İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitim Yardımları Ödeniyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı olan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından son yapılan açıklama ile bugün itibariyle şehit, harp ve vazife malullerinin çocuklarına yönelik yapılacak bu yıl ki eğitim ve öğretim yardımlarının ödeneceğini belirtti ve bu yardımların hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, “Şehit, harp ve vazife malüllerinin çocuklarına yönelik yardımlar kapsamında bu yıl ki eğitim ve öğretim yardımları bugün ödeniyor. Yapılacak bu yardımlardan toplam da 19 bin 462 kişi yararlanabilecek ve toplam olarak ödenecek yardım miktarı da 55 milyon 717 bin 693 lira olacak şeklinde açıklama geldi.

Yine yapılacak yardımların ayrıntılı bilgisi de Bakan Selçuk tarafından verilirken , yapılacak yardımların ilköğretim öğrencileri için 2 milyon 76 bin 89 lira olacağını, lise öğrencileri için 3 milyon 115 bin 33 lira olacağını ve yine yüksek okul öğrencileri için ise 4 milyon 153 bin 77 lira olacağını beyan etti.

Yardımlar Nereden ve Nasıl Alınacak?

“Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtları esas alınarak öğrencilik durumları Sosyal Güvenlik Kurumu vasıtasıyla tespit edilenlerin müracaat şartına gerek olmaksızın ödeme alabileceklerini belirtirken, öğrenim seviyeleri ve durumları tespit edilemeyenler yönünden yardımların ise eğitim-öğretim dönemi içerisinde, bu kişilerin müracaat etmeleri halinde olabileceğini ifade etti.

Bu şekilde belirlenen eğitim ve öğretim yardımlarının, aylıklarını Halk Bankası, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Denizbank, Fibabanka, İş Bankası, Akbank, Şeker Bankası, Burganbank, Garanti Bankası, Türk Ekonomi Bankası, İng Bank, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT şubelerinden alanlar için aynı şubeler aracılığı ile almayanlar yönünden ise Ziraat Bankasının şubelerince ödeneceğini beyan etti. Yardım alacak hak sahiplerinin T.C. kimlik numaraları ile ilgili bankaya müracaat etmeleri ile ödemelerin gerçekleştirileceğini duyurdu.

Konuya İlişkin Ayrıntılı Bilgi İçin Adres

Konuya ilişkin ayrıntılı ve detaylı bilgiler ile ödemeler hakkındaki detaylara hak sahipleri isterlerse https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi adresinden T.C. kimlik numaraları ile ulaşıp, eğitim ve öğretim yardımına ilişkin miktar ve ödeme yapılacak banka bilgilerine ulaşılabilme imkanına da sahipler.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -