İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk Bankaları, Ralli İçin Uygun Kriterler Belirledi

VTB Capital Analisti Akın Tüzün, ralli için uygun olan kriterlerin belirlendiğini belirtti. Türk bankaları tam anlamıyla bir ralli yapması için üç kriterin olmasını gerektiğini belirten Tüzün, birincisi, faiz ve enflasyon ortamının düşük olması gerektiğini; ikincisi, ucuz olması gerektiğini; üçüncüsü ise, finans piyasalarının destek vermesi gerektiğini söylemiştir.

Küresel Piyasalar: ABD Vadelileri ve Avrupa Hisse Senetleri Yükseldi

ABD vadelileri ve Avrupa hisse senetleri arasında yaşanan ticari savaşta olumlu belirtiler ve merkez bankalarının vermiş olduğu teşvik paketleri sayesinde üçüncü haftada da yükseliş gösterdi. Hazineye ait tahviller artış gösterirken, dolarda düşüş gözlendi.

ABD vadelileri, Wall Street’te durağan bir başlangıç yaparken, hemen hemen herkes S&P’nin kendisine ait rekorunu kırıp kırmayacağını merak etmektedir.

Asya’da ise durum şöyle: Japonya’ya ait Topix Endeksi, uzun bir aradan sonra en yüksek seviyesine ulaştı. En son mayıs ayında yüksek seviyeler gören Topix Endeksi, bu aya kadar orta seviyelerde artış göstermekteydi. Güney Kore ve Çin ise tatilden dolayı kapalı kalırken, Hong Kong hisseleri de yükseliş gösterdi. On yıllık hazine tahvilleri uzun bir ardından en yüksek seviyesine erişti.

Euro, kazançlarını yükseltti ve Avrupa Merkez Bankası’nın büyümeyi onaylama atılımıyla kendini geri çekti. Dünyada en büyük iki ekonomi arasında yapılması planlanan ticari anlaşmaya yönelik beklentiler olumlu yönde ilerliyor.

Türk bankaları
Türk bankaları

S&P 500 Endeksi yüzde 0.5 yükseliş gösterdi. Bu yükselişi göstermesinin sebebi, perşembe günü Trump idaresinin geçici bir ticari anlaşma düşünebilir, tarzında yaptığı haberdir. Bunların yanı sıra, WTI 55, dolar etrafında yatay bir görüntü sergiledi.

Hisse Senetlerindeki Durum

 • İngiltere’ye ait FTSE 100 Endeksi, yüzde 0.1 artış gösterdi.
 • S&P 500’e ait vadeli kontratlar yüzde 0.3 artış gösterdi.
 • Almanya’ya ait olan DAX Endeksi, yüzde 0.4 artış gösterdi.
 • MSCI Asya Pasifik Endeksi de yüzde 0.7 artış gösterdi.

Para Birimlerindeki Durum

 • Euro, dolar karşısında, yüzde 0.3 düşüş göstererek 1.1101 dolar seviyesine geriledi.
 • Sterlin, dolar karşısında, yüzde 0.6 artış göstererek 1.2408 dolar seviyesine ulaştı.

Twitter hesabımızı buradan ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Jojobet - Vbet giriş -