İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?

Kredi kartı, bankalar tarafından müşterilerine belirli bir dönemde kullanılması üzerine belli bir miktarda limitle vermiş olduğu ve anlaşmalı üye iş yerleri ve mağazalarda POS cihazı üzerinden belirlenmiş limit ve dönem içinde alışverişlerde kullanılabilen bir tür ödeme ve borçlanma aracıdır. Kredi kartına sahip olan bankanın müşterileri belirlenmiş limit içerisinde tek seferde ya da olanaklı olması durumunda taksitli alışveriş de yapabiliyorlar.

Kredi kartı limitli ve limitsiz olarak ikiye ayrılır. Genel olarak güvenlik nedenlerinden dolayı kredi kartları limitli olarak müşterilere verilir. Kişinin yüksek bir harcama yapıp ödemekten kaçınmasını engellemek burada amaçtır. Bazı durumlarda ise limitsiz kredi kartı verilebiliyor.

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Limitsiz kredi kartı, bilinenin kanının aksine asıl olarak yine limiti olan bir kredi kartı türüdür. İş hacmi yüksek olan bazı şirketler tarafından bazı hallerde anlık olarak çok yüksek limitler gerekebiliyor ve bu gibi durumlarda kredi kartı limitinin müşteri hizmetleri aranıp limitinin yükseltilmesi haline limitsiz kredi kartı deniyor. Banka sicili temiz, bankaya nakit yatırım yapmış olan, bankada belirli tutarda nakit para güvencesi olan kişiler, kullandığı kredi kartının özellikleri içerisinde bankayı arayıp dilediği kadar limit yükseltimi talep edebiliyor. Bu banka tarafından onay alırsa istediği limitte işlem yapabiliyor.

Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir
Kredi Kartı Borçları İçin Kredilerde Vade 60 Aya Çıkarıldı

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Bunun için bankanın çağrı merkezini arayarak bir çözüm bulmak denenebilir. Ancak acele bir durum yoksa ilgili bankanın bir şubesine gidilerek bu işlemin yapılması daha iyi olacaktır.

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Aylık belgelenilen gelirin en yüksek bir seviyede olması gerekir. Genellikle iş yeri sahibi olan kişilere bu statü sağlanır. Kredi skorunun en iyi seviyelerde olması gerekir. Kredi sicilinde herhangi bir olumsuz durum, geç ödeme gibi şeylerin olmaması gerekir. Bankalarda belirli bir güvence tutarı bulunmuyor ise, nakit yatırımı olması gerekir. Limitsiz kredi kartı ancak bu özellikleri sağlayan kişilere sağlanır.

Limitsiz Kredi Kartı Özellikleri

Bu tür kartlarda daha önceden da bahsedildiği üzere aslında bir limit vardır yani limitsiz kart diye bir kavram yoktur. Limitli kartlar uygun kişilere kısa durumlarda yüksek limitli sağlanır. Bu tür durumlar her kullanıcıya ise sağlanmaz. Bu nedenle limitsiz kartların herhangi farklı bir özelliği yoktur.

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır
Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır

Limitsiz Kredi Kartı Başvurusu

Bunun için kredi kartının alındığı bankanın en yakın şubesine gidilmelidir. Buradaki yetkili kişi ile görüşerek kredi kartı limitinin kısa sürelerde daha yüksek uygulanması talep edilmelidir. Burada yetkili kişinin talep ettiği her belge kredi kartı sahibi kişi tarafından sağlanmalıdır.

Limitsiz Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Var mıdır?

Limitsiz kredi kartlarının belirli bir son kullanma tarihi mevcut değildir. Bu son kullanma tarihi banka ile kredi kartı sahibi arasında belirlenir. Bu tarih aralığı da her durumda değişim gösterebilir. Bu nedenle limitsiz kredi kartlarının son kullanma tarihi açısından herhangi bir limitten söz edebilmek mümkün değildir.

Limitsiz Kredi Kartı İle Limitsiz Harcama Yapılır mı?

Herkesin burada merak ettiği soru ise limitsiz kredi kartları ile limitsiz harcama yapılma durumudur. Birçok kişi limit olmadan istediği gibi alışveriş yapmak istemektedir. Ancak daha önceden de belirtildiği üzere aslında bu tür kartlar da limitli kartlardır ve ancak çok yüksek limitler belirlenerek istenilen alışveriş rahat bir şekilde yapılabilir. Bunun dışında dünyada asla limitsiz bir kredi kartı mevcut değildir. Bu duruma en yakın kredi kartı Amex Centurion olarak biliniyor.

Instagram Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -