bankalar tarafından kredi verilmesi imkansız olan kişilerdir. Ancak bazı danışmanlık firmaları adı altında çalışan şahıs veya kurumlar, bu durumda olanlara aracılık yaparak bankalardan kredi verme vaadinde bulunuyorlar. Ancak bir kredi danışmanlık firmasının veya kişinin, bankalarla sıkıntı yaşayan kişilere aracılık yaparak kredi sağlamaları mümkün olmuyor.

Bunu yapabildiğini söyleyen kişi veya kurumlar, derme çatma bir şekilde kurularak, kişilerin ceplerinde olan parayı hedef alıyorlar. Hangi durumda olursanız olun, mantıksız olarak teklif veren kurumlardan kaçının. Bunun yerinde daha profesyonel çalışan, ne oldukları belli olan firmalarla çalışabilirsiniz. Bu kurumlar insanlara yardımcı olmaktan çok uzaktırlar.

Dolandırıcı Olanlara Dikkat!

Faturalı hatlara kredi yapmak için başvurunuzu, yetkili operatörlerin aracılığıyla kimlik bilgilerinizle yapabilirsiniz. Aynı zamanda kredi başvurusundan önce kafanızda oluşacak olan tüm soruları çekinmeden, yetkili operatörün müşteri desteklerine sorun. İşlemlerde kafanızdaki soru işaretlerinin kalmaması gerekiyor. Sizlere mutlaka bu yol üzerinden gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Uzaktan işlem yaptıklarını iddia edenlerden mümkün olduğu kadar uzak durmaya çalışmanız gerekiyor. Özellikle hesabınıza para aktarımları gerçekleştirdiklerini söyleyenlerden uzak durmalısınız. Bu kişiler, özellikle Google reklamlarından yararlanarak binlerce insana ulaşıp çeşitli vaatler veriyorlar.

Reklamlarında genellikle ‘şartsız kredi’, ‘kara listede olanlara kredi’ gibi pek çok sloganları kullanmaktan çekinmiyorlar. Sizler de bu reklamlara kanmamalı ve sadece bir seferlik bile aramamalısınız. Çünkü bu gerçekçiliği bulunmayan kişi veya kurumlar, insanların bilgilerini alarak, ilerleyen zamanlarda tekrar arayarak acil kredi vaatlerinde bulunabiliyorlar.

Operatörler Aracılığıyla Cep Telefonları Üzerinden Kredi Almanın Alt Yapısı Güvenilir Mi?

Faturalı hatlara kredi başvurusu yapmak isteyen kişilerin sistemin finansman kaynaklarının operatörler olduğunu bilmeleri gerekiyor. Büyük operatörlerin finansman sağladıkları bu sistem, oldukça sağlam bir alt yapıysa sahiptir. Sistemde, kişi yeni bir cihazın sahibi olduktan sonra nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Yani burada bir sözleşmeyle iki tarafın hakları garanti altına alınmış oluyor. Bu durumda aşamalarını düşündüğümüzde, faturalı hatta kredi sistemi oldukça sağlam bir alt yapıya sahiptir.

Faturalı hattından krediden faydalanan kişiler belli bir sözleşme yapıyor. Bu nedenle geri ödeme konusunda bu sözleşme şartlarına uyuluyor. Sözleşme şartlarında taksitlerin limitlerinin ne kadar olduğu tüm detaylarıyla yer alıyor. Aynı zamanda sözleşmeye göre belirlenmiş olan taksit tutarları hangi şartlar oluşursa oluşsun, hiçbir şekilde değişiklik göstermiyor.

Bu durum, operatörden daha çok kullanıcıyı garanti altına alınmış oluyor. Konu hakkında bir örnek vermek gerekirse, alacağınız bir cihazın fiyatı 4 bin TL ise, miktar vade miktarına göre taksitlendiriliyor. Taksit sayısının 12 ay olduğunu düşünürsek, size belirlenmiş olan taksit miktarlarını aylık ödemiş oluyorsunuz.

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu

Dolayısıyla, ödeme tarihinizin başlangıcından itibaren telefon fiyatının 3 katına çıkması veya başka olumsuzluklar sizi etkilemiyor. Bu şekilde düşünüldüğü zaman, faturalı hatta kredi sisteminin ne kadar güvenilir olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Yine bankaların kişilere kredi verebilmesi için her zaman göz önünde bulundurduğu, kredi notları ve geçmiş ödeme performansı oluyor. Fakat operatörler, kişilere hat üzerinden kredi vermeyi kendileri belirleyebiliyorlar. Kişinin ödeme geçmişi baz alınsa bile, son karar yine operatörlerde oluyor.

Kişiler isterse, bankadan kredi alabilsin veya alamasın bu faturalı hatta kredi işlemlerine başvuru yapabiliyorlar. Buradaki belirlenen kıstas, kişinin bankaların kara listesinde olmaması, hacizlik işleminin olmaması diyebiliriz. Kısacası isteyen herkesin sisteme başvuru yapabildiğini belirtmek yanlış olmayacaktır. Operatörler özellikle faturalı hatlarında ya da internet aboneliklerinde düzenli bir biçimde ödeme yapanlara en iyi şekilde yardımcı olabiliyorlar.

Geri ödeme hususunda ise yapılan 21 Ocak 2019 tarihli değişikliğe göre, 3500 TL’nin altındaki cihazlar için 6 aylık bir vade seçeneği uygulanacakken, 3500 TL’yi aşan geri ödemede 12 aylık bir vade seçeneği uygulanabiliyor. Bu durumun ilerleyen tarihlerde nasıl olacağı, vade miktarlarının ne kadar olacağıyla ilişkin herhangi bir tahmin söz konusu değildir. Faturalı hat üzerine kredi almak isteyenler bundan dolayı, daha hızlı davranarak sistemden yararlanabiliyorlar.

Detaylı bilgiler için iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

Acil Faturalı Hat Üzerine Kredi

Faturalı hat sahibi olanlar, cep telefonu üzerine kredi sistemiyle acil olarak kredi almaları mümkündür. Acil olarak faturalı hatlara kredi almak isteyen kişiler, 12 ay veya 6 ay biçimindeki vade seçenekleriyle anında cihaz alabiliyorlar.

Acil olan ihtiyaçlarda bankalardan hemen kredi almak mümkün olmayabiliyor. Örneğin banka o sırada herhangi bir müşterisine kredi vermeyebiliyor. Aynı şekilde sizin acil ihtiyacınızı, belirlediğiniz zamandan çok sonra verebiliyorlar. İşte bu gibi durumlar oluştuğunda, faturalı hat sahibi olan kişiler, ‘acil kredi’ ihtiyaçlarını faturalı hatlara kredi imkanıyla çözüm bulabiliyorlar. Dileyenler kendilerine en uygun olan seçeneği seçerek, acil olacak şekilde nakit ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.

Fatura üzerinden alınan kredilerde, adından anlaşılacağı üzere operatörler tarafından sağlanmaktadır. Bankayla herhangi bir ilişiği bulunmuyor. O nedenle faturalı hattı olan kişiler, kendileri için uygun olan krediyi, ödeme güçlerini düşünerek rahatlıkla seçebiliyorlar.

Acil Faturalı Kredide Kefile İhtiyaç Duyulur Mu?

Faturalı hat üzerinden kredi kullanmak isteyen herkes kendi şahsi olarak başvuru yapabiliyor. Bu aşamada kişinin herhangi bir kefil göstermesine ihtiyaç yoktur. Bankalarla kıyaslandığında, dosya ve sigorta masrafları olmadığı için çok daha az maliyeti olan bir kredi türüdür. Kefilsiz olarak kişinin kendi başvurusuyla alınabilen bu kredilerde, faturaya yansıtılan taksit biçimiyle kredi kullanabiliyorlar.

Kefil ihtiyacının olmaması, faturalı hat üzerinden verilen krediyi başka yönlerden de avantajlı kılıyor. Örneğin kişi gereksiz zaman kaybı yaşamıyor. Bankalarda beklediği süreyi beklemesine gerek kalmıyor. Böylece ihtiyaçlarını hem uygun bir biçimde karşılarken hem de hızlı şekilde halledebiliyor. Faturalı hatta kredinin bu kadar avantajlı olması, çok daha fazla kullanılmasını sağlayan en önemli faktörler arasında yer alıyor.

Faturalı hatta kredi başvurusu
Faturalı Hatta Kredi Başvurusu

Acil Faturalı Hatta Kredi Neden Güvenilirdir?

Cep telefonlarıyla yapılan bu işlemlerin hem alt yapısında hem de işleyişinde herhangi bir sorun bulunmuyor. Yapılan sözleşmelerle hem kullanıcının hem operatörün hakları net bir biçimde garanti altına alınıyor. Hakların korunması neticesinde, faturalı hatlara kredi sisteminin oldukça güvenilir olduğunu söylemek mümkün oluyor. Müşterilerin belirlenen vadeler ve taksitlere uyması, düzenli ödemelerini yapmaları halinde, sistem içerisinde herhangi bir aksaklık meydana gelmiyor. Faturalı hatta kredi imkanının güvenilir olduğunu kanıtlayan aşamalar ise şu şekilde ilerliyor.

İlk olarak satın alınacak telefona karar veriliyor. Bu telefonun fiyatı taksit sayının belirlenmesi, gibi sonuçlar bu aşamada belirleniyor. Daha sonrasında, cep telefonu operatörüyle cihazın alındığı, taksitlerinin yapıldığı, taksitlerin şu şekilde ödeneceği üzerinde belirleyici nitelikte olan bir anlaşma yapılıyor. Operatör tarafından sağlanmış olana finansman miktarıyla istenen cep telefonun satın alma işlemi gerçekleştiriliyor. Geri ödeme hususu ise her ay düzenli olarak faturaya yansıtılıyor.

Taksitlerin miktarları ise alınacak olan cihaza göre değişebiliyor. Kullanıcı ve operatörlerin belirlemiş oldukları taksit miktarı ne kadarsa, miktarın tamamı faturalı hat sahibinin aylık olarak ödemiş olduğu faturasının üzerine ekleniyor. Taksitlerin düzenli olarak ödenmesi ve sonuncusunun ödenmesiyle birlikte, kullanıcının tüm borçları tamamen sona eriyor. Görüldüğü gibi sistemin işleyiş şekli kullanıcının ihtiyaçlarını gidermeye ve korumaya yönelik olarak gerçekleşiyor.

Faturalı Hatlara Krediden Kimler Yararlanabilir?

Faturalı hatlara kredi kampanyalarından hemen herkes faydalanabiliyor. Bankalardan kredi alamayanlar, kredi notları düşük olanlar, acil olarak krediye ihtiyaç duyanlar, kısacası isteyen tüm faturalı hat sahipler, gereken şartları yerine getirmişlerse faturalı hat üzerine krediden faydalanabilirler. Kişiler faturalı hatta kredi yöntemiyle, istedikleri cep telefon cihazlarına sahip olabiliyorlar. Ülkemizde bu yöntemi henüz tam olarak bilmeyenler olsa da çoğu insan, faturaları üzerinde kolay şekilde kredi avantajlarından faydalanabiliyor.

Finansmanın tamamen bağlı bulunan operatörlerden sağlanan bu işlemde, bu sayede bankalar tamamen aradan çıkarılabiliyor. Sistemden yararlanmak isteyenler sigorta veya dosya masraflarının ödemesini yapmıyorlar. Kredi miktarlarını düşündüğümüzde bu tutar genellikle faturalı hatta kredinin 1 veya 2 taksitine denk geliyor. Bu da kullanıcı açısından büyük bir avantaj sağlamış oluyor. Fakat en çok yanlış bilinen konuların başında, faturalı hatlara kredi imkanlarında, faiz miktarlarının düşük olduğudur. Ancak sistemde faiz miktarları banka faizleriyle eşdeğerdir. Bankalara göre en önemli avantajı, dosya ve sigorta masraflarının olmamasıdır.

Faturalı Hatlar Üzerinden Verilen Bu Kredi Yasal Mıdır?

Faturalı hatlara verilen kredinin sistemi, alt yapısı ve işleyişi tamamen yasaldır. Yasal olmayan herhangi bir noktası bulunmuyor. Yani borçlar ve alacaklar, en ince ayrıntısına kadar yasal süreçler uygulanarak yapılıyor. Çünkü borç ve alacakların meselesi kullanıcı ve faturalı operatör hattı arasında yasal olan sözleşmeyle garanti altına alınıyor. Tamamen yasal yöntemlere göre düzenlenen bu faturalı hatta kredi başvurusu sözleşmesinde, geri ödemenin nasıl olacağı, taksit miktarı, taksitlerin ne zaman geri ödemesinin sağlanacağı gibi işlemlerin tümü içerikte yer alıyor.

Yine faturalı hatta krediyi yasal yapan bir diğer konu, finansman desteğinin operatörler tarafından sağlanıyor olmasıdır. Bununla birlikte yapılan sözleşmelerin kişinin ödeme gücü düşünülerek yapılması, kişiyi herhangi bir şekilde sıkıntı altında bırakmaması anlaşmanın yasal olduğunu kanıtlayan faktörler arasında yer alıyor. Kişinin ödeme gücü düşünülerek yapılması, elbette kredi miktarına da yansıyor. Bu sebeple faturalı hat sahibi olan kişiler, bu kredi türünden faydalanabilmek için kendi gelirlerine göre hareket etmeleri en önemli konudur.

Kişi kendi ödeme gücünü aşıp, faturasına yansıyan miktarların geri ödemesini sağlayamazsa, operatöre sözleşme gereği bazı yasal haklar doğmuş oluyor. Bu nedenle kullanıcı kredi almadan önce bütün detayları ayrıntısına kadar bilmesi gerekiyor. Detayları bilinmeyen sözleşmeler söz konusu olduğunda, kişinin olası yanlış bir hareketi, icralık olmasına kadar uzanabiliyor. Eğer belirttiğimiz konularda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız, sözleşmenin detaylarını mutlaka dikkatle okumanız gerekiyor.

Faturasız Operatör Aboneleri Krediden Faydalanabiliyor Mu?

Kredi türünün isminden anlaşılacağı üzere faturalı abonelere yöneliktir. Bu kredinin faturalı abonelere yönelik olmasının en önemli nedeni, düzenli geri ödemenin sağlanabiliyor olması. Bilindiği üzere sistemden isteyen her faturalı hat faydalanamıyor. Faturalı hattın faydalanabilmesi için mutlaka ödeme geçmişinin iyi olması gerekiyor. Ödeme geçmişinde sıkıntı yaşamış faturalı hatların bu krediden faydalanabilmesi zor bir ihtimal olarak gözüküyor. Daha doğrusu kredi kullanılıp kullanılamaması tamamen operatörün vereceği karara bağlı olarak gelişiyor.

Asıl konuya dönecek olursak, faturalı hatta kredi başvurusu nu, faturasız hat kullananların yapması mümkün olamamaktadır. Faturasız hatların krediden faydalanabilmesi için konu üzerinden birçok çalışmalar yapılıyor. Ama faturasız olan hatların kredi imkanından ne zaman faydalanabileceği, kurallarının ne şekilde olacağı hakkında somut herhangi bir adım bulunmuyor. Bu nedenle faturasız hat sahiplerinin detayları sürekli olarak takip etmesi gerekiyor. Detayları sürekli takip etmek istemeyenler ise kısa süre içinde faturalı hatta geçerek, altı aylarını doldurması gerekiyor. Bu süreçte faturasının ödeme gününü aşmaması en önemli noktadır.

Yapılan Sözleşmeye Uyulmamasının Cezası Nedir?

Faturalı hatları üzerinden krediden faydalanmak isteyen kişiler ilk olarak bağlı bulundukları operatörler, hazırlanan sözleşmeye göre bir anlaşma yaparlar. Sözleşmenin içeriğinde, taksit miktarlarının ne kadar olduğu, ödemelerin ne zaman yapılacağı, vade seçeneklerinin ne kadar olacağı hakkında detaylı bilgiler yer alıyor. Yani faturalı hatta kredi başvurusu sırasında, her iki tarafı da bağlayan ödeme süresini kapsayan ayrıntılı bir sözleşme yapılıyor. Bu ayrıntılı sözleşme belirttiğimiz üzere her aşamasında ayrıntılı bir şekilde yapılıyor ve tamamen yasal kurallara bağlı kalınarak sonuçlanıyor.

Yasal olan, yani hukuki bağlayıcılığı olan sözleşmeye hangi taraf uymazsa uymasın, çeşitli bazı yaptırımları söz konusudur. Kullanıcı tarafından bir aksilik çıkması halinde, ödeme gecikmesi, ödeme yapılmaması gibi durumlarda operatör için bir hukuki işlem hakkı doğuruyor. Aynı şekilde operatörün kullanıcının haklarını ihlal etmesi durumunda, yine hukuki haklar doğmuş oluyor. Elbette kullanıcıların kendi ödemelerini yapmaması, ödemelerin zamanında yapılmamış olması, operatör için ciddi bir hukuki imkan doğmasına neden olabiliyor.

Kullanıcın yapmadığı ödemelerde, asıl paranın katları miktarında bazı yaptırımlar söz konusu olabiliyor. Şöyle örnek vermek gerekirse, kullanıcının toplam ödeme miktarı 4 bin TL olsun. Bu geri ödeme miktarının aksatırsa, asıl ödeme miktarı 4 bin TL’nin üzerine çıkarak, 8 bin TL 12 bin TL olabilmektedir. Faturalı hatlar için kredilerde detaylar sözleşmede bellidir. Yani ödeme planları, ödemenin hangi tarihlerde yapılması gerektiği gibi konular.

Bu ödeme planlarına uymayarak, yükümlülüklerini yerine getirmemiş olanlar, yasal açıdan suçlu olurlar. Böyle bir durumun oluşmasında, iki tarafın da imzaladıkları sözleşmelerdeki yasal maddeler devreye girer. Kısacası belirtmek gerekiyorsa, kişi kredi lazım diyerek alacağı telefonda kurallara uymadığı halde çok çeşitli yasal sorunlarla karşılaşabiliyor.

cep telefonuna kredi
Cep Telefonuna Kredi

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Hakkında Önemli Bazı Notlar

 • Sunulan faturalı hatlara kredi imkanları kesinlikle ödeme gücü olmayanlar için uygun değildir. Bu sebeple herhangi düzenli bir geliri olmayan kişilerin bu sistemden faydalanması söz konusu olamamaktadır. Ödemenin düzenli olarak yapılamaması, operatör için bir dezavantaj gibi görülse de aslında kullanıcı için daha büyük sorunlar teşkil ediyor. Bu sebeple bu krediden faydalanırken, bu hususa ayrıca çok dikkat etmeniz gerekiyor.
 • Faturalı hat üzerinden kredi almak isteyenlerin bilmesi gereken en önemli nokta, yapılacak olan sözleşmenin yetkili operatörler tarafından yapılması gerektiğidir. Yapılan kontrat sözleşmesinin yetkili kurumun kişileri tarafından imzalanmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi bazı durumlarda sözleşmenin geçersiz olması, sözleşmede haksız maddelerin yer alması söz konusu olabiliyor. Bu nedenle sözleşmenin ayrıca içeriğinin okunması gerekiyor.
 • Kullanıcının belirlenen yasal sözleşmedeki tüm detaylara uyması gerekiyor. Aksi halde bu operatör için belli bazı hukuki hakların doğmasına neden olacaktır. Bu durumda kişi kendi normal ödeme miktarları yerine, hukuki kurallar nedeniyle, yüksek miktarlar ödemesi söz konusu olabiliyor. Bu hususa ayrıca dikkat edilmesi gerekiyor.
 • Sözleşmede anlaşma yaptıktan sonra, birinci ayda, ikinci ayda veya sonraki aylarda sistem içerisinde yer almak istemeyenler, toplam ödemeleri yaptıktan sonra ayrılabiliyorlar. Ancak sistemden ayrılmak isteyenlerin mutlaka detayları operatör sahibiyle paylaşmaları gerekiyor. Söz konusu paylaşım yapıldıktan sonra, operatör yetkilileri gerekli işlemleri başlatıyorlar. Ardından kullanıcının ödemesi gereken miktar toplam üzerinden hesaplanıyor. Miktar detaylıca hesaplandıktan sonra, ödeme yapılıp sistemden kalıcı olarak ayrılmak mümkün olabiliyor.

Faturalı Hatlara Kredide Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

 • Faturalı hatta kredi imkanı; Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone operatörlerine bağlı olan kişilere yönelik olan bir işlemdir. Sistemde herhangi bir teminat gösterme, kefil gereği duyulmamaktadır. Kişilerin belirtilen operatörlere bağlı bulunması, faturalı hatlara kredi alma şartlarına uygun olabilmesi, krediden yararlanmasına olanak sağlayabiliyor.
 • Kredi almak isteyen kişiyle bağlı bulunduğu faturalı hat operatörü arasında bağlayıcı nitelikte bir sözleşme yapılıyor. Bu sözleşme yeni bir telefon alma üzerine yapılıyor. Dolayısıyla sözleşmeye göre ödeme miktarları, ödeme tarihleri gibi konuların yanında, ayrıca yasal hakları koruyucu olan maddeler yer alıyor.
 • Yapılan bu sözleşme sadece bir taraf için geçerli değildir. Yani sadece kullanıcının ödemelerini düzgün yapması, eksiksiz bir biçimde kurallara uyması için yapılmıyor. Aynı zamanda kullanıcının haklarını korumaya yönelik olarak da yapılıyor. Kısacası; sözleşme her iki taraf için bağlayıcı niteliktedir.
 • Sözleşmede yer alan kurallara uyulmaması halinde kullanıcıya yönelik bazı yaptırımlar söz konusu olabiliyor. Bu yaptırım seçenekleri sözleşmede yer alan maddelere doğru orantılı olarak uygulanıyor. Kişi aldığı cihaz için yapılan kontrattaki kurallara uymadığı halde ilerleyen tarihlerde icra takibi dahil olmak üzere çeşitli yüklü ödemelere tabi olabiliyor. Bu durum yapılan sözleşmeyle ilintili olarak gerçekleşiyor.
 • Sistem faturasız hatlara yönelik olarak çalışmıyor. Israr etseniz bile eğer faturalı bir hattınız yoksa ve ödemelerinizi düzgün olarak yapmadıysanız, bu kredi miktarından yararlanmanız söz konusu olmuyor. Bunun yerine faturalı bir hat sahibi olmanız ödemelerinizi zamanında yapmanız, ilerleyen zamanlarda kredi alabilmenize olanak sağlayacaktır.
 • Kredide belirlene vade seçenekleri tamamen BDDK düzenlemeleri ve operatörlerin kendi verdikleri kararlarla orantılıdır. Yani burada vade seçeneklerinin kullanıcı tarafından belirlenmesi söz konusu değildir. Kullanıcı sadece kendi ödeme gücüne göre seçim yapabiliyor. Buna bağlı olarak maksimum veya minimum gibi taksit seçenekleri operatör ve kullanıcı arasında değerlendiriliyor. Yapılan değerlendirme sonucunda, kredinin taksitleri belirleniyor.
 • Belirtilen vade seçenekleri tüm cihazlar için 6 ile 12 ay arasında değişim göstermektedir. Burada vade seçeneğinin belirlenmesi cihazın fiyatına göre belirleniyor. 3500 TL ve altı olan cihazlarda genellikle vade seçenekleri 6 ayla sınırlandırılırken, 3500 TL ve üzerindeki cihazlarda, vade seçenekleri 12 ay olarak belirleniyor. Görüldüğü gibi tamamen telefon fiyatına göre, geri ödeme planı hazırlanıyor.

Kredi Notu

 • Kişinin düşük kredi notuna sahip olması veya kara listede olması durumlarında, krediden faydalanabilmesi durumu tamamen operatörün yetkisi altındadır. Kullanıcının bu gibi durumlarda krediden yararlanması zor olsa bile, operatörün vereceği karara bağlı olarak imkan dahiline girebiliyor. Yani kredinin verilmesi, söz konusu operatörün kesin kararına bağlıdır.
 • Yapılacak olan tahsilat ise kredinin alındığı fatura hattına yansıtılıyor. Böylece tahsilatta sorunların çıkmasının önüne geçilirken, ödemelerin yerinde ve zamanında yapılması sağlanıyor. Operatörlerin bu seçeneği seçmesindeki en önemli faktör, kullanıcıların çok daha düzenli ödeme yapmalarıdır. Siz de bu imkandan yararlanacaksınız, ödeme faturanızı aksatmamalısınız. Aksatmanız halinde hem çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz, hem de başka bir seferde cihaz almanız söz konusu olamayacaktır.
 • Faturalı hat üzerinde telefon almak isteyen kişiler, bağlı bulundukları operatörün en yakın şubesine giderek işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Bunun dışında kalan yerler, güvenli olmayan yerlerdir. Faturalı hatlara kredi almak isterseniz yapacağınız size yakın operatörün ana bayisine veya diğer bayilerine gitmek ve söz konusu talebinizi belirtmek olacak. Faturalı hattınızın performansı yeterli görülürse sizler için bir cihaz seçimi yapılacak.
 • Faturalı hat üzerinden kredi almak isteyenlerin çok dikkat etmeleri gereken bir husus bulunuyor. Haciz ve açık takipte olanların, ne yazık ki bu imkanlardan faydalanmaları imkansızdır. Bu doğrultuda size vaatte bulunanlardan kaçının. Bir yandan acil nakit ihtiyacınızı karşılamak isterken, öbür taraftan dolandırılma ihtimaliniz olabiliyor. Dolandırılma söz konusu olduğunda, ilerleyen tarihlerde çok yüksek miktarlarda borçlara maruz kalmanız olasıdır. Bu yüzden bu takip durumunda olmanız durumunda bizimle iletişim kurmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu Yazımızı da Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz
Sıfır Aldığım Cihazımı Satarken Neden Çok Azına Satabiliyorum?

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler; İletişim sayfamız içerisindeki web sitemiz, mail adresimiz ve telefon numaralarımız dışında bir iletişim adresimiz bulunmamaktadır. Sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmetlerinde sizlerden herhangi bir evrak talebimiz olmamaktadır. Aynı zamanda firma olarak size tavsiye niteliğinde kredi kullandırma, ürün satışı yapma gibi eylemlerimiz bulunmamaktadır. Hiçbir şekilde ön ödeme vaatlerimiz bulunmamaktadır.

Dolayısıyla sizlerle iletişim kurup, banka hesaplarınıza para yollayacağım diyen kişilere itibar etmemenizi tavsiye ediyoruz. Hatta böyle bir durumla karşılaşmanız halinde anında gerekli mercilerle iletişim kurarak şikayette bulunmanızı tavsiye ediyoruz. Sitemizde belirtmiş olduğumuz hizmet kadromuz dışında, sizleri bizim adımıza arayacak olan kişilere inanmayınız.Bu kişilerle yine kendi kişisel bilgilerinizi, banka hesap numaralarınızı paylaşmayınız. Aksi olarak bazı sıkıntılarla o an veya o andan sonraki dönemlerde karşılaşabiliyorsunuz.

Bizler firma olarak sizlere en iyi hizmeti sağlamak adına sürekli olarak kendimizi geliştiriyor, yararınıza olacak konular üzerinde çalışmalarımızı profesyonel olarak şekillendiriyoruz.

Instagram Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

 1. Zafer Zafer 2 Ekim 2019

  Örnek verilmeli 4.000 TL aylık ödemesi şu kadar geri toplam ödeme tutarı 12 aylık..faiz oranı ne kadardır bir örnek tablo koyarsanız daha cazip olacaktır.. sarı çizmeli Mehmet Ağa olmuş böyle sen alacağının satmanın peşine dusmussun vatandaşın zararı karı nedir yazsana..sanki bedava veriliyormuş gibi bir ima yaratılmış..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jojobet - Vbet giriş -