İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yasal Takipteyim Bana Kredi Çıkar mı?

Bir kişinin yasal takibe takılması için bir takım süreçlerden geçiyor olması gerekir. Bu süreçler sonucunda eğer ki hakkında halen devam eden sıkıntılar varsa bu durumda yasal takip başlatılır. Yasal takip ise bankalar tarafından yapılır. Örneğin kredi kartınızın ödemesini zamanında yapmıyor olmanız ya da kredinizi ödememiş olmanız. Kişi hakkında yasal takibin başlatılması sonrasında ise artık bankalarla bundan sonraki süreçte aranız iyi olmayacak ve bir takım problemler yaşamaya başlayacaksınız.

Bu Haberde İlginizi Çekebilir
Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Güvenilir mi?
“12 AY VADE İLE Anında 7.000 TL Almak Mümkün mü?”

Yasal takip sorunu ile karşılaşan ancak nakde ihtiyacı olan kişiler ise kendilerince alternatif yöntemler geliştirerek ya da piyasa da acil kredi şeklindeki yöntemleri kullanarak bu dar boğazdan kurtulmayı beklerler. Özellikle internet üzerinde yasal takipte olanlara kredi çıkarıyoruz, sorunlu kredilerinize çözüm buluyoruz, senetle size para veriyoruz gibi insanların dikkatini çekecek yöntemlerle ve sloganlarla dikkatleri üzerine çekmeye çalışanlar var. Üzülerek söylüyoruz ki bu tür söylentiler sizi içinde bulunduğunuz dar boğazdan kurtarmayacaktır. Sizi daha çok batağa sürükleyecektir. Bunun için bu şekilde sözlere asla aldanmamanız gerektiğinin altını çizelim. Böyle bir durumda eğer sizin bir taşınmazınız varsa o zaman bu taşınması göstererek bankadan kredi talebinde bulunabilir. Ve borcunuzu daha düzgün bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Çaresizliğe Kapılmayın

Biz şunu çok iyi biliyoruz ki yasal takip çaresizliği insana yanlış olduğunu bile bile istemedikleri şeyleri yaptırabiliyor. Ancak tekrar edelim bunların hiçbiri sizi içinde olduğunuz durumdan kurtarmayacak belki anlık olarak sorunu çözecektir. Ancak bir ay sonrasında her şey eskisinden çok daha kötü olacaktır. Az önce belirttiğimiz ipotek ile kredi çekmek konusunun da her zaman başarılı sonuçlanamayacağının da altını çizelim.

yasal takip
Yasal Takipteyim Bana Kredi Çıkar mı

Bazı bankalar yasal takibe takılan kişiler kredi sunabiliyorlar bunun içinde bu bankaların şubesine giderek birebir iletişime geçmek ve ilk ağızdan yapılabilecekleri duymak doğru olacaktır. Ancak unutmamak gerekir ki bu bankaların size sunacağı kredi faiz oranları normal kredilerden çok daha yüksek olacaktır. Bu bankalardan kredi talep etmeden önce bilmeniz gereken şey borcu borçla kapatmaya çalıştığınız dır. Bunun içinde ödeyemeyeceğiniz kredi yüklerinin altına asla girmeyin.

Fakat görülüyor ki günümüzde pek çok insan kredi kartını kullanarak fütursuzca alışverişler yapıyor. Sonunu düşünmeden yapılan bu alışverişler ve bilinçsizce hareket yüzünden de fark etmeden bir borç batağının içerisine giriyor ve borçlanıyor. Düzensiz yapılan ödemeler ve borcu kapatmak için kredi başvuruları ise ikinci bir şansınızı da elinizden alıyor.

Yasal takip sistemi kurumların Türkiye’de yaşayan herkesin takip edildiğini ve borcuna sadık olmayan insanların tespit edilmesi için geliştirilmiş bir yöntem. Bankalar yasal takip altına aldıkları müşterilerinin para hareketlerini kontrol altına alarak borçlarını tahsil etmeyi hedefler ve bu sayede kişinin hesabına yatan bir para olduğunda da direk olarak el koyar. Bu el koyma işlemi borcun tamamının ödenmesine kadar devam eder. Dolayısıyla borçlu kişide para hareketlerini bankalar üzerinden yapamayacağından dolayı sıkıntılı zamanlar geçirecektir.

Kimlere Kredi Çıkmaz?

Kredi başvurusunda bulunmak için öncelikli olarak kimlere kredi çıkmaz bunun bilinmesi gerekiyor. Bankalara yüksek miktarda borcu olan kişilere kesinlikle kredi verilmez. Bunun yanı sıra bankaların geneli kredi başvurusu sırasında gelir belgesi talep ederler. eğer ki düzenli olan bir geliriniz yoksa bu durumda size kredi çıkmayacaktır. Kredi notu düşük olanlara kredi verilmez. Kredi notunun düşmesi ise daha önceki banka hareketlerine göre belirlenecektir. Eğer ki siz kredi ve kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapmıyorsanız bu durumda kredi sicilinizde bozulmalar olacaktır. ve bankalar bu kişileri riskli müşteri grubunda gördükleri içinde kredi vermek istemezler.

3 Yorum

  1. vedat vedat 21 Mart 2019

    kredi puanım düşük bundan dolayı kredi alamıyorum yardım edermisiniz.

  2. Huseyin Huseyin 27 Eylül 2019

    Emekliyim1550aylikmasimvar kredi cekemiyorum yardimci olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jojobet - Vbet giriş -