İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Borç Kapatmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

İyi bir gelirin sahibi olmak demek paranızın hesabını yapmadan harcamayı gerektirmez. Eğer ki bu şekilde bir hayat sürerseniz bu durumda bir müddet sonrasında paranızın yerinde yellerin eseceğini de bilmeniz gerekir. Hayatın tecrübesi insanlara bunu zaten öğretecektir. Bu nedenle de kontrolsüz ve bilinçsizce yapılan harcamalardan mutlaka uzak durmak gereklidir. Eğer ki siz faturalarınızı dahi ödemekte zorlanıyorsanız o zaman kredi kartı kullanıyor olmak sizi daha da büyük borç batağı içerisine çekebilecektir. Bunun için henüz çok geç kalmadan önce harekete geçmeniz gerekir. Borç kapatmak için nasıl bir yol izlenmeli mutlaka bilmelisiniz. Aşağıda borcunuzu nasıl kapatmanız gerektiğine dair adımlar bulunuyor. Tecrübe olması için buradan yola çıkabilirsiniz.

BORÇ KAPATMAK İÇİN ADIMLAR

Öncelikli olarak şöyle bir düşünün borçlu olmak size ne hissettiriyor. Yani bundan 5 sene öncesinde nasıldınız bugün nasılsınız ya da 5 sene sonra nerede olacaksınız. Bunu çok iyi anlamanız gerekiyor. Eğer ki hayatınızı borçlu olarak sürdürmek istiyorsanız bu sizin tercihiniz olacak.

Gelirinizi mutlaka planlamalısınız. Eğer ki gideriniz gelirinizden çok daha fazlaysa o zaman harcamalarınız dan mutlaka kısıtlama yapmanız gerekiyor. Ani dürtülerin izden kurtulmanız gerekiyor. bu alışkanlığınızın önüne geçecektir.

Borçlarınız bitene kadar kredi kartınızı kullanmamayı tercih edin ve maaşınızla yetinmeye çalışın. Elinizde olmayan bir para asla harcanmaz.

Kredi kartı borcunuzu öderken asgari olandan fazlasını ödemeye çalışın kısa sürede borcunuzu kapatabilirsiniz.

Borcunuzun en az olduğu seçenekle ödemeye başlayın.

Bu haberimizi de okumalısın : Pazar Günü EFT Yapılır Mı?

Bir diğer yöntem ise faturaya kredi seçeneğini kullanarak borç kapatma işlemini gerçekleştirmek. Geçtiğimiz senelerde bu yöntem kullanılmıyorken günümüzde insanlar bu yöntemin pratik oluşunun farkına vararak kullanmaya başlamışlar. Sistemin işleyişine baktığımız zaman ise oldukça basit ve hızlı. Ancak bir takım şartları da mutlaka yerine getirmiş olmanız gerekiyor. Bu şartlar nelerdir derseniz size aşağıda ayrıntılı bir şekilde faturaya kredi hakkında bilgiler vermeye çalışacağız ancak şunun altını çizmeden de geçmek istemiyoruz. Çünkü günümüzde hesapsız yapılan harcamalar özellikle kredi kartı gibi bir konu hayatımızı düzensiz harcama sonunda alt üst etmeye yarayabiliyor.

Bunun içinde paranızı kazanırken de harcarken de mutlaka dikkatli hareket etmelisiniz. Sanıyorum ki bunlar siz bu yazıyı okuyorsanız sizin için artık geç kalmış bir öneri ve sizin derdiniz bir an önce içerisinde bulunduğunuz bu borç yükünden kurtulmak. Gelelim borç ödeme yöntemlerinden birisi olan faturaya kredi hakkında geniş bilgi vermeye.

Borç Kapatmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli?
Borç Kapatmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli?

 

Facebook Sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

Faturaya Kredi Alarak Borç Kapatmak

Yasalara uygun olarak hazırlanan sözleşmede taksit tutarı belirleniyor. Ayrıca geri ödeme vadesi de sözleşmede belirlenir. Bu alanda Hat Üzerine kredi kullanmak isteyen abonelerde yetkili bayilere başvurabiliyor. Ancak faturasız hat sahipleri bu sistemden yararlanamıyor.

Sistem içerisindeki danışman firmalar faturasız hat sahipleri ile bu şekilde sözleşme yapamaz. Operatörler ve aboneler arasında sözleşme imzalanıyor. Sözleşmede belirlenen vade tarihleri ve tutarları yer alır. Bu sözleşme şartlarına uyulmadığı taktirde operatörlerin yasal haklarını kullanmasını ortaya çıkarır. Yasal yükümlülüklerini yerine getirmeyen aboneler, imzaladıkları sözleşmedeki cezai hükümler uygulanır.

Tüm operatörler faturalı hatta kredi imkanı veriyor. Herhangi bir şekilde teminat ya da kefil talep etmiyor. Taraflar arasında imzalanan sözleşmeye göre her iki tarafı da buradaki şartlar bağlıyor. Kredi vadesi firmaya göre değişebilir. Yasal ve güvenilir olan bu sistemden kredi notu düşük olanlar ve özellikle kara listede yer alan aboneler yararlanamıyor.

Yukarıda da bahsedilmiş olduğu gibi sistemden yararlanabilmeniz için herhangi bir sıkıntınız yoksa bu durumda aynı gün içerisinde kredinizi de alabiliyorsunuz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir