İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

En Çok Satılan Akıllı Telefonlar

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiği günden beri elimizden düşmez oldu. Bunu fırsat bilen bazı özel şirketler yeni modelleri ile kullanıcıları her geçen gün daha da şaşırtmaktadır. Daha da fazla kazanç sağlamaktadır. İşte en çok satılan akıllı telefonlar.

Apple Iphone X

Çıktığı günden beri satış rekoru kırmaya devam eden bir akıllı telefon modelidir. Amerikan firması olan Apple adı verilen firma tarafından 2018 yılında piyasaya sürülmüştür. 16 milyon gibi bir satış rakamına sahiptir. Şebeke frekansı 4 G’dir. Bunun yanı sıra 4.5 G ile uyumludur. Apple A11 işlemci türüne sahiptir. İşlemci hızı 2.10 Ghz ve 6 çekirdeklidir. Dokunmatik ekrana sahiptir ve ekran boyutu 5.8 inch’tir. Ekran renk sayısı ise 16 milyon’dur. 4K, HD video kaydına olanak sunmaktadır. Bunun yanı sıra HDR ve Zoom özelliğine sahiptir. Kamera çözünürlükleri ise arka kamera da 12, ön kamera da ise 7 MP olarak karşımıza çıkmaktadır. Pil gücü 2716 mAh, dahili hafızası 64 GB ve işletim sistemi IOS 11’dir. Fiyatı ise 7.500 TL’dir. Apple firmasına ait olan Iphone 8, Iphone 8 Plus ve Iphone 7 de en çok satılan akıllı telefonlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikleri ise Iphone X ile benzerlik göstermektedir. Hatta çoğu özelliği aynıdır.

Xiaomi Red Mi 5

Çin merkezli bir teknoloji firması olan Xiaomi adı verilen firmanın ürünlerinden bir tanesidir. Çıktığı günden itibaren oldukça ilgi gören bu telefon toplamda 5.4 milyon kullanıcı tarafından satın alınmıştır. Bu telefonun çözünürlük özelliği 720×1440 ve işlemci hızı 1,8 Ghz, ağırlığı ise 155 gram’dır. Dahili hafızası 32 GB olan bu akıllı telefon 2 yıl garanti sunmaktadır. Ayrıca arttırılabilir hafıza desteği sunmaktadır. 3 GB Ram desteği sunmaktadır. Android işletim sistemini desteklemektedir. Ayrıca ön kamerası 5 MP arka kamerası ise 12 MP çözünürlüğe sahiptir. Fiyatı ise 1400 TL gibi bir fiyata sahiptir. Bunun yanı sıra Red Mi 5 Plus da neredeyse aynı özelliklere sahiptir. Sadece ekran boyutu farklıdır.

Samsung Galaxy S9 Plus

Dünyaca ünlü olan ayrıca oldukça köklü bir tarihe sahip olan Samsung adlı firma tarafından piyasaya sürülen akıllı telefonlar dır. Şebeke frekansı ULTF yani 6 G olarak karşımıza çıkmaktadır. İşlemci türü Exynos 9810 64 Bit ve işlemci hızı 2.7 Ghz Quad + 1.7 Ghz’dir. İşlemci sayısı ise 8 çekirdektir. 6.2 inch bir ekran boyutuna sahiptir. Ekran renk sayısı 16 milyon’dur. 4K video desteği sunmaktadır. Kamera çözünürlükleri ise arka kamera da 12 ön kamera da ise 8 MP’dir. Micro SD hafıza kartını desteklemektedir. Dahili hafızası ise 64 GB’dir. 3500 mAh pil gücüne sahip olan bu telefon 4700 TL gibi bir ücrete satılmaktadır. Her geçen gün büyüyen akıllı telefon piyasasında en çok tercih edilen telefon modelleri yukarıdaki modellerdir. Bunlar haricinde General Mobile 5 Plus gibi birçok telefon modeli de satışa çıksa da yukarıda ismi geçen modeller kadar popüler değildir. Pek çoğumuz artık telefon, akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar kullanmaktayız. Ve tabi ki sosyal medyayı da aynı oranda artarak kullanmaya devam ediyoruz. Bu bir gerçektir. Sosyal medyayı tabi ki en çok ve çabuk erişebileceğimiz elektronik cihazlar tabi ki akıllı telefonlar. Herkesin bildiği gibi bu akıllı telefonların markası Apple, Samsung, HTC, LG, Sony diye sıralanabilir.

Bunu da Okumalısın
Banka Hizmetleri
“Bankalarda Bulunan En İyi Hizmetler”

Apple Akıllı Telefonların Sosyal Medya Kullanım Kolaylığı

Apple son zamanlarda birçok model çıkarmış durumda. Ve bu akıllı telefonlar ın kullanıcı sayıları da bir hayli çok denebilir. Tabi ki sosyal medya bu telefonlarda o kadar rahat ve kolay bir şekilde kullanılabiliyor. Diğer akıllı telefon markalarına göre daha hızlı ve daha kolay bir şekilde kullanım kolaylığı vardır. Ayrıca Apple genel kullanım olarak da ekstra daha avantajlı ve daha iyi bir moment vermektedir.

Samsung, Htc, Lg, Sony Android Akıllı Telefonların Sosyal Medya Kullanım Kolaylığı

Bu android akıllı telefonların başını tabi ki Samsung çekmektedir. Ve kullanıcı sayısının diğerlerine nazaran çok daha fazla olduğu hatta Türkiye de Apple’ dan bile fazla kullanıcısına sahip olduğu gözlemlenmektedir. Samsung, kullanım olarak da sosyal medya kullanımı olarak da rahat ve kolaydır. Bazı insanlar Apple’ dan bile daha iyi olduğunu savunmaktadır. Hangi telefon kullanılırsa ona alışınca bırakamayanlar o telefon markasını da bırakamıyorlar. Htc, lg ve sony benzeri telefonlar biraz daha karmaşık sistem özelliklerine sahipler. Samsung’un uzantısı gibi gözüken bu telefonlar sadece işlevsel özellik tuşlarının yerlerini değiştirerek akıllı telefonlarını tasarlamışlardır. Artık HTC, LG, Sony gibi uzantı gibi gözüken telefonlar bugün günümüzde çok satılmamaktadır.

Genel olarak bakıldığında şu durum gözlenir. Hangi akıllı telefonu kullanırsanız o akıllı telefonu ve markasını bırakılmadığı gözükmektedir. Sosyal medya açısından bakıldığında da aslında hiçbirinin birbirinden farkı olmadığı ve hepsinin sosyal medyayı iyi kullanabilme özelliği taşıdığı görülmektedir. Hepsiyle sosyal medyaya resim, müzik, video atılıp, paylaşımlar yapabiliriz. Fakat insandan insana bu durum marka açısından değişiklik gösterir. Kimi insan sosyal medyaya Apple’ dan daha kolay bir şekilde paylaşım yapar kimisi Samsung’u kullanarak bunu yapar.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -