İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Evlilik Kredisi Nedir?

Bankalar müşterilerinin beklentileri ve isteklerine göre hareket etmek durumundadır. Aksi takdirde rakipleri arasında en sondan gelmekten başka yapacakları yoktur. Bu anlamda bankalardan en çok istenilen hizmetlere baktığımız zaman kredi ve kredi kartları geliyor. Krediler denilince de kendi arasında ayırmak mümkün ancak benim bu makalede size anlatmak istediğim şey evlilik kredisi nedir ve nasıl çekilir olacaktır.

Bu Haberde İlginizi Çekebilir
Faturalı Hatta Kredi Nedir?
“12 AY VADE İLE 7.000 TL Anında Nasıl Alınır?”

Evlenmek İçin Kredi

Evlilik kredileri bir anlamda ihtiyaç kredisi olarak tanımlanabilir. Çünkü mantık aynı olmasına karşın bankalar hizmetlerini çeşitlendirebilmek adına evlilik kredisi şeklinde bir tanımlama getirmiştir. Evlilik kredisinden faydalanabilmek için başvuru yapılması şarttır. Bunun için çiftlerin nüfus cüzdanları, gelir belgeleri ve adres bilgilerini belirten evraklarla birlikte en yakın banka şubesine gitmeleri yeterli olacaktır.

Evlilik kredisine ihtiyaç duyan bir insan alacağı kredi sayesinde çok rahat bir şekilde düğününü yapabilecek ve bu sayede ötelemek durumunda kalmayacaktır. Bu kredi; düğün, nişan, kına ve nikah için alınabilmektedir.

Bankalar evlilik kredileri ile ilgili olarak nişan, kına, düğün, nikah ve evlilik sonrası oturulacak olan evin donatılması noktasında gerekli görülen tüm ihtiyaçların karşılanması adına bu kredi türü kullandırılır.

evlilik kredisi

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Sevdiğiniz insanla mutlu bir birliktelik planlıyorsunuz ve kafanızda öyle bir düğün ve nikah merasimi var ki bunu gerçekleştirebilirseniz hayalinizi de tamamlamış oluyorsunuz. Peki hayalinizdeki bir düğünü yapabilmek için paranız yok ise o zaman bunu içinize mi atacak ya da evlenmeyecek misiniz? Elbette ki hayır.

Evlilik Kredisi Nedir? : Evlilik kredileri bir anlamda ihtiyaç kredisi olarak tanımlanabilir. Çünkü mantık aynı olmasına karşın bankalar hizmetlerini çeşitlendirebilmek adına evlilik kredisi şeklinde bir tanımlama getirmiştir. 

Gelelim işin özüne evlilik kredisi ni herkes kullanabiliyor bunu az çok anladık. Çünkü bu kredi aynı zamanda bankaların yeni evlenecek kişilere hayatlarını daha kolay oturtabilmeleri adına sağlamış olduğu bir kolaylık. Şöyle etrafınıza baktığınızda sırf maddi olanaksızlıklar nedeniyle evlenemeyen birçok genci de görebiliyorsunuz. Bu anlamda evlilik kredileri gerçekten de iyi düşünülmüş bir konudur.

Birçok banka evlenmek için kredi taleplerini karşılayabiliyor ve bunun içinde sizin yapmanız gereken tek şey Türkiye Cumhuriyeti kimlik belgenizi yanınızda getirmek olacak. Bunun yanı sıra belgeleyeceğiniz bir maaşınızın olması yeterli. Bankaya gittiğiniz de bireysel müşteri temsilcilerinden birisiyle görüşüyorsunuz o size başvurunuza ilişkin olarak bir form doldurmanızı isteyecek ve doldurduktan sonra da kaydınız işleme alınmış olacak.  Başvuru için isterseniz SMS isterseniz İnternet ya da telefon bankacılığını tercih edebilirsiniz.

Kredinizin onaylanması halinde anında hesabınıza geçecektir. Geri ödeme süresi olarak ise 36’dan 60 aya kadar geri dönüş sağlayabilirsiniz. Evlilik kredilerini cazip yapan ise düşük faizli olmalarıdır. Evlenmek isteyen çiftlere yalnız bankalar değil aynı zamanda devlette destek veriyor. Bu anlamda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığı ile 18-24 yaş arasındaki gençlere devlet destekli kredi verilebiliyor.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -