İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bana Neden Kredi Çıkmıyor?

Bana Neden Kredi Çıkmıyor sorusunun tek bir cevabı maalesef yok. Bankaların krediye başvuran kişileri geçmişe yönelik borç ödeme, kredi kartı kullanımı, kredi arayışı, kişinin üzerinde bulunan borç riski bir çok etkenlere göre değerlendiriliyor. Her bankanın yapmış olduğu risk değerlendirmesinde en önemli öncelik KKB (Kredi kayıt bürosu)’nun sunmuş olduğu Kredi notu’dur. Kredi arayışına girerken; İnternet te görebileceğiniz koşulsuz şartsız kredi imkanı gibi reklamlara inanıp, daha kötü durumlara düşmemelisiniz.

Faturalı Hatta Kredi nasıl alınır

Ödeme düzeniniz ise kredi çıkmayabilir:

Bankalardan kullanmış olduğunuz ürünlerdeki ödeme düzeninizdir. Kredi kartı, kredili mevduat hesabı, kredi ve diğer borçlanma ürünlerine yapılan düzensiz ödemeler kredi notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

Yüksek borçlanma:

Bankalara olan ödemelerinizi gününde yapıyor olmanız kredi notunuzun yüksek olacağı anlamına gelmez. Tüm kredi, kredi kartı vb. borçlanmalarınızı gününde ödeme yapsanız dahi bankalara olan borçlanmanız yüksek olması durumunda kredi notunuzu düşürebilir.

Kredi arayışı:

Sürekli olarak bankalara kredi başvurusunda bulunmak sizin kredi notunuzu etkileyecek etkenlerden birisidir. çok başvuru yapıp bana neden kredi çıkmıyor diye üzülmeyin.

Yasal takip ve haciz:

Banklardan borçlanıp borcunuzu düzenli ödemeyip yasal takibe veya hacizlik duruma düşmüşseniz artık bankalardan kredi kullanmanız neredeyse imkansız hale gelmektedir. Bu borçlanmaları kapatmış olsanız dahi KKB notunuzu olumsuz yönde etkileyecektir.

kredi çekemeyenlerin dikkat etmesi gerekenler

Bana Neden Kredi Çıkmıyor?

Daha önce hiç kredi kartı veya kredi ürünü kullanmamış olmak:

Daha önce herhangi bir bankadan kredi kartı veya ürün kullanmamış olmanız sizin KKB notunuzun olmamasına sebep olacaktır. Bu yüzden bankalar sizin ödeme performansınızı bilmedikleri için ürün satmakta tereddüt edebilirler.

Kefillik:

Bana neden kredi çıkmıyor un hiç hesaba katılmayan bir bakış açısı da; Bankalardan hiç bir ürün kullanmamış olabilirsiniz ancak kefil olduğunuz kredi düzenli ödenmiyorsa sizin kredi notunuzun düşmesine sebep olacaktır. Aynı zamanda bankalar tarafından risk olarak görülecektir.

Not: KKB kredi notunuzu etkileyen bazı faktörleri sizinle paylaştık ancak bunlar KKB tarafından açıklanan kesin bilgiler değildirBir çok banka KKB kredi notunuz referans olur ancak şahıslara veya kurumlara kredi kullandırma kararını son olarak kendileri verir.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

Bir yorum

 1. admin admin 21 Aralık 2018

  Merhaba,
  Detaylı bilgi için https://www.herkeseyekredi.com.tr/iletisim adresini ziyaret edebilir yada mesai saatlerimizde danışmanlarımızı arayabilirsiniz.
  Ankara:03124339795
  İzmir:02323320910
  İstanbul:02129141014
  Adana:03222770823

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jojobet - Vbet giriş -