İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir mi?

Yeni atanan memur kredi çekebiliyor mu, memura hangi bankalar kolay kredi verir ve emekli maaşıyla ne kadar kredi çekebilirsiniz tüm bu merak ettiğiniz soruların yanıtlarını sizinle paylaşalım istedik. Bu sayede kredi başvurusunda bulunmadan önce kafanızda da durumu canlandırmış olursunuz. Eğer ki mesleğinize yeni atanan memur iseniz o zaman işebaşlar başlamaz bankalar tarafından yoğun bir mesaj trafiğine tutulacaksınız. Çünkü artık sizin düzenli bir geliriniz var ve sabit gelirli bir çalışansınız.

Yeni Atanan Memur Kredi Çekebilir mi?

Kısacası artık sizin arkanızda devlet var ve her banka devlet memuru olan kişileri kendi bünyelerine çekebilmek için ellerinden geleni yapar. Bunu kampanyalarla ya da SMS trafiği ile hayata geçirir. Yeni memur kredi çekmek istediği zaman öncelikli olarak kendi bankasına başvurmalıdır. Çünkü maaşının olduğu banka hiçbir belge istemeden belli limitler doğrultusunda kendisine kredi imkanı sağlayacaktır. Tabi bu da işlerin daha hızlı ilerlemesi anlamına gelecektir. fakat isterlerse farklı bankadan da kredi talebinde bulunabilirler. Hatta bankaların büyük çoğunluğu memurlara uygun faizlerle kredi imkanı sağlayabiliyor. Başlığımızdan da anlaşılacağı gibi henüz yeni göreve başlamış olan bir memur içinde bazen kredi talebine olumsuz yanıt gelebiliyor. Bunun nedenlerinin ne olduğunu bilmek ister misiniz?

kredi çekemeyenlerin dikkat etmesi gerekenler

Neden Kredi Çekemiyorum?

Şunu söyleyerek başlamalıyım ki bir memur olmanız demek her bankanın vereceği kredi imkanlarından yararlanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Geliriniz sabit ve de yüksek olabilir fakat sizin kredi geçmişiniz iyi değilse o zaman sizin bu geçmişinizin karşınıza çıkacağını da unutmamanız gerekiyor. Örneğin geçmişte icraya düşmüş ya da yasal takibe alınmışsanız ya da sorunlu ödemeleriniz olmuşsa o zaman başvurularınızın kabul olmaması normaldir. Evet belki bazı bankalar böyle kişiler için inisiyatif kullanabilirler ancak bankaların geneline baktığımız zaman kredi sağlamayacaklarını söyleyebiliriz.

Memur Kredi Nasıl Çeker?

Bankadan bir memurun kredi alabilmesi için önemli olan yeni atanan memur olup olmadığı değildir. Önemli olan konu onun geçmişi ve bugün sabit gelirinin olup olmamasıdır. Tabi herkes gibi memurlarda çalıştıkları işte tecrübe arttıkça kendisinin talep etmiş olduğu kredi miktarı da artmış olacaktır.

Memura Hangi Bankalar Kolay Kredi Verir?

Memurlar kredi taleplerinde genelde devlet bankalarını tercih ediyorlar. Bunun nedeni ise bu bankaların daha düşük faizlerle kredi veriyor olmasıdır. Hatta memurlar kendi çalıştıkları maaş hesaplarının olduğu bankalardan daha rahat kredi alabilirler. Özel bankalara baktığımız zaman ise bazı dönemlerde müşterilerine uygun kredi imkanları sağlamaktadır. Bu tamamen müşteri sayısının artmasını sağlamak amacıyladır. Burada şöyle bir örnek verebiliriz bir devlet bankası sicili bozuk olan devlet memuruna kredi vermezken özel bir banka memura inisiyatif kullanarak kredi verebilecektir.

Memurlar Kredi Çekerken Daha mı Avantajlı Olur?

Genel anlamda bu sorunun yanıtı evettir. Her banka memura kredi verirken daha avantajlı hareket eder. Özel bankalar kadar devlette kendi çalışanlarına avantaj sunarak düşük faizli kredi imkanı tanırlar. Eğer siz bir memursanız o zaman kredi ürünlerine çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Üstelik şubeye gitmeden İnternet bankacılığı üzerinden kredi talebinde bulunabilir ve hemen çekebilirler.

Herkeseyekredi.com.tr olarak bizde faturaya kredi ile ilgili memurların daha fazla avantajlı olduklarını söyleyebiliriz. Aşağıdaki linki tıkladığınız zaman ayrıntılı bilgileri de bulabilirsiniz.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -