İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Danışmanlığı

Kredi Danışmanlığı, kişilere, kurumlara yol gösterici bir görev üstlenir.  Kişi ve kurumların ihtiyaçlarına cevap vermek, onlar için en uygun faiz ve koşulları saptamak için kurulmuş kuruluşlardır. Birlikte çalışma ve danışmanlık süreciyle karşılıklı iletişimi sağlayarak soruna hızlı bir şekilde çözüm bulurlar.

  • En uygun kredi kaynaklarının belirlenmesi
  • Bilgi ve belgelerin hazırlanması
  • Fiziki ve mali projelendirmelerin yapılması
  • Başvuru belgelerinin hazırlanması, takip edilmesi ve sonuçlandırılması

Ekonomik kriz ya da borçlanma politikaları nedeni ile meydana gelen nakit probleminin ortadan kaldırılması için, kişinin ya da firmanın mali durumu göz önüne alınarak, mevcut borcun daha uzun vadeye yayılması ve ödeme sürecinin oluşturulması Sunulan bu hizmetler doğrultusunda kişilere ya da firmalara yardımcı olmayı hedefleyen kredi danışmanlığı, durum işin içinden çıkılmaz bir hale geldiğinde bizlere yardım eli uzatmaya hazır kuruluşlardır. Kişi kendisini finansal bir çıkmazın içinde bulmuşsa, kredi danışmanlığı sürecini anlaması ve uygulaması kişiye bir avantaj sağlayacaktır.

Kredi Danışmanlığı Hizmetleri

Bu danışmanlık, çoğu zaman oluşabilecek bir kriz sonucunda kişinin iflasa sürüklenmesine engel olacaktır. Bu süreç doğrultusunda bireyin, kredi geçmişi üzerinde negatif bir puan durumu olup olmaması da göz önüne alınmalıdır. Bu durum kişinin bazı işlere girmesini engelleyici rol oynar.

Tüm bu nedenler doğrultusunda, kendi başımıza ve hiçbir bilgimiz olmadan herhangi bir işlem yapmak bizi riske götürebileceğinden, kredi danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak önemlidir.

Örneğin, kişi kredi kartının asgari ödemesini gerçekleştirebiliyor fakat mortgage ödemelerini yapamıyorsa, kredi başvurusunda bulunmadan önce danışmanlık hizmeti alması çok yararlı olabilir. Öte yandan, iflasın eşiğinde olan kişi ya da kurumun bulunduğu durumu, iflas avukatı desteklemez. Yani iflas avukatı,  borçlunun iflası biran önce kabul etmesini ister.

Bu durumda olan bir kişi ya da kurumun, kredi danışmanlığı desteği alması gerekir. Çünkü iflas alındığı takdirde, bu durum kişinin kredi geçmişinde 7 -10 yıl süre ile kayıtlı tutulacaktır. Böyle bir durum da kişi kredi alamayacağı için, danışmanlık desteği almak onun yararına olacaktır. Kredi danışmanlığı sürecinde, kişi borçları ile ilgile olan tüm belgeleri getirmelidir. Bu sayede ona yardımcı olacak danışman, tüm borçları en ince ayrıntısına kadar inceleyip, borçlu kişiye uygun çözümü bulabilecektir. Ayrıca, kredi danışmanı borçlu kişinin kime borcu varsa o kişi ile görüşüp, borçların nasıl ve ne zaman ödeneceği konusunda uygun bir anlaşma yoluna gidebilir.

Borç Sildirme veya Ödeme Planı Anlaşma

Bazı durumlarda, danışman, alacaklı ile uzlaşıp, borçlunun borçlarının bir miktarının silinmesini sağlayabilir.

Borcu olan kişi ya da kurumlar, yer aldıkları durumun çözümü hakkında fikir sahibi olmadıkları gibi onlar için uygun kredi seçeneklerinin olduğundan bile haberleri yoktur. Geri ödeme seçeneklerinin neredeyse tamamı borçlu kişiler için avantajlı bir durumdur. Böylelikle onlar için en uygun seçenekleri bir arada görebilirler. Kredi danışmanlık hizmeti, danışman ve kişi ile birebir yürütülen bir süreçtir.

Böylece borçlu olan kişi ile danışman arasında bir güven oluşacaktır. Üstelik, kişinin ya da kurumun sırtına yüklenen bu ağır borç yükü, karşılıklı güven ve iletişim ile biraz olsun hafifleyecektir. Bir arada yürütülen bu süreç ve oluşan etkileşim sayesinde hem kişi kredi ve ödeme koşulları hakkında bilgi edinecek hem de ilerde yapacağı işlerde ya da alacağı borçlarda temkinli olmayı öğrenecektir.  Yani kredi danışmanlığı finansal yönden müşterilerine bilgi verici, destek sağlayıcı ve güven verici bir politika izler. Onların yolunu aydınlatmada öncülük eder.

Instagram Sayfamızı Buradan Ziyaret Edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -