İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Faturaya Kredi

Faturaya kredi sayesinde, cep telefonu olan kişiler, kredi alma imkanına sahip oluyor. Faturaya kredi veya bir diğer adıyla cep telefonlarına krediyi almak istediğiniz zaman, alacağınız kurum ve kişilerden, ‘Gerekli olan izi belgelerinin’ olup olmadığını sormanız gerekiyor.En az 6 ay faturalı hat kullanmış olan kişiler, 2 senelik internet aboneliği olan kişiler, kredinin taksitleri faturalarına yansıyacak şekilde; maksimum 12 vade imkanıyla, 1000 ile 7000 TL arasındaki nakit miktarını, cihaz alıp satma işlemi yapmak kaydıyla, temin edebiliyorlar. Eğer sizlerde Hat Üzerine Kredi kampanyasından yararlanmak isterseniz, Operatörünüzü arayarak hemen arayarak detaylı bilgi isteyebilirsiniz.

Hat Üzerine Kredi İmkanında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

1 Eylül 2018 tarihinden itibaren, 24 ay vade imkanları kaldırıldığından, kişiler 12 ay vade seçeneğiyle faturalı hatları üzerine kredi alma şansına sahiptirler.

 • Kontratlı olarak alınacak cihazlarda, ödeme sıkıntısı yaşayacak olan kişilerin faturaya kredi alma şansları yoktur.
 • Aynı şekilde kontratlı bir biçimde alınacak olan cihazın, başka birine hediye edilmesi veya kullanılması tamamen kişinin kendi hür iradesine bağlıdır.
 • Faturaya kredi imkanıyla alınacak cihazın, 1 gün, 1 hafta 1 yıl gibi sürelerle kullanılmak istenmesi yine tamamen kullanıcının kendi tasarrufundadır. Dolayısıyla kısıtlayıcı herhangi bir engel bulunmamaktadır.
 • Cihazların satılmasına karar verilirse, Emniyet Genel Müdürlüğünün belirlediği, cihazım alım ve satım belgelerinin imzalanması gerektiği ve imzalanan bir adet nüshasının alınması şartı bulunmaktadır.

Bu hat üzerine kredi imkanlarından faydalanmak istemeniz halinde, kendi sayfamızda yer alan numaraları arayabilirsiniz. Bu numaralar dışında herhangi başka numaralarımız bulunmamaktadır. Sizler danışmanlık hizmetlerimizi aradığınızda, aksi bir durum söz konusu olmamaktadır. Söz konusu olan aksilik; banka bilgilerinin alınması, ürün satışının yapılması, kredi kullandırma için uğraşları üzerindedir. Firmamız danışmanlarının hiçbir şekilde böyle vaat verme durumu söz konusu olmamaktadır.

Bizim dışımızda sizinle irtibata geçerek, ismimizi kullanacak olanlara itimat etmeyin. Firma olarak biz, kimseyi arayarak ürün satışı yapmak veya kredi kullandırma gibi bir gayeye sahip değiliz. Sizi arayacak olanlara karşı, kendi kişisel bilgilerinizi lütfen paylaşmayın.

Detaylı Bilgi Almak İçin Arayabilirsiniz: İLETİŞİM

Kredi Alınamıyorsa Aracı Firmalar Çıkarabilir Mi?

Hacizlik olanlar veya kredi notları çok düşük olanların bankalardan kredi almaları mümkün olmamaktadır. Bu nedenle sizlere bu vaatlerle gelen firmalara güvenmemenizi tavsiye ederiz. Kredi firmalarının, bankalardan kredi alamayan şahıslara kredi alma, aldırma ehemmiyetleri bulunmamaktadır. Bu nedenle, kredi çekemeyenlere kredi, çıkmayan krediniz varsa kredi çıkartılır gibi sloganları olan firmalara itimat etmemenizi tavsiye ediyoruz. Bizim amacımızı sizin dürüst, hangi işi yapıyor olursa olsun, profesyonel firmalarla çalışmanız konusunda bir nevi yardımcı olmaktır.

Dolandırıcı Olanlara Dikkat Etmeniz Gerekiyor

Faturaya kredi işlemlerinizin tümünü, yetkili olarak sayılan operatörlerden yapmanız gerekmektedir. Tüm işlemleriniz esnasında, aklınıza hangi sorular gelirse gelsin çekinmeden sormanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Bayiye gelmenize gerek kalmadan kredi vaatlerinden bulunanlara, herkese hemen kredi verilir diyenlere kesinlikle güvenmemenizi, işlemlerinizi yaparken sorgulayıcı olmanızı tavsiye ederiz. Size ‘şartsız’ kredi sunduklarını vaat edenleri, bir kereliğine bile olmak üzere aramamanız daha iyi olacaktır. Çünkü ilerleyen dönemlerde bu ismi geçen dolandırıcılar, sizlerin acil para ihtiyaçlarınızı düşünerek tekrar arayabilirler.

Peki Cep Telefonlarına Kredi Alma Hizmetleri Güvenilir Midir?

Hat üzerine kredi, cep telefonlarına kredi sistemlerin operatörlerin kendi finans şirketleri tarafından yürütüldüğü için tamamen güvenilir bir sistemdir. Hat üzerine kredi, faturalı hatlara kredi sistemi ile yeni bir cihaz almak, operatörlerin kendi şirketleri üzerinden finansmanı yürütüldüğünden, güvenlik açısından hiçbir sıkıntı çıkarmıyor.

Faturaya kredi alımlarında, ödeme limitleri, taksitlerde belirlenmiş olan limitler dahilinde gerçekleştiriliyor. Bu tutarlar belirlenen vade boyunca herhangi bir şekilde değişikliğe uğramıyor. Bu sebeple, hat üzerine kredi sistemi, güvenilir bir alt yapıya sahip olabiliyor. Hemen bütün bankalarda olduğu gibi operatörler, kullanıcılarına faturaya kredi imkanı sunabilmek için kredi puanlarına ve daha önceki ödeme istikrarına bakıyorlar.

Yani operatörler tamamen kullanıcı performansına göre kredi verebiliyor. Fakat bazı durumlarda, kullanıcılarına cihaz verme hususunda, tasarruf yine kendilerine ait olabiliyor. Bu nedenle kişinin ödeme geçmişinde sorun olması halinde, cihaz verilme durumu tamamen operatörün kendi insiyatifinde oluyor. Bu nedenle, bankalara kredi için başvuru yapabilen hemen herkes, faturaya kredi imkanından yararlanabiliyor. Yani bankadan kredi almak istemeyen kişiler, bu sistem sayesinde, telefon hatları üzerine kredi alma şansına sahip olabiliyor.

Faturaya Kredi

Tüm ödeme performansları göz önüne alınarak, faturalı hat üzerine kredi almak isteyen kişiler, şartlar oluştuğu halde hat üzerine kredi alma imkanına sahip olabiliyorlar. Faturalı hat sahibi olan kişilerin bu şartları yerine getirip getiremediklerini anlamalarının bir yoluysa operatörlerimiz ile iletişime geçmektir. Hat üzerine kredi almak isteyen kişiler, operatörlerle iletişime geçtikten sonra, kendilerine konu hakkında yeterli tüm bilgiler veriliyor. Bu aşamadan sonra kullanıcılar faturalı hatları üzerinden kredi alıp alamadıklarını anında öğrenebiliyorlar.

Amaya hak kazanan kullanıcılar belirlenmiş olan vade miktarlarınca istenen tutarda kredi alma şansına sahip olabiliyor. Kredi kullanan kişiler, faturalı hat üzerine kredi aldıktan sonra, belirtilen ödemeler, kendi kullandıkları faturaları üzerine yansıyabiliyor. Bu şekilde kullanıcılar çok daha güvenli olan bu yöntemle, kredi ihtiyaçlarının bir kısmını karşılayabiliyorlar.

Tabi geri ödemeye ilişkin olan kararlar hala belirsizliğini koruyor. 3 bin 500 TL olan telefonların vade seçeneklerinin 6 ayla sınırlandırıldığı söyleniyor. Bununla ilgili yeterli ve bilgi için sitemizde yer alan müşteri danışmanları arayabilirsiniz. Özellikle vade miktarları hemen her yıl değişim gösterebilmektedir. Bu sebeple elinizi çabuk tutmanız, vade seçeneklerinin daha yüksek olmasınında size yardımcı olabilecektir.

Fatura Hatlar Üzerine Kredi Başvuruları

Cep telefonu sahibi olmak isteyenler, faturaya kredi imkanı sayesinde anlık olarak hat üzerine nakit kredi alıp, cep telefonu sahibi olabiliyor. Bu imkanlarla faturalı hat üzerinden kredi almak isteyen kişiler, belirlenen 6 ile 12 ay vade seçenekleriyle, kredi alma imkanına sahip olabiliyorlar. Özellikle bankalardan bazı dönemlerde kredi alma sıkıntısı yaşanabilir. Belli bazı nedenlerden ötürü bankalar kendi müşterilerine bile kredi vermeyebiliyor.

Faturaya kredi sistemi sayesinde dileyen kişiler, normal olarak verilen kredilerden daha avantajlı imkanlarla nakit ihtiyaçlarını giderebiliyorlar. Yani kişinin ödeme gücüne bağlı olarak çok daha ekonomik şartlarda kredi imkanları sağlanabiliyor. Bu sayede, faturalı hat sahibi olan kişiler, kendileri için en uygun olan seçeneği seçerek, faturalı hat üzerinden kredi alma şansına sahip olabiliyor. Yani kullanıcılar tamamen kendi tasarrufları dahilinde kredi imkanına sahip olabiliyorlar.

Faturaya kredi imkanlarından faydalanmak isteyenlerin, bu kredi türünün bankalar tarafından sağlanmadığını bilmeleri gerekiyor. Bu kredi imkanları tamamen operatörlerin kendi kullanıcılarına sunmuş olduğu kredi imkanı olarak adlandırılabilir. Yani operatörlerden alınan bir kredi imkanıdır. Bu sayede, faturalı hat sahipleri kendilerine uygun olan seçenekleri seçme şansına sahip olarak, ihtiyaçlarını faturaya krediyle sağlayabiliyorlar.

Kefile İhtiyaç Var Mıdır?

Faturalı hat kullanıcılarının faturaya kredi imkanlarından faydalanabilmeleri için herhangi bir kefile ihtiyaç duymadıklarını belirtmemiz gerekiyor. Yani faturalı hattı olan bir kişi, kimseyi kefil göstermeden, bu kredi imkanından faydalanabildiğini söylenebiliyor. Özellikle bankaların sunmuş olduğu kredi imkanlarına göre çok daha maliyetli olan hat üzerine kredi imkanı, aynı zamanda daha kolay bir şekilde kullanıcılara sunulabiliyor.

Kefilsiz olarak sunulan bu krediden yararlanmak isteyenler, kolay geri ödeme seçenekleriyle faturaları üzerinden ödeme yapabiliyorlar. Kısacası hat üzerine kredi almak isteyenlerin, kendi faturalı hatları olmak kaydıyla ve gerekli şartları yerine getirmeleri halinde, kefil göstermeden krediden yararlanma imkanları bulunuyor.

hat üzerine kredi
Hat Üzerine Kredi

Sistem Ne Kadar Güvenilirdir?

Sistem cep telefonuna yönelik olduğundan dolayı, hiçbir güven sorunu yaşanmadığını söylemek mümkün olabiliyor. Yani sistemin başlangıcından son aşamaya kadar olan dönem güvenli bir şekilde ilerliyor. Yani yeni olan bir cep telefonunu alımdan, son aşama olan ödeme kısmına kadar, en güvenli biçimde ilerliyor. Faturalı hat üzerinden kredi almak isteyenlerin şu aşamaları takip etmeleri gerekiyor.

İlk olarak faturalı hattın üzerinden alınacak olan cihazın hangisi olacağı üzerinde bir karar almaları gerekiyor. Daha sonra ise bulundukları cep telefonunun operatörüyle bir sözleşme imzalanıyor. Sağlanacak olan finansman miktarlarıyla istenen cep telefonu satın alınıyor. Geri ödemelerin doğru bir şekilde yapılabilmesi için taksit miktarları aylık bazda, faturalı hattın üzerine yansıtılıyor. Bu şekilde ödeme daha güvenli ve rahatlık içerisinde yapılabiliyor.

Tabi burada hattın üzerine yansıyacak olan taksitin ne kadar olacağı alınan telefona göre değişiyor. Eğer telefon 12 vadeyle alınabiliyorsa, taksit miktarları 12 ay şeklinde faturalı olan hatta yansıtılıyor. Bu şekilde kullanıcının çok daha kolay biçimde ödeme yapabilmesi sağlanıyor. Bu taksit miktarları kullanıcıyı hiçbir şekilde zorlamadığından, kullanıcı o an ki kredi ihtiyacını karşıladıktan sonra, belirlenen periyotlarla ödemesini sağlayabiliyor. Faturaya kredinin en son aşaması ise güvenli bir biçimde ödenen taksitlerin son ödemesidir.

Böylece son taksit miktarı ödendikten sonra, kredinin tüm aşamaları sonlanıyor. Kısacası hat üzerine kredi almak isteyenlerin işleyişin böyle olduğunu bilmelerinde fayda vardır. Her şeyden önce sistemin kesinlikle boş vaatlerle dolu olmadığının bilinmesi gerekiyor. Bu nedenle kullanıcılar, diğer hiç geri ödeme yapılmayacakmış gibi olan sistemlere güvenmemeleri gerekiyor. İster banka olsun ister operatörler olsun, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, geri ödemelerin yapılmasını isterler. Bu doğal olanıdır. Aynı zamanda güvenilir bir sistemin böyle olması gerekiyor.

Fatura Üzerine Kredi Alma Sisteminden Kimler Yararlanabilir?

Faturaya kredi sisteminden, faturalı hattı olan kişiler yararlanabiliyor. Bu kişiler bankalardan kredi kullanabilen veya kullanamayanlar, sicili kötü olup olmayanlar, sigortalı bir işte çalışıp çalışmayanlar olarak sıralanabilir. Kısacası faturalı hattı olup, gerekli fatura şartlarına sahip olan kişiler, bu sistemle kredi kullanabilme imkanına sahip olabiliyorlar. Henüz birçok kişinin bilmediği bir sistem olan faturaya kredi imkanı, ülkemizde aktif olarak nakit ihtiyaçların karşılanması seçeneği olarak tercih edilebiliyor.

Hat üzerine kredi alma sisteminin en büyük avantajlarından birisi, finansman kaynağının bankalar olmamasıdır. Bankaların yüksek faiz miktarlarından düşük olmayan bu sistem, güvenli oluşuyla ön plana çıkıyor. Bankalar tarafından finansmanı karşılanmayan bu kredi doğrudan olarak operatörler tarafından sağlanıyor. Yine bu kredi imkanlarının bankalara göre en önemli avantajı, sigorta ve dosya masraflarının hiç olmaması olarak gösterilebilir. Kullanıcılar için bu avantajın sağlanmış olması, gereksiz tüm masraflardan kurtulmayı sağlıyor.

Faturalı Hatlara Kredi Sistemi Yasal Mıdır?

Faturalı hatlara kredi alma sistemi en başından en son aşamasına kadar tamamen yasal bir uygulamadır. Yasal olmasındaki en önemli faktör, borç ve alacakların tamamen yasalara uygun bir şekilde uygulanıyor olması denilebilir. Borçlar ve alacakların anlaşmaları, faturalı hattı olan kişilerle, bağlı oldukları operatörler veya operatörlerin bayileri arasında yapılıyor. Yasal düzenlemeler gözetilerek yapılan sözleşmede gerekli tüm durumlar, vade miktarları, taksit tutarları detaylı olarak belirleniyor.

Faturalı hatlara kredi imkanında, geri ödeme planlarının tamamen kişiye bağlı yapıldığını belirtmemiz gerekiyor. Nitekim anlaşmada her şeyden önce kişinin ödeme gücünün ne kadar olduğu belirleniyor. Bu belirleme aşaması sadece operatör tarafından değil, kullanıcının imkanı sorularak yapılıyor. Cihazı alımı anlaşması tamamen yasal olarak şekillenirken, bu durum müşteri cihaz teslim aldığında da belirtiliyor. Bu sayede aşamaların her biri yasal olarak ilerliyor. Sistemin güvenli olması, hem üretici hem tüketiciyi memnun etmesi, gittikçe daha fazla tercih edilmesine olanaklar doğuruyor.

Faturasız Hat Sahiplerinin Krediden Faydalanması Mümkün Mü?

Sistem tamamen kişiye odaklı olduğundan, herhangi bir sorun teşkil etmemesinden dolayı, faturasız hatlar tarafından faydalanılması mümkün olamamaktadır. Yani bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin mutlaka faturalı bir hatta sahip olmaları gerekiyor. Kısacası, faturasız hatları olan kişiler, düzenli olarak ödeme yapsalar bile, krediden faydalanabilmeleri mümkün olmamaktadır. Çünkü faturasız hat sahipleri, belli bir sözleşme yapamadığından, operatörler tarafında bu durum uygun görülmüyor. Daha doğrusu, faturasız hatların kredi kullanamama durumu, şuan operatörlerin vermiş oldukları kararlara orantılı olarak ilerliyor.

Buna rağmen faturasız hatların da bu kredilerden faydalanabilmesi için her gün farklı çalışmalar yapılıyor. Çalışmalar bu şekilde devam ederse, ilerleyen zamanlarda faturasız hat sahiplerinin, bu sistemden faydalanmaları mümkün olabilecektir. Faturasız hat sahiplerinin sistemi sürekli olarak takip etmeleri ya da kısa süre içinde faturalı bir hatta geçerek, düzenli ödeme yapmaları halinde krediden faydalanmaları imkanlar arasında yer alıyor.

Sözleşmenin Şartlarına Uymamanın Cezası Var Mıdır?

Faturalı hatlar üzerinden kredi kullanmak isteyenler, bu krediyi kullanmadan önce finans kuruluşları veya operatörler ile belli bir anlaşma sağlamaktadırlar. Bu anlaşma neticesinde sözleşme imzalanmaktadır. Sözleşmenin içeriğinde, ödeme şartlarının nasıl olacağı; taksit tutarları ve vade seçenekleri tüm detaylarıyla yer alıyor. Faturalı hatta kredi imkanında, yapılan bu sözleşme, her iki tarafı da bağlayıcı nitelikte hukuksal imkanlar sağlıyor. Kısacası sözleşmede alıcı ve satıcı belirli bir biçimde kanunen şartlara tabidirler. Sözleşme yasal olduğundan, olası bir şekilde uyulmaması, diğer taraf için bir hukuk hakkı doğurmaktadır.

Bu durum sadece bir taraf için değil her iki tarafı da bağlayıcı niteliktedir. Yani sözleşmeye hangi taraf uymazsa, taraf için belli başlı yaptırımlar doğabiliyor. Faturaya kredi sisteminde, ödeme planları ve ödemenin şekilleri tamamen önceden belirlenmektedir. Ödemenin şartlarını yerine getirmeyenler, taksit ödemelerini yapmayan kişilerin sözleşmeye tabi kalmadığını belirtisidir. Yani şartların yerine getirilmemesi anlamını taşıyor.

Gecikmelerin yaşanması halinde, iki tarafında imzalamış oldukları, sözleşmeden doğan cezai işlemler otomatik bir biçimde devreye giriyor. Bu nedenle nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için bu sistemden faydalanmak istediğinizde, geri ödeme planlarını mutlaka kendi gücünüze göre yapmanız gerekiyor. Ödeme planlarınızı kurallarınıza uygun olarak yapmadığınız halde, doğal olarak başınızı ağrıtabilecek olan sonuçlarla karşılaşabiliyorsunuz.

Faturalı Hatta Kredi Çekme 2019

 • Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell operatörlerine bağlı olan faturalı hat sahiplerinin faydalanabildiği hat üzerine kredi sisteminde gereksiz teminatlarla uğraşmanız gibi durumlar söz konusu olmuyor.
 • Kredi alanlar ile operatörler arasında (finansman sağlayıcıları) ödeme detaylarının bulunduğu, her iki tarafı da bağlayan bir sözleşme imzalanıyor. Bu sözleşmeye uymak, sürecin çok daha kolay bir şekilde ilerlemesine olanak tanıyor.
 • Yapılan sözleşme, sadece bir tarafı değil iki tarafı da bağlamaktadır. Bu nedenle kullanıcının bunu düşünerek hareket etmesi, alacağı kredi miktarını bütçesine uygun olarak ayarlaması önem teşkil ediyor. Kullanıcının ödemelerini aksatmaması, bir daha ki alınacak olan faturalı kredi kampanyasında büyük önemi bulunuyor.
 • Kullanıcıyla operatörler arasında yapılan sözleşmelerde, taksit tutarları belirleniyor. Bu taksit tutarlarının aksatılması, ödenmemesi durumlarında, sözleşme gereği bazı hukuki yaptırım haklarının doğmasına neden oluyor. Bu cezai işlemlere maruz kalmak istemiyorsanız, ödemelerinizi zamanın olacak şekilde, belirtilen günlerde yapmanız gerekiyor.
 • Sistemin büyük avantajları olduğu söylenebilir. Ancak faturasız olan hatlara imkanın sağlanamadığını belirtebiliriz. Operatörler faturalı hatlarının ödeme planlarının belli olmasından dolayı bu krediyi kullanıcılarına sunabiliyorlar. Oysa faturasız hat sahipleri, düzenli bir ödeme planı kuramamaktadır.
Diğer Detaylar
 • Kredilerin vadesi genellikle 6 ile 12 arasında belirlenmiş olsa da operatörlerin insiyatifine veya BDDK kanunlarına göre değişebildiğini söylemek mümkün oluyor. Vadeler genellikle 6 ve 12 olsa bile, kredi kullanılmadan önce iletişim kurmak daha doğru olacaktır.
 • Sistem ödeme planları, sözleşme gibi kurallar gereği son derce güvenilirdir. Ayrıca finansman desteğinin operatörler tarafından sağlanması, güvenirliğini artırıyor.
 • Kredi notları düşük olan kişiler, bankalarda kredi alamayanlar, kara listede bulunanlar, çok zor olsa bile, operatörlerin kararları doğrultusunda, kredi alma imkanına elde edebiliyorlar. Fakat kesin olarak hat üzerine krediden faydalanabildiklerini söylemek yanlış olacaktır. Başvuru yapılarak, krediden faydalanıp, faydalanılamayacağı öğrenilebilir.
 • Kredinin geri ödeme sistemi, faturalı hat üzerine yansıtılarak yapılıyor. Bu sayede kullanıcının zorluk çekmemesi, ödeme yaparken sıkıntı yaşaması hedefleniyor.
 • Faturaya kredi sisteminden faydalanabilmek için kullanıcı en yakın operatör bayisine gidebilir. Burada kendine uygun olan sistemi belirleyerek, cihaz işlemleri yapılabiliyor.
 • Faturalı hatlara kredi imkanları üzerinden, hacizlik olanların kredi almaları söz konusu olmamaktadır. Kişinin bundan yararlanabilmesi için hacizlik olmaması önem taşıyor.
 • Karşılıklı olarak imzalanan sözleşmeye uymak tamamen kullanıcının yararına olacaktır.

Bu Yazımızı da Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz
Sıfır Aldığım Cihazımı Satarken Neden Çok Azına Satabiliyorum?

Faturalı Hatlara Kredi İmkanları ile İlgili Önemli Olan Notlar

 • Faturalı hatta kredi imkanı, tıpkı bankalarda olduğu gibi belli bir geliri olanları kapsamaktadır. Bu kapsama alanının dışında kalanların, faturalı hatları olması bile, krediden yararlanmaları için yeterli olamamaktadır. Bu nedenle hat üzerine kredi almak istiyorsanız, düzenli bir gelirinizin olması gerekiyor. Aynı şekilde gelire göre hangi telefon alınacağı konusunda dikkat edilmesi gerekiyor. Aksi durumlarda ödeme güçlükleri yaşanırsa, bazı yaptırımlar söz konusu olabiliyor.
 • Faturalı hatlara kredi imkanında, kişinin cihazı kullanma yetkisi bulunmaktadır. Kişi isterse telefonu bir süre ya da daimi olarak kullanabiliyor.
 • Krediye başvuru işlemleri yapıldıktan sonra, alınacak olan kontratlı cihazın, satış işlemleri ve sözleşme detayları operatörler veya operatörlerin bayileri tarafından yapılabiliyor. Yapılan sözleşmelerin yetkili olan kişilerce yine imzalanması gerekiyor. Bu durumda hem operatör hem kullanıcı sözleşmeyle garanti altına alınmış oluyor.
 • Sözleşmenin detaylarına kullanıcının uymaması, taksitlerini zamanında ödememesi veya başka aksi durumların yaşanması halinde, operatörlerin cezai işlemleri ödeme hakları bulunuyor. Cezai işlemlerde operatör dilerse, farklı icra yollarını da kullanabiliyor. Bu yüzden alınacak olan cihazın, sadece nakit ihtiyacı karşılanması beklenmemelidir. Aynı zamanda ödeme gücünün ne kadar olduğu iyice düşünülerek karar verilmelidir.
 • Hangi sebeple olursa olsun, sistemde kalmak istemeyen faturalı hat sahipleri operatörlere ücretlerin tamamını ödedikten sonra, sistemin dışına çıkabilir. Kullanıcının ödemenin tamamının yapılması halinde, taksitlere bağlı kalması yönünde bir zorunluluk bulunmuyor. Yani kullanıcı dilerse, tüm fatura borcunu banka kredisi çekerek veya başka bir yolla ödemesini yaparak sistemin dışına çıkabilir.
Diğer Detaylar
 • Faturaya kredi sistemini kullandıklarını iddia ederek, kişilere boş vaatlerle kredi imkanı sunmaya çalışan dolandırıcılara inanmayın. Bu kişileri veya kurumları tanımanın en iyi yolu belirtmiş oldukları vaatlerin imkansızlığıdır. Bunların ana hedefleri genellikle dar gelir sahibi olan kişiler, acil nakit ihtiyacı olan kişilerdir. Bunlara kendi kimlik belgelerinizin yanında, banka bilgilerinizi paylaşmamanızı öneriyoruz. Ayrıca unutmamanız gereken en önemli nokta, sizlere hiç kimsenin bedava nakit para vermeyeceğidir.
 • Kredi alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, hem sizin hem operatörlerin güvenliğini sağlamak adına düzenlenen sözleşmelerdir. Sözleşmenin olması, sizin özlülük haklarınızı garanti altına almaktadır.
 • Size kredi imkanları sağlamış olduklarını belirterek, elinizdeki nakit paraya göz dikenlere, sizi çok farklı sözleşmelerle zan altında bırakacak olanlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nedenle ne kadar acil olursa olsun, herhangi bir krediden faydalanmadan önce mutlaka, sözleşmenin detaylarını okumanız, anlamanız gerekiyor. Acil olduğu için hemen her kağıdın altına imza atmanız halinde, ilerleyen zamanlarda altından kalkamayacağınız borçlarınız olmasını sağlayabilir.
 • En iyi ve en güvenilir kredi geri ödemesi olan ve geri ödemesi sözleşmeye dahil olan kredidir. Bunun için güvenilir olan yerlerden kredi almak için detaylı araştırmalar yapın.

Faturalı Hatta Kredi En Çok Bilinen Sistemdir

Faturalı hatta kredi imkanı, ülkemizde oldukça aktif olarak kullanılan ve memnun kalınan bir sistemdir. Kullanıcılar kendi imkanları dahilinde kredi kullandıkları ve bu kredileri kolay geri ödeme yöntemleriyle sağlayabildikleri için oldukça etkili bir sistem olduğunu kanıtlıyor. Bu sistemin bu kadar güvenli olması, bankalara göre dosya ve sigorta masraflarının olmaması, hemen her kullanıcının kullanmak istediği kredi olmasını sağlıyor. Ayrıca sistem oldukça kolay bir şekilde işlediğinden, bir problem söz konusu olmuyor.

Faturalı Hatta Kredi İmkanlarında En Çok Dikkat Etmeniz Gerekenler

 • Fatura üzerine kredi kullanmak istediğinizde en fazla dikkat etmeniz gereken nokta ödeme sürekliliğinizdir. Ödemelerinizi sürekli olarak yaptığını halde, bu size ilerleyen dönemlerde artı puan olarak yansıyor.
 • Geri ödeme planlaması yaptığınız zaman kendinize uygun olan seçeneği iyice değerlendirin. Ödeyemeyeceğiniz miktarlarda sözleşme yapmamaya gayret gösterin. Bunun için bulunduğunuz operatörden yardım alabilirsiniz.
 • Krediyi alırken, bankadan nakit ihtiyacınızı karşılamışsınız gibi düşünün. Nitekim operatörler de tıpkı bankalar gibi sağlamış oldukları avantajın geri ödemesini isterler. Bunun kolay bir ödemeyle halledilebileceğini düşünmeyin. Mümkün olduğu kadar yapacağınız tüm ödemeleri ciddi olarak yapın.
 • Sistem bankaya bağlı değildir. Finansman kaynağını da bankalar sağlamamaktadır. Bu nedenle bankaya göre biraz daha kolay bir işleyiş söz konusu oluyor.
 • 24 ay vadeli olan faturalı hatta kredi imkanından yararlanmanız mümkün olmuyor. Bu nedenle bu sistemden faydalanırken buna mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor.
 • İşleme başvurmadan önce, işlemin ne olduğunu tam olarak anlayın. İşleyiş düzeni, ödeme sistemi, ceza durumları gibi tüm detaylar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Ayrıca sistemin son derece güvenli olduğunu bilerek hareket edin ve buna göre ödemelerinizi yapmaya çalışın.
 • Hattınızın faturasız olması durumunda, bu kredi imkanından faydalanamayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Faturasız hatların geri ödeme konusunda sıkıntı yaşadıklarını az çok biliyorsunuz.
 • Almak istediğiniz telefon fiyatını önceden belirleyin. Bunun dışında kalan yüksek miktarlı kredilerden faydalanmanız yersiz olacaktır. İhtiyacınızı karşılamaya yönelik bir çalışma olduğunu unutmayın.
 • Sistem faizinin banka faizlerinden düşük olmadığını bilin. Birçok insan, geri ödeme sağlanırken hiç faiz ödenmediğini sanıyor. Oysa banka kuralları burada da geçerlidir. Sistemi bankadan ayıran, bankaya göre daha avantajlı kılan, herhangi bir soya masrafı veya sigorta masrafının bulunmamasıdır. Dosya ve sigorta masraflarının bir taksit miktarından daha fazla olduğunu, mutlaka bilmeniz gerekiyor.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Jojobet - Vbet giriş -