İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Avea Çalarken Dinlet

Son zamanlarda pek tercih edilmeyen ama eski zamanların popüler uygulaması çalarken dinlet nedir? Avea Çalarken dinlet uygulaması ile sizi arayan kişilere normal bir birbirini takip eden bir ses dinletmek yerine sizin istediğiniz bir şarkı, melodi veya taraftar marşı dinletmek mümkün olabiliyordu. Belirli bir kesinti karşılığında aylık olarak yine sizin iptal etmek isteyeceğiniz bir zamana kadar arayan kişiye farklı sesler dinletebilirsiniz. Her abonenin uygulayabileceği bu basit yöntem günümüzde pek tercih edilmemete. Nadiren de olsa uygulama indirerek de yapılabiliyor.

Avea Aboneleri İçin Çalarken Dinlet Nasıl Yapılır

Her abone sahibi çalarken dinlet uygulamasından yararlanabilir. Arayan kişilere farklı sesler dinletmek isteyen avea kullanıcıları için haberler iyi. Eski dönemlerde çalarken dinlet abonesi olmak için Ringa adı verilen işlemden yararlanıyordu. Ringa ile istenilen müziğin kodları belirlenebiliyor ya da değiştirilebiliyordu aynı zamanda yine aynı uygulama dönemin yeni çıkan popüler şarkılarını yine sizin isteğiniz doğrultusunda otomatik olarak ayarlayabiliyordu. Ringa uygulaması ile kendi çalarken dinlet türünüzü değiştirmek veya yeni bir tür uygulamak istiyorsanız kısa mesaj olarak bunu yazıp göndermeniz ve istenilen süre boyunca belirli bir bedel ödeyerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Çalarken dinlet

Çalarken Dinlet Aboneliği Ve Ödeme Şekilleri

Çalarken dinlet uygulamasını aktif olarak kullanmak için 9261′ e istediğiniz müzik türünü kısa mesaj olarak göndermek yeterli oluyordu. Örneğin ROCK, POP, ARABESK şeklinde kısa mesajları gönderdiğiniz zaman aboneliğiniz başlıyordu. Özellikle belirli bir şarkıyı veya marşı seçmek istiyorsanız bu işlemi de 9292′ yi arayarak yapmak mümkün olabiliyordu.

Arayarak veya kısa mesaj göndererek yapmak istemediğiniz çalarken dinlet aboneliği için. *100# yaparak avea menüden istediğiniz parçayı seçme kolaylığı da sağlanıyordu. Aynı zamanda başka bir avea abonesine çalarken dinlet parçası hediye de edebiliyordunuz. Hediye çalarken dinlet parçası oluşturmak ve hediye etmek için de aynı şekilde ve aynı numaralara kısa mesaj atabilir, arayabilir ve avea menülerinden yararlanabiliyordunuz.

Eski dönem kontör sistemi ile 20 kontör yani 20 lira ile çalarken dinlet abonesi olunabiliyordu. Avea ringa aboneliğinizi yine aynı kısa mesaj yöntemi ile ister İPTAL yazıp göndererek isterse belirtilen numaraları arayarak kolayca iptal ettirmek mümkündü. Son dönemlerde çalarken dinlet uygulaması tüm aboneler için tercih edilmiyor. Fakat çalarken dinlet işlemini yapmak isteyenler için google play yada ios marketleri üzerinden uygulama indirme alternatifide var. Daha fazla müzik seçenekleri ile hiç bir abonelik şartı olmadan aynı işlemi yapmak daha kolay hale geldi.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -