İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KKB 0 Hic Banka İle Çalışması Olmayanlar Kredi Kullanabilir Mi

Kredi notu, bankaların müşterilerini değerlendirme açısından ilk dikkate aldıkları analizlerden birisidir. Kredi notu, özellikle bankaların hizmetlerinden yararlanmak istediğimizde karşımıza çıkmaktadır. Kredi başvurusu yapan müşteri için ilk dikkat edilecek husus kredi notu olmaktadır. Kredi notu yüksek olan kişiler hem daha kolay hem de daha yüksek kredi kullanabilir.

Fakat kredi notu düşük olan müşteriler için kredi kullanımı daha zor bazen de imkansız olabilir. Kredi notunun çok düşük olması demek bankalardan alınan hizmetin doğru şekilde karşılığını bulamaması demektir. Müşteri için banka sicili olan bu kredi notu özellikle kredi çekimlerinde ilk dikkate alınan göstergedir. KKB 0 olan kişiler yani bankalar ile herhangi bir alışverişte bulunmamış kişilerdir.

KKB 0 olan kişiler kredi kullanmak istediklerinde bazı şartları sağlamaları durumunda kredi kullanabilirler.

10.000 TL 60 Ay Vade için En Çok Tercih Edilen Bankalar

BankaDetay
AKBANKKredi Detayı
DENİZBANKKredi Detayı

KKB NOTU 0 OLAN KİŞİLERE NASIL KREDİ VERİLİR?

Kredi notunun 0 olmasındaki sebep, müşterinin daha önce bankalar ile çalışmamış olmasından kaynaklanır. Kredi notunu yükseltmek için müşterilerin en azından düşük limitlerde sınırlı kalan bir kredi kartına sahip olması istenir. Kredi kartı ödemelerini düzenli şekilde yapan kişinin kredi notu da yükselecektir. Bankalar kredi notu 0 olan müşterilere genellikle kredi vermek istemez. Bankalar kredi vermek için bu müşterilerin kredi notunun yükselmesini bekler.

Bazı bankalar, KKB 0 olan müşteriler için kredi kullanımlarına izin verebilmektedir. Bu izinler kapsamında bankalar kendisini teminat altına almak ister. Teminat için de müşteriden bazı şartları yerine getirmesini bekler. Bu şartlarda ilki; kredi kullanımında müşterinin bir kefil göstermesidir. İkinci şart ise; kredi kullanmak isteyen müşteri bir ev ya da arsa gelirini göstermek zorundadır.

KKB NOTU 0 OLAN KİŞİLERE KREDİ İMKANI SUNAN BANKALAR

Kredi notu 0 olan müşterilere bazı bankalar şartlar dahilinde kredi imkanı sunmaktadır. Bu bankalar arasında Ziraat Bankası ilk sırada yer alır. Ziraat Bankası, KKB notu 0 olan müşterilere düşük miktarlarda kredi olanakları sağlar. Genellikle ihtiyaç kredisi olarak kullanılan bu krediler 10.000 TL ile sınırlı kalmaktadır. Faiz oranı ise zamanla değişmekle beraber 1,10 şeklinde uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası’nın dışında KKB notu 0 olan kişilere Aktif Bank, Fibabank ve Yapı Kredi Bankası da farklı şartlar ile beraber kredi sunuyor.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -