İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi de Cezasız Kapama

Bankalarla çalışan herkesin bilgi sahibi olması gereken Kredi de Cezasız Kapama konusunu merak edilen yönleriyle ele alıyoruz. Bankalar birçok kredi çeşidini; kredi kullanma ve kredi kapama olarak müşterilerinin ihtiyaçlarına göre ayarlıyor. Böylece hangi ihtiyaca göre hangi krediyi almamız gerektiğini bilebiliyoruz. Bu konularda aklımıza takın sorulara yanıt bulmak için bankaların bizler için sağladığı ve 7/24 ulaşabileceğimiz danışmanları mevcut. Bu kredi çeşitleri şu şekildedir:

 • Tüketici Kredisi
 • Konut Kredisi (Mortgage Kredisi)
 • Ticari Kredi

Vadelerine Göre Ticari Kredi Türleri

 • Kısa Vadeli Krediler
 • Orta Vadeli Krediler
 • Uzun Vadeli Krediler

Kredi de Cezasız Kapama

Aldığımız krediyi, uygun faiz ve uygun taksit seçenekleriyle ödemek için bankaların belli zamanlarda müşterilerine sundukları avantajlı fırsatları takip etmek gerekiyor. Bu fırsatların dışında bankaların 5 çeşit ana ödeme modelleri mevcut.

Bunlar;

 • Ara ödemeli kredi modeli
 • Artan ödemeli kredi modeli
 • Azalan ödemeli kredi modeli
 • Balon ödemeli kredi model
 • Esnek ödemeli kredi modeli

İhtiyacınıza Göre Kredi Modelleri

Bize uygun olan banka ile anlaşıp ihtiyacımız olan kredi miktarını aldıktan sonra bütçemize göre belirlediğimiz kredi ödeme modeli ile baş başa kalıyoruz.

Yukarıdaki belirttiğim beş çeşit seçenek ile bütçemize en uygun olan ödeme planını seçmek çok kolay. Diyelim ki balon ödemeli kredi modelini seçtik. Ve bu modele göre, kredi geri ödemelerini nispeten düşük taksit tutarlarıyla yapma şansına sahip olacağız ve kalan borcu son taksitte kapatabileceğiz.

Yani balon ödeme ile, taksit tutarını faiz ve vergi tutarlarının altında kalmayacak şekilde kendimiz belirleyip son taksitte ise Kredi de Cezasız Kapama yapabiliyoruz. Bu ödeme modelleri ile tamamen bütçemize uygun şekillendirmeler yapabiliyoruz. Örneğin, elimize bir para geçti ve aldığımız krediyi kapamak istiyoruz. Peki o zaman ne yapacağız? Herhangi bir ceza ödeyecek miyiz? Kredi kapama sürecinde dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta var.

Çekilen kredilerin zamanından önce kapatılması durumunda, erken ödeme indirimi mevcut değildir. Sadece krediyi erken öderseniz, her ay sizden alınacak olan kredi faiz tutarı işleme katılmayacaktır. Bunun sonucunda bir miktar indirim söz konusu olabilir. Bu indireme ek olarak sadece konut kredilerinden erken ödeme yapılması durumunda bir “erken ödeme cezası” vardır.

Erken ödeme cezası, konut kredilerinde ödeme planı dışında toplu olarak yapılan ödemeler nedeniyle kredi veren kurumların faiz gelirlerinin düşmesinden dolayı uygulanan bir cezadır. Konut kredisi olmayan yani taşıt ve ihtiyaç kredilerinde ise erken ödeme cezası alınmamaktadır.

Kredi Kapamada Faiz İndirimi

Kredi kapama işleminde eğer ki kapamak istediğimiz kredi konut kredisi değilse o zaman küçükte olsa bir faiz indirimi ile Kredi de Cezasız Kapama işlemini sonlandırabilirsiniz.

Kredi kapama miktarının ne kadar olacağını anlaşmalı olduğumuz bankaya giderek öğrenebiliriz. Ama bunun yanı sıra kendimiz el ile hesaplayacağımız gibi İnternet üzerinden ödememiz gereken toplu ücreti kolaylıkla görebiliriz. Kredi başvurusu yaptığımız ilk andan itibaren bize uygun olan o bankayı bulmak aslında kredinin her aşamasında bizi etkileyen bir durum olarak göze çarpıyor. Yani iş krediyi almak ile bitmiyor. Ödeme aşaması sonlanana kadar her zaman dikkatle takip edilmesi gereken bir durum.

Tabi bu konuda gözümüzü korkutmanın hiçbir gereği de yok. Sonuçta bizi anlayan, güvenebileceğimiz, ihtiyaçlarımıza içten bir şekilde cevap verebilen ve hızlı işlem kabiliyetine sahip müşteri temsilcilerini bünyesinde barındıran bize uygun bankayı bulduğumuz an işler göründüğünden çok daha kolay, güvenilir ve hızlı ilerliyor. Sizde ihtiyaçlarınıza uygun olan krediyi almak için daha fazla beklemeyin.

Uygun ödeme modelleri ve kredi kapama kolaylığı ile artık bütçenizin yardımcısı bankanız size destek olmak için çok yakınınızda. Kısa zamanda, güven veren, eskiden olduğu gibi uzun kuyruklara girmeden ve kefilsiz bir işlem kolaylığı sizleri bekliyor.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Jojobet - Vbet giriş -