İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hilton Bosphorus, Aydın Doğan Tarafından Satışa Çıkarıldı

Aydın Doğan, 255,5 milyon dolara Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan satın almış olduğu Hilton İstanbul Hilton Bosphorus Oteli satışa çıkarıyor. Geçtiğimiz yıl yani 2018 senesinde bütün medya kurum ve kuruluşlarını 893 milyon dolar değerinde bir meblağ karşılığında Demirören Grubu’na satmış.

Bu kez de meşhur oteli olan Hilton İstanbul Bosphorus’u satışa sunuyor. 2005 senesinde yani yaklaşık olarak bundan 14 sene evvel mülkiyet hakkı Emekli Sandığı’na tabii olan, ülkemizin ilk 5 yıldızlı oteli durumundaki ünlü oteli Hilton İstanbul Bosphorus Oteli’ni 255,5 milyon dolar değerinde bir meblağ karşılığında Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan satın alan iş adamı Aydın Doğan, bu ünlü oteli satışa sunuyor.

Pek Çok İş İnsanı Hilton İstanbul Bosphorus Otele Yoğun İlgi Gösterdi

Hilton Bosphorus
Hilton Bosphorus

Hilton İstanbul Bosphorus Otel bulunduğu konum dolayısıyla yerli ve yabancı yatırımcı fark etmeksizin pek çok yatırımcının son derece yoğun talep gösterdiği. 62 bin 337 metrekarelik bir alan içerisine kurulmuş olan Hilton İstanbul Bosphorus Otel için Aydın Doğan’ın, satın alma bedelinin üzerinde bir rakam istediği ortaya çıkan haberler dâhilinde bulunuyor.

Takvim’e konu edilmiş olan bir habere göre, ortaya konan Yüksek rakam seviyesine karşın otelle ilgilenen pek çok iş insanının, İstanbul’un Harbiye tarafında yer alan dev tesisi satın almak adına Doğan’la irtibata geçtiği ve pazarlık konusunda da son derece ikna edici girişimlerde bulunulduğu da edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Hlilton Bosphorus Otelin Toplamda 500 Odası Bulunuyor

1952 yılında temelleri atılan ve bu tarihte başlanan inşa işlemlerine 21 aylık gibi bir süreçte nokta konulan otelde. Tamamı hususi balkon ya da terasa sahip 500 oda yer almaktadır.

Nişantaşı ve Taksim semtlerine yürüme mesafesinde, İstanbul Boğazı ve Tarihi Yarımada’ya manzarası bulunan otelin bahçesinde bulunan bin 56 ağacı kesip onun yerine AVM, otel ve villa gibi yapılar inşa etmek için rapor hazırlatan Aydın Doğan’ın yatırım planları bundan daha önceki süreçte Anıtlar Kurulu tarafından kabul edilmemişti.

Facebook Sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -