Emekliye 3 Maaş Avans Verilecek!

Emekliye 3 maaş avans ile ilgili açıklamalar geldi. Emeklilere 2019 yılı içerisinde yapılan zam sonrasında yeni bir müjdeli karar da SGK’dan gelmiş oldu. Müjde niteliğinde açıklanan bu haberle birlikte isteyen her emekli 3 maaş birden avans çekebilecekler. Herkeseyekredi.com.tr olarak bizde bu haberin detaylarını araştırıp sizinle paylaşalım istedik çünkü biliyoruz ki bugün emekli maaşıyla geçinemeyen birçok emekli var ve bunların büyük bir bölümünün acil para sıkıntısı nedeniyle bizimle iletişime geçmiş oldukları biliniyor.

Bu Haberde İlginizi Çekebilir
Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Güvenilir mi?
“12 AY VADE İLE Anında 7.000 TL Almak Mümkün mü?”Emeklilerin beklemiş olduğu bu talep şu an için gündeme alındı ve uygulamaya geçilmiş değil ancak haberin duyulmasının ardından da emekliler için verilmiş iyi bir karar olduğu da düşünülüyor.  Peki hangi emekliler bu 3 maaş avans hakkından faydalanabilecekler?

Hangi Emekliler Avans Alabilecek?

3 maaş avans uygulamasından emeklileri gelmiş ve başvuruda bulunmuş ancak henüz maaşları bağlanmamış olan emekliler faydalanabilecekler. Eğer ki bu öneri yasalaşır ve hayata geçerse o zaman tüm emekliler 3 maaş avans kullanabilecekler. Her sene konuşulan bu konu, hükümet politikalarına göre değişmektedir.

Emekliye 3 Maaş Avans
Emekliye 3 Maaş Avans

Emekliye 3 Maaş Avans!

Emeklilik başvurularında süre bazen o kadar çok uzayabiliyor ki 3 ay yani 90 güne kadar çıkabiliyor. Dolayısıyla bu süre içerisinde çalışamadıkları ve nakit ihtiyacı olan emekliler ise durumun geçiştirilebilmesi için bu şekilde bir uygulamaya ihtiyaç duyuyorlar. Alınacak olan avans ise maaşlarının olmamasını bir anlamda unutturacak çünkü standart bir yaşam sürdürebilmek için düzenli bir maaşında olması gerekiyor. 2019 yılı içinde bu yasa yürürlüğe girerse emekliler 6 bin 62 liraya kadar avans kullanabilecekler. Eğer ki çekilen avans biriken aylıktan daha fazla olursa bu durumda bir sonraki aylıktan % 25 oranında kesinti yapılacak.

Bu makalemizi de okumalısınız:
Kredi Kartı Borçları İçin Kredilerde Vade 60 Aya Çıkarıldı
Faiz Olmayacak

Uygulamanın hayata geçirilmesi bir diğer soru olan bu çekilen avans hesabına faiz uygulanıp uygulanmayacağı konusunda oluyor. Emekliler ise bu sorunun yanıtını merak içerisinde eğer ki verilecek olan paranın faizi uygulanacak ise bu durumda verilmiş olan bir hak olmayacak. Ancak değerlendirilen uygulama içerisinde faiz olmayacağı görüşü ön planda tutuluyor.

İlginizi Çekebilir:  2019 Konut Kredisi Faizlerinde Düşüş Yaşanıyor

 

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here