İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kamu Bankaları Konut Kredilerinde Yapılandırmaya Gidileceğini Duyurdu

Ülkemizde faaliyet gösteren kamu bankaları, daha önce yüksek faizlerle konut kredisi kullanan tüm müşterilerinin kredilerini yeniden yapılandıracaklarını duyurdu. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank yakın zamanda önemli bir faiz indirimi gerçekleştirmişlerdi. Bu üç kamu bankası, şimdi de yüksek faizlerle konut kredisi almış olan müşterilerine ait kredileri tekrar yapılandıracaklarının müjdesini verdi.

Üç Kamu Bankasından Ortak Faiz Açıklaması Yapıldı

Kamu Bankaları
kamu bankaları

Üç kamu bankası tarafından faiz indirimi konusunda ortak bir açıklama yapıldı. Bu ortak açıklamada, “Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank ülke ekonomisinde yaşanan olumlu gelişmeler ile enflasyon ve faiz oranlarında ortaya çıkan düşüş trendine paralel olarak Ağustos ayından geçerli olmak üzere konut kredilerinde faiz indirimine gidilmiş olup, müşterilerimize 500 bin lira üst limitli kredi tutarları için aylık yüzde 0,99’luk faiz oranıyla konut kredisi kullandırılmaya başlanmıştı.” denilerek bir çağrı yapıldı.

Kredi Yapılandırmasında Yüzde 0,99 Faiz Oranı Uygulanacak

Kamu bankaları tarafından yapılan çağrıda: “Ağustos ayı içerisinde uygulanmaya başlanan faiz indirimi öncesinde; Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank’tan konut kredisi kullanan ve halihazırdaki kredi bakiyesi 500 bin liradan daha az olan müşterilerimiz, eğer talepte bulunurlarsa, aylık yüzde 0,99 faiz oranı ile kredi yenileme imkanına sahip olabileceklerdir.” ifadeleri kullanıldı.

Faiz İndirimi Ekim Ayı İtibariyle Geçerli Olacak

Üç kamu bankası tarafından alınan ortak karar gereği, faiz indirimine bağlı kredi yapılandırmasından yararlanmak isteyen müşterilerin, ilgili bankaya ait herhangi bir şubeye başvurması gerekiyor. Ortak yapılan açıklamada; 500 bin liradan fazla kredi borcu bulunan müşterilerin, bankaların bu kredi tutarları için uyguladığı cari faiz oranlarına göre; 500 bin liradan daha az kredi borcu bulunan müşterilerin ise aylık yüzde 0,99 faiz oranına göre kredilerini yenileyebilecekleri ifade edildi. Ayrıca, ülke ekonomisini her zaman kendi bilançolarından daha önemli gören, birçok yenilikçi hizmet ve ürün ile müşterilerinin daima yanında olmayı amaçlayan Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank’ın müşterilerinin kredi yüklerinin azalmasını sağlayacağı vurgusu yapıldı. Söz konusu faiz indirimi uygulamasının başlangıç tarihinin ise 01 Ekim 2019 olacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir:  Vodafone Bedava İnternet Paketleri

Facebook Sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.