İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Emekliye 3 Maaş Avans Verilecek!

Emekliye 3 maaş avans ile ilgili açıklamalar geldi. Emeklilere 2019 yılı içerisinde yapılan zam sonrasında yeni bir müjdeli karar da SGK’dan gelmiş oldu. Müjde niteliğinde açıklanan bu haberle birlikte isteyen her emekli 3 maaş birden avans çekebilecekler. Herkeseyekredi.com.tr olarak bizde bu haberin detaylarını araştırıp sizinle paylaşalım istedik çünkü biliyoruz ki bugün emekli maaşıyla geçinemeyen birçok emekli var ve bunların büyük bir bölümünün acil para sıkıntısı nedeniyle bizimle iletişime geçmiş oldukları biliniyor.

Faturalı Hatta Kredi nasıl alınır

Emeklilerin beklemiş olduğu bu talep şu an için gündeme alındı ve uygulamaya geçilmiş değil ancak haberin duyulmasının ardından da emekliler için verilmiş iyi bir karar olduğu da düşünülüyor.  Peki hangi emekliler bu 3 maaş avans hakkından faydalanabilecekler?

Hangi Emekliler Avans Alabilecek?

3 maaş avans uygulamasından emeklileri gelmiş ve başvuruda bulunmuş ancak henüz maaşları bağlanmamış olan emekliler faydalanabilecekler. Eğer ki bu öneri yasalaşır ve hayata geçerse o zaman tüm emekliler 3 maaş avans kullanabilecekler. Her sene konuşulan bu konu, hükümet politikalarına göre değişmektedir.

Emekliye 3 Maaş Avans
Emekliye 3 Maaş Avans

Emekliye 3 Maaş Avans!

Emeklilik başvurularında süre bazen o kadar çok uzayabiliyor ki 3 ay yani 90 güne kadar çıkabiliyor. Dolayısıyla bu süre içerisinde çalışamadıkları ve nakit ihtiyacı olan emekliler ise durumun geçiştirilebilmesi için bu şekilde bir uygulamaya ihtiyaç duyuyorlar. Alınacak olan avans ise maaşlarının olmamasını bir anlamda unutturacak çünkü standart bir yaşam sürdürebilmek için düzenli bir maaşında olması gerekiyor. 2019 yılı içinde bu yasa yürürlüğe girerse emekliler 6 bin 62 liraya kadar avans kullanabilecekler. Eğer ki çekilen avans biriken aylıktan daha fazla olursa bu durumda bir sonraki aylıktan % 25 oranında kesinti yapılacak.

Faiz Olmayacak

Uygulamanın hayata geçirilmesi bir diğer soru olan bu çekilen avans hesabına faiz uygulanıp uygulanmayacağı konusunda oluyor. Emekliler ise bu sorunun yanıtını merak içerisinde eğer ki verilecek olan paranın faizi uygulanacak ise bu durumda verilmiş olan bir hak olmayacak. Ancak değerlendirilen uygulama içerisinde faiz olmayacağı görüşü ön planda tutuluyor.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -