İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Acil Nakit İhtiyacı Çözüm Önerileri

Acil nakit ihtiyacı olanlar bu makalemizi detaylı bir şekilde okumalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü aşağıda bahsedeceğimiz etkili yöntemler sayesinde hiç zorlanmadan nakit ihtiyacınızı karşılayacaksınız. Para günlük yaşam içerisinde herkesin en büyük ihtiyacı dolayısıyla acil nakit denildiği zaman ben istemiyorum ya da benim ihtiyacım olmaz diyecek kimse yok. Tahmin ediyorum ki bu başlığı gördüğünüzde pek çoğunuzun aklına bankalar geldi.

Aslına bakarsanız ilk olarak mantıklı gelen o ancak işin farklı bir boyutu var ki bazıları sicillerinden kaynaklı olarak ya da şu an kredi borcu ödediklerinden veya bankaların faiz yükü altına girmek istemediklerinden bunu tercih etmiyorlar. Peki, bankaları başka bir sıraya attığımızda karşımıza nasıl bir yöntem ya da yöntemler geliyor.

Faturalı Hatta Kredi nasıl alınır

Acil Nakit Avans

Evet, birçoğumuz bankalarla çalışıyor ya da maaşımızı bankadan alıyoruz. Sebep ne olursa olsun banka kartı kullanıyoruz ve bankalar bize ihtiyacımız halinde kullanabilmemiz için nakit avans imkanı tanıyorlar. Çekilecek olan avans banka kredisi kadar yüksek olmasa da acil nakit ihtiyacı durumunda hemen karşılamanız için yeterli oluyor. Avans hesabı ise bankadan bankaya değişebildiği gibi bankanın müşterileri arasında da farklı miktarlarda olabiliyor. Ama genelde siz nakit avans miktarınızı yükseltmek istediğiniz de bankanız size olumlu yanıt veriyor. Eğer size lazım olan nakit miktarı az ise o zaman bu avantajı mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer banka hesabınız kredili mevduat hesabı ise o zaman buradan da nakit ihtiyacınız karşılanabilir. Nakit avanslar genelde kredi kartının limiti kadar olur. Nakit avansı insanların tercih etmemesinin nedeni yüksek faiz rakamları ve nakit kullanım ücretinden kaynaklanmaktadır.

Nakit Avans

Faturalı Hatlara Kredi

Eğer siz bir faturalı hat kullanıcıysanız o zaman bu yöntemi kullanabilirsiniz. Hatta bunun için kefile falan ihtiyacınız olmadığı içinde işiniz daha kolay. Bu kredi imkanında size 6 aya kadar taksit imkanı sağlanıyor. Faturalı hatlara krediyi tercih etmeniz için büyük bir neden var çünkü bu yöntemle normal bankadan çekeceğiniz kredi miktarı için ödemiş olduğunuz maliyetten çok daha düşük bir rakam ödüyor ya ve dosya masrafları ile karşılaşmıyorsunuz.

Operatörler bu yöntemi kullanıcıların acil nakit ihtiyacı halinde istedikleri cep telefonunu alabilmeleri için uyguluyorlar. Kafanızda bu sistemin güvenilir olup olmadığı konusunda bir soru işareti oluşabilir hemen açıklayalım kesinlikle güvenli bir tercih olacaktır. Bu yöntem özellikle bankaların kendilerine kredi vermediği müşteriler için ideal. Çünkü banka üzerinden kredi almadan cep telefonu alabiliyorsunuz. Bu sistem yasal mı? Derseniz evet yasal diyebiliriz.

faturalı hatlara kredi 2019

Borç Para Almak

Evet, buraya kadar alternatif yöntemleri anlattık ancak acil nakit denildiğinde son zamanlarda çok fazla kişinin tercih etmediği borç para alma seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bu yöntem aslında beraberinde riskleri de getiriyor çünkü borç istediğiniz kişinin size nakit vermemesi gibi bir ihtimalde söz konusu. Özellikle de borç istediğiniz kişi sizin için çok önemli, yakın hatta kardeşiniz olabilir ama sizin borç isteğinize olumsuz yanıt vermeniz halinde yalnız kalbiniz değil aynı zamanda umutlarınızın da kırılacağını unutmamalısınız. İnsanların birbirlerine borç vermemesinin en büyük nedeni geri ödeme sıkıntısı.

Acil Para Bulma Yöntemleri

Düşünülen şey şudur ki ; “Benden borç istediğine göre zaten parası yok acaba bana borcunu ödeyebilecek mi?” bu da acil nakit ihtiyacı gidermek isterken canınızın sıkılmasına neden olabilir.

"<yoastmark

Kısacası acil nakit ihtiyacı halinde paranın kaynağına ulaşabileceğiniz yöntemler var. Asıl mesele bu yöntemlerin neler olduğunu bilmek ve mantıklı hareket etmek. Faturalı hatlara kredi ise bahsettiğimiz yöntemler içerisinde son 5 yıla baktığımız zaman en güvenli yöntem olarak gösterilebilir.

Instagram Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -