İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ünlü Marka Forever İflasın Eşiğinde

Ünlü Marka Forever İflasın Eşiğinde. Günümüzde giyim, kuşam ve kıyafet konusu oldukça önem taşıyan ve dikkat çeken bir durumdur. Birçok ünlü giyim mağazasında satışa sunulan kıyafetler tüm bireylere hitap eder. Ancak giyim mağazaları tarafından yapılan tutarsızlıklar ne yazık ki mağazayı kapatma noktasına getirebiliyor.

Forever’den İflas Başvurusu

Giyim sektöründe dev lider Forever 21, işlerinin istemediği gibi yürümediği için maalesef iflas başvurusunda bulundu. Sabah saatlerinde gazete manşetlerinde ve internet üzerinde dolaşan haberlerde giyim kuşam sektöründe uzun yıllardır satış yapan ünlü markanın iflas başvurusunda bulunduğu ifade ediliyor. ABD’li popüler giyim perakendecisi olarak başarılı hizmetler gerçekleştiren Forever 21, toplamda 178 mağazasının kapatılmasıyla beraber iflas talebinde bulundu.

Şirketten İlk Açıklama

ABD genelinde giyimde dev moda perakendecisi olarak hizmet veren Forever 21 geçtiğimiz Pazar günü bulundukları bölgenin maliye bakanlığına iflas başvurusunda bulundu. Şirket yetkilileri tarafından yapılan yazılı açıklamada ABD’de 178 mağazanın kapatılması için onay talep edildiği ifade edildi. Yetkililer iflas başvurusunda bulunmalarının oldukça üzücü bir durum olduğunu beyan ettiler. 44 adet mağazasının kapanacağı haberleri daha önceden duyulan şirket, bu haberlerin doğru olduğunu ortaya çıkardı. Ünlü şirket ayrıca Kanadalı alt kuruluşunun da iflas başvurusu yaptığını dile getirerek, ülkede hizmet veren 44 mağazasını da kapatacağını ifade ediyor.

Fakat ünlü giyim mağazası Forever 21’in Meksika ve Latin Amerika’da hizmet operasyonlarına devam edeceği bilgisi aktarıldı. Ülke genelinde 57 mağazası olan şirket bu üzücü durumu mecburi olarak aldıklarını belirtiyor. Şirket Asya ve Avrupa bölgesinde yer alan birçok mağazasını da ilerleyen dönemlerde kapatmayı planlıyor. 1984 yılı başlarında giyim sektöründe kurulan şirketin dünya genelinde 57 ülkede tam olarak 815 mağazası bulunuyor. ABD’de sadece Forever mağazası iflas başvurusunda bulunmuyor. Forever 21 ile beraber ABD’de 20 mağazanın da iflas talebinde bulunduğu belirtiliyor. 2017 yılının ilk döneminden bugüne aralarında Sears Holding Corp ve Toys ‘R’ Us’ın da yer aldığı ABD’li 20 perakende şirketi de istedikleri verimi alamadıkları için iflas başvurusunda bulunmuş oldu. Giyim sektöründe yaşanan bu olaylar gündemde yer alan haberler arasında dikkat çekiyor.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -