İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Acil Nakit Lazım, Ne Yapmalıyım?

Acil nakit lazım denildiğinde ilk akla gelen bankalar ya da çeşitli finans kuruluşları olsa da buralardan aldığınız nakitlerde de ciddi anlamda faiz ödemekle karşı karşıya kalırsınız. Üstelik bankalar sizin için en ufak nakit ihtiyacınızda bile bir sürü prosedür işletmiş olduklarından dolayı bunun bir zaman kaybına neden olacağı da bilinir. Acil nakit lazım konularında internet üzerinden pek çok kampanyaları ve içerikleri görebilirsiniz ancak gerçek anlamda nakit ihtiyacınız için kullanabileceğiniz bu gruptakiler tüketicilere hizmet vermiş olmak için oluşturulurlar.

kredi çekemeyenlerin dikkat etmesi gerekenler

Kredi Çekemiyorum?

Bankalardan kredi çekemiyorum diyorsanız mutlaka kara listede olmanız gerekmiyor. Gelir belgeniz olmayabilir, sigortalı olarak çalışmayabilirsiniz, krediniz devam ediyordur ya da farklı nedenler olabilecektir. Böyle durumlarda ise karşınıza aracılık kurumları ve farklı alternatif yöntemler çıkacaktır. Bunları değerlendirmek istediğiniz zaman ise iyi bir araştırma içerisine girmeniz gerekir. Kredi aracılık hizmetleri sunduklarını iddia eden bir sürü merdiven altı firma vardır. Bunlara merdiven altı dememizin nedeni ise insanların bu ihtiyaçlarını kullanarak durumdan vazife çıkarmak istemeleridir. Ancak bunların dışında da yöntemlerin olduğunu asla unutmamak gerekiyor.   Örneğin kredi kartınızı kullanarak para çekebilirsiniz.

Acil Nakit Lazım, Ne Yapmalıyım?

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans

Bankalar kredi kartlarında müşterilerinin kullanabilmesi için nakit avans hizmeti veriyorlar. Kredi kartınızdan belli bir miktarı hesabınıza aktarıp aktarılan bu miktarı da yine taksitle ödeyebiliyorsunuz. Ancak bu işlem için uygulanacak olan faiz miktarının da biraz yüksek olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Faturalı Hatta Kredi nasıl alınır

Bankaların büyük bir bölümü acil nakit lazım diyebilecek müşterileri için bu şekilde paketler oluşturmuşlardır. Bunun için isteyeceğiniz rakamın büyüklüğüne göre bankalardan teklif alabilirsiniz. çünkü rakam ne kadar yukarı doğru olursa kendinizi güvenceye almakta o kadar gerekli olacaktır. Bankalar denildiğinde müşterilerine 7/24 kredi imkanı sağlayabilen N’Kolay sanıyorum ki ilk sırada yer alıyor. Alternatif bank’ın bünyesinde olan bu internet bankacılığı müşterisi olsun ya da olmasın talep edilmesi halinde kredi imkanı sunabiliyor. Ancak her bankanın olduğu gibi onunda kendilerine göre belirlemiş olduğu bir takım kriterler var.  Acil nakit lazım diyenlerin büyük bölümü paraya sıkışık olanlar ve genelde bankalardan kredi çekemeyenler olur. Bunun için kredi çekemiyorum diyorsanız o zaman makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum.

İlginizi Çekebilir:  Acil Kredi Ararken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kredi Kartıyla Altın Satın Alıp Satmak – Acil Nakit

Eğer kredi kartınızdan nakit avans kullanmak istemiyorsanız o zaman farklı bir seçenek olan kredi kartıyla al sat işlemi yapabilirsiniz. Kartınızla alacağınız altını bozdurarak direk nakit paraya çevirebilirsiniz. Burada elde edeceğiniz faiz daha düşük olacaktır ancak bunun ödemesini bir sonraki ay yine topluca yapacağınız içinde çok mantıklı olmayacaktır. Düşük bütçeler için doğru bir adım olabilir.

Taksitle Alıp, Peşin Satmak

Bazı eşyalar var ki taksitle alabilir ucuza peşin satabilirsiniz. Örneğin beyaz eşyalar bunun için iyi bir yöntemdir. Taksitle aldığınız bir buzdolabını satarak nakit paraya çevirebilirsiniz. Bu mantıklı bir yöntem olabilecektir. Bunun için öncesinde onu satabileceğiniz bir yerleri bulmanız gereklidir.

Operatörden Taksitle Telefon Alıp Satmak – Acil Nakit

Son olarak ise cep telefonu alarak satmayı örnek olarak gösterebiliriz. Operatörler faturalı hatlara cihaz kampanyası başlatıyorlar ve bu sayede aldığınız cep telefonunuzu tekrar satarak paraya dönüştürebilirsiniz. Tahmin ediyorum ki herkesi elinde faturalı hattı vardır. Dolayısıyla bu en hızlı ve zahmetsiz olan uygulamadır. Operatörünüzün bayisine gidiyorsunuz seçtiğiniz cep telefonunuzu hattınıza tanımlatıp faturanıza ekstra ödeme yapılması talimatını veriyorsunuz ve aldığınız telefonu bize getirerek satıyorsunuz.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir