İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Günümüzde yaşam standartları oldukça yükselmiştir ve hala da yükselmektedir. Böyle olunca nakit ihtiyacı da oldukça artmış durumdadır. Artık başka birilerinden elden borç almakta zorlanan insanlar krediye başvurmaktadırlar. Özellikle ev alanlar veya iş yeri sahipleri krediye sık sık başvurmaktadırlar. Ama artık kredi öğrencilerin de ilgisini çekmektedir. Düzenli geliri olmayan öğrenciler için hayat çok daha zordur. Eğitim ve öğretim masraflarının da altından kalkmak hem öğrenciler için hem de aileleri için büyük zorluklar oluşturmaktadır. Öğrenciler, belki de paraya en çok ihtiyaç duyan bireylerdir. Bazı öğrenciler tamamen aile destekli okurlarken, bazıları hem okuyup hem de çalışmaktadırlar. Bir kesim öğrenci de vakıflardan veya devletten burs almaktadır. Bu burslar maalesef herkese çıkmamaktadır. Bazı öğrenciler de devletin kredisinden faydalanmaktadırlar. Herkes bankaların, öğrencilere kredi vermediğini veya fazla faizli bir şekilde verdiğini ve geri ödemesinin imkânsız olduğunu düşünmektedir. Fakat bilinen aksine belli başlı sözleşmeler dâhilinde, öğrenciye kredi veren bankalar mevcuttur. Oldukça merak konusu olan bu bankalar, öğrenciler için yararlı bir çözüm yolu olabilir. Tabii her bankanın belirli şartları ve kuralları bulunmaktadır.

Öğrenciye Faizsiz Kredi Veren Banka Bulunuyor mu?

Maalesef, hiçbir banka öğrenciye faizsiz kredi vermemektedir. Fakat diğer kredi çeşitlerine göre daha uygun faizli ve uzun vadeli krediler sağlamaktadır.

Bankalardan Eğitim Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Öğrenciler herhangi bir gelir belgesine sahip değildirler. Bu sebeple, gelir belgesine sahip olmayanlar kategorisinde değerlendirilmektedirler. Genellikle aranan şart, öğrencini kredi notunun risksiz pozisyonda olmasıdır. Bir öğrenci böyle bir durumda olursa, eğitim kredisinde kolay bir şekilde başvurabilir. Ayrıca herhangi bir kefile ve gelir belgesine gerek olmaz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası, öğrenciye 36 ay vadeli ve düşük faizli krediler sunmaktadır. Ödeme kolaylıkları çok fazladır. Üniversite, kurs veya herhangi bir eğitim masrafı için verilmektedir. Ziraat Bankası 36 ay vadeli bu kredi için gelir belgesi ve kefil istemektedir. Öğrencinin ya da ailesinden birisinin düzenli geliri varsa, kredi o bireye ödenmektedir.

Vakıfbank Eğitim Kredisi

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar
Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Vakıf Bankın kredi seçenekleri oldukça çeşitlidir. İlkokul öğrencisinden üniversite öğrencisine kadar kredi verebilmektedir. Tam 400.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Vakıf Bank eğitim kredisi kampanyalarından faydalanmak isteyenler gelir belgesi ile Vakıf Banka başvurmalıdır. Vakıf Bank kurallarını tam olarak sağlayabilen herkes, bu krediden faydalanabilmektedirler.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Bu bankaya öğrenciler direkt kendileri başvurabilirler. 2.000 TL’ye kadar kredi verilmektedir. Denizbank kredi başvurusu için veya kredi vermek için herhangi bir evrak istememektedir. Denizbank öğrenci kredisi almak için yapılması gereken tek şey, aileden veya herhangi bir yerden gelen ücretin Denizbankta açtırılan hesaptan sağlanması olacaktır. Böylelikle kredi notu yükselir ve bankanın size kredi sağlama ihtimali artar. Kişiye özel uygun faiz oranları verilmektedir. 3 ay ile 12 ay arası faiz oranı %2,91, 12 ay ile 60 ay vadelerde ise %3,01’dir. Bu krediden başka olarak ayrıca, sadece eğitim ihtiyaçları için 60 ay vadeli eğitim kredisinden de faydalanılabilir.

İş Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi

İş Bankası önceden beri eğitime destek vermektedir. Günümüzde de bu desteği devam etmektedir. Başvuru sırasında gerekli olan evraklar, öğrencinin okumakta olduğu dair öğrenci kayıt belgesi, gelir belgesi, nüfus cüzdanı, başvuru formu, ayrıca eğitim masrafını gösteren bir belgedir. Faiz oranı en yüksek bankadır. Faiz oranı aylık %3’tür. Bu kredi, okulun hesabına veya diğer türlü nakit olarak elden verilebilmektedir.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Garanti Bankası öğrencilere gerçekten büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Özel okullar ve eğitim için verilen kredi miktarları 25.000 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Bu kadar yüksek krediye göre yüksek faiz olur diye endişelenenler olacaktır, fakat faiz oranı bu miktara göre oldukça uygundur. Eğer bankanın aktif bir müşterisi iseniz, size özel faiz oranı %2,84’ten başlamaktadır. Öğrencilerin eğitim ve öğretim masrafları için cazip teklifler ve iyi bir hizmet sunmaktadır. Fırsatlar için başvuruda bulunabilirsiniz.

Odeabank Öğrenci Kredisi

Eğitim masrafları için Odeabank 60 aya kadar vadeli kredi sağlamaktadır. Kredi miktarı 20.000 TL’yi bulabilmektedir. Eğitim masraflarını gösteren belge, okula ait banka hesap bilgisi gerekmektedir.

Facebook Sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -