İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Telefonlardaki Teknolojinin Yükselmesi

Popüler telefon teknolojisi sınıfına olan akıllı telefonlar son yıllarda kendini büyük bir oranda geliştirmiş durumda. Samsung, Apple gibi şirketler telefon piyasasının bilindik isimlerinden. Bu şirketlerin etkinlikleri, yeni cihaz tanıtımları veya yeni bir teknolojiyle karşımıza çıkması durumunda tüm telefon teknolojisi işiyle ilgili olanların iştahını kabartır.

Son zamanlarda yeni bir teknolojiye geçeceğiz gibi

Son dönemlerde haber sitelerinde çokça karşımıza çıkan “Bükülebilir” ya da “Kıvrılabilir” Telefonlar daha piyasada olmamasına rağmen ilgiyle karşılandı. Hatta Samsung şirketi bu yeni telefon teknolojisini üstü kapalı bir şekilde etkinlikle tanıtıma açmıştı yakın zamanda. Üstü kapalı olması bu tanıtımda telefonu hiç göstermemiş olmamalarıydı.

Bunu da Okumalısın
Faturalı Hatta Kredi
“Max:12 AY VADE İLE Max:7.000 TL”

Telefonun Özellikleri Gerçekten Yenilikçi mi?

Son yıllarda sonsuz ekran denilen geniş ve daha fazla ekran kullanımına yönelik ihtiyacı gideren modellerle karşı karşıyayız. Çoğu telefon şirketi bunun sayesinde yüksel. Telefon piyasasında satış ve model olarak da artık yenilikçi şirketler olduğu haberlerde karşımıza çokça çıktı. Samsung ise daha da ileri giderek Katlanma teknolojisine el atmış durumda. Haberlerde görüp, okuduğumuzda şu an için böyle bir teknolojik gelişme yenilikçi olabilir ancak kullanışlılık konusunda soru işaretleri bırakabilir.

Samsung Katlanır Telefon Detayları

İnfınity Flex Display adı verilen yeni bir ekran ile karşımıza çıkıyor telefon. Boyut olarak 7,3 inç gibi büyük bir ekrana sahip telefon,200 gram ağırlığa sahip. İnfınity Flex Display teknolojisindeki en önemli detay telefonu katlanırken telefon, açık hale getirince ise tablet olarak kullanmak. Katlanırken ise ekran boyutu 4 inç olarak karşılıyor bizi.

Samsung bu telefonu Google ile birlikte çalışarak geliştirdiklerini açıkladılar. Arayüz olarak da yeni bir işletim sistemi geliştiren Samsung, “Samsung One UI” adı verdiği işletim sistemi ile yeni bir deneyim sunmayı da planlıyor. Seri üretime ise çok yakın zamanda geçeceklerini de duyurdular bu etkinlik sayesinde.

Telefon Teknolojisi kullanışlı ve herkese hitap edebilir mi?

Yenilikçi ve ileri teknoloji olarak sayılabilir bir model olan bu telefon ile Samsung, piyasadaki rakipleri olan “Huawei ve Xiaomi” gibi ciddi rakiplerle arasındaki mesafeyi açabilecek. Fiyat olarak 1850 dolar olarak pahalı olan bu fiyat ile bu teknolojiye olan ilgi ve istek azalabilir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -