İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halkbank Kredi Kartı Borçlarını Yapılandırıyor

Bankalar kredi kartı yapılandırmasında birbiriyle yarışmaya başladılar. Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın kredi borçlarını yapılandıracağını duyurmasının ardından müjde niteliğinde bir duyuru da Halkbank ’tan geldi.

Bankalar müşterilerinin yaşamış olduğu kredi kartı mağduriyetinin farkına varmış yeni düzenlemelerle birlikte müşterilerinin ellerini rahatlatabilmek adına yeni uygulamalar başlatma kararı almaya başlamışlardı. Geçtiğimiz günlerde Ziraat Bankası ve Vakıfbank müşterilerinin kredi kartı borçlarını yeniden yapılandıracaklarını açıklayarak borçlu kesimde bir heyecan yaratmıştı.

Halkbank ise yaptığı açıklamayla Ziraat Bankası ve Vakıfbank gibi müşterilerinin kredi kartı borçlarını yeniden yapılandıracağını duyurdu. Banka açıklamasını yazılı olarak yaparken kredi kartı borcunun aylık % 1,10’dan başlayan faiz rakamlarıyla 60 aya kadar yapılandırılacağı belirtildi. Halk Destek Kredisi ismi verilen bu kredi kartı borç yapılandırma sistemini kullanmak isteyenler, gelir durumlarına uygun ödeme planı oluşturabilecekler.

Bu makalemizi kesin okumalısın: Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Halkbank Halk Destek Kredisi

Halkbank yapılandırma işlemini “Halk Destek Kredisi” adı altında sağlayacak bu sayede borçlar 60 ay vadeye bölünerek daha rahat bir şekilde ödenecek.

Konuyla ilgili olarak Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan yapmış olduğu açıklamasında “amacımız piyasanın istikrarının devam etmesini sağlamak ve ekonominin de daha güçlü bir şekilde yoluna devam etmesine yardımcı olmak. Biz halkımızın bize olan güveninin farkındayız ve bu güvene her zaman layık olmaya çalışıyoruz” dedi.

Halkbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma
Halkbank kredi

Halkbankası kendisini “adını halktan alan banka “ olarak tanımlıyor. Bankanın amacı müşterilerinin finansal ihtiyaçlarının ön planda tutulması ve ödeme güçlüğü içerisinde olan müşterilerine destek olabilmek. Türkiye’de kredi kartı borcu içerisinde olan milyonlarda insan var ve bu insanlar yıllardır kredi kartı borç yapılandırma işleminin devreye girmesini bekliyorlardı. Halk Destek Kredisi ile birlikte ödeme güçlüğü yaşanması da ortadan kaldırılmış olacak.

Borç yapılandırma kredisinin amacı insanların dağılmış olan borçlarının tek bir çatı altında toplanarak tek merkezden ödeme yapılmasını sağlamak. İnsanlar tek bir bankaya daha uzun vadeli olarak borçlandıklarında daha yüksek kart faizleri ödemek zorunda kalmayacaklar. Bir anlamda daha rahat nefes alabilecekler.

ZİRAAT ve VAKIFBANK Açıklamıştı.

Ziraat Bankası yaptığı açıklamada kredi kartı borçlarını 24 aya kadar yapılandıracağını ve bunun içinde 1.1, 60 aya kadar % 1.2 faiz oranıyla yapılandıracağını duyurmuştu. Vakıfbank ise ticari kredileri de içerisine alan benzer bir paket açıklamıştı.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -