İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Kartı Borçları İçin Kredilerde Vade 60 Aya Çıkarıldı

BDDK aldığı karar sonrasında halen 48 ay olarak devam eden kredi kartı borçları için tüketici kredilerini 60 aya kadar çıkardı.

BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kredi kartı mağdurlarının bu mağduriyetini giderebilmeleri ve borçlarını kapatabilmeleri için sunulan tüketici kredilerinde vade süresini 48 aydan 60 aya uzattı. Bunun yanı sıra bir müjde de otomobil kredilerinde 100 TL’lik bir kredi sınırlaması vardı bu kredinin sınırını da 120 bin TL’ye çıkardı.

Kredi Kartı Mağdurlarına Müjdeli Haber BDDK’dan Geldi

Kamu bankaları müşterilerinin kredi kartı borçlarını kapatabilmesi için 48 aylık vade ile tüketici kredisi imkanı sağlıyor ve bu sayede de kredi borçlarının kapatılmasını hedefliyordu. Ancak tüketicilerin beklentileri vade süresinin daha uzatılarak eskiden olduğu gibi 60 aya çıkarılmasıydı. Bu şekilde ödenecek olan aylık taksit tutarı daha düşük olacak ve ödeme daha kolaylaşacaktı. Bunun yanı sıra krediye sahip olacak tüketici sayısı da daha fazla artmış olacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bankalara olan kredi kartı borçları nın kapatılması için bu vade sayısını 60 aya kadar çıkarma konusunda yeni bir düzenleme gerçekleştirmiş oldu.

BDDK’nın almış olduğu bu karar ise resmi gazete de yayımlanarak yürürlüğe girecek sonrasında ise tüketici kredilerini 60 aya kadar ödeyebilecek.

Düzenlemede şöyle bir ayrıntıda dikkatleri çekiyor. Tüketici kredilerinde en yüksek limit ise kredi kartı borç bakiyesi kadar olabilecek.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi BDDK’nın yapmış olduğu düzenlemelerden birisi de taşıt kredilerinde oldu.

Kredi Kartı borçları
Kredi Kartı borçları

Bunu da Okumalısın
Kredi Çıkartılır
“Kredi Çıkartılır? 2019 da Cep telefonu kredisi Nedir?”

TAŞIT KREDİLERİNDE LİMİT ARTIŞI YAPILDI!

Bankalar bilindiği üzere taşıt kredilerinde üst limit olarak 100 bin lira veriyorlardı. Alınan karar neticesinde ise 100 bin lira olan bu limit 120 bin liraya çıkarılmış oldu. Burada da aracın fatura değeri 120 bin lira ve onun altında olanlar için %70’i aşamayacak.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Limit Arttırma

Bizim size uzman tavsiyemiz; borcun borçla kapatılamayacağıdır. Kredi Kartı Borçları sadece bankaların sizin çıkarlarınızı düşünerek çıkartmış olduğu ürünleri kullanarak kapatılmalıdır. Tefecilerden, Pos cihazı ile komisyon alarak taksitlerinizi erteleyen sistemler, sizi daha fazla borçlandıracaktır.

Instagram Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.