İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Para Kazanma Yolları

Sürekli olarak geçim sıkıntısı çekmekten, para kazanma yolları aramaktan ya da paraya ihtiyaç duymaktan sıkıldığınızın farkındayız. Bunun için daha çok çalışmalıyım ya da ek bir iş yapmalıyım diye düşünüyorsanız o zaman bu makalemiz tam size göre. Boş zamanlarınızı değerlendirerek hızlı para kazanma yolları konusunda aşağıda bahsedeceğimiz bu harika yöntemleri mutlaka bir düşünmenizi ve gerekirse de uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Birçok farklı iş modeli var ve tüm iş modellerinde de elbette ki emek gerektiriyor. Tabi ben emek vermeden biran önce para kazanmak istiyorum diyorsanız onun yöntemleri başka o da bizim makalemizle ilgili değil. evde hızlı para kazama konusunda genellikle bayanların bir arayış içerisinde olduğunu görüyoruz ve bize gelen telefonlar genelde bu yönde. Tavsiyemiz ise şikayet etmekten sıyrılıp bir an önce işe koyulmak yönünde olacak. Evinize bahsedeceğimiz yöntemler sayesinde ek bir gelir sağlayacak belki de kim bilir sabit bir işte çalışıyor olmaktan çok daha yüksek bir gelire sahip olacaksınız. Tabi bunun yolu da yine sizden geçiyor çünkü bu işlerde sabır şart.

Yemek Yaparak Evde Para Kazanma Yolları

İlk önerilerimiz bayanlar gibi görünse de aslında erkeklerde bu işi yapabilir zira dünyanın en ünlü mutfaklarında şefler erkeklerden oluşuyor. Neyse gelelim meselemize mesela küçük işyerleriyle iletişime geçerek onlara evde yemek yapıp gönderebilirsiniz. Bu onların çok ilgisini çekeceğinizden emin olabilirsiniz. Önce küçük rakamlarla başladıktan sonra birkaç firmayı bulduğunuzda artık fiyatlarınızı da ona göre sabitleyebilirsiniz çünkü sizi tanımış olacaklar ve ne kadar lezzetli işler çıkardığınızı görünce bırakmak istemeyecekler.

Yastık Altını Değerlendirin

Yastık altını doldurmanın vakti geldi. Belki bunun için biraz bütçe gerekecek ancak uzun vadede kazancının iyi olduğunu da söyleyelim. Gidip kuyumcudan altın almak yerine internet üzerinden altın fiyatlarını takip edip altın düştüğünde alıp yükseldiğinde satabilirsiniz. Evet yaptığınız iş için belki takım elbise giymeniz gerekmiyor olabilir ancak evde internetten para kazanma yolları denildiğinde bu fikri denemenizi de öneriyoruz. Bu arada eşiniz belki ilk başlarda bunu çok tercih etmeyecektir ancak ona günlük kazandığınız para miktarını gösterdiğinizde sesinin çıkmayacağından emin olabilirsiniz.

para kazanma yolları

Para Kazanma Yolları

Evde Nikâh Şekeri Yapmak

Düğünler her zaman kutsal olmuş ve olmaya da devam edecek. Çiftler bu özel günde her şeyin eksiksiz olmasını ister buna nikah şekerleri de dahildir. Bu konuda kendiniz nikah şekeri hazırlayabileceğiniz gibi isterseniz bu işi yapan firmalarla da iletişime geçebilirsiniz. Kendiniz yaptığınız zaman daha fazla kar sağlarsınız ancak bulabileceğiniz sipariş sayısı az olacağından dolayı da çok fazla kişi kendi kendine bu sektöre girmek istemez. Ancak özellikle yakınlarınızla başlayacağınız bu süreçte inanılmaz paralar kazanacağınıza şüpheniz olmasın.

İnternet Sitesi Açmak

Belki bu fikir sizi dijitalliğe daha da yakınlaştıracak belki de ben bundan hiç anlamam diyebileceksiniz. Ancak internetten para kazanma yolları arasında blog açarak makale paylaşımı yapmanın size ay sonunda kazandıracağı miktarı duyduğunuz da denemek isteyeceksiniz. Arama motorları bloglara reklamlar vermekte ve bu reklamlardan da tıklama başına ödeme yapmaktadır. Bu yöntemi denediğiniz de ne kadar çok tıklama alırsanız kazancınız da o kadar artacaktır. Bunun için öncelikli olarak sabırlı olmanız gerekiyor. Bir blogla başlayan bu süreçte blog sayısını çoğaltarak gelirinizi de artırabilirsiniz.

Tüm bunların ötesinde siz ticaretle uğraşmak istiyorsanız o zaman işi farklı bir boyuta taşıyabiliriz. Çünkü devlet bayanlara 30 bin TL’ye kadar vergi indirimi uyguluyor. Bankalar ise iş kurmak isteyen bayanlara kredi imkanı sunuyor bunlar değerlendirilebilir.

Kolay Para Kazanma herkesin hayalidir. Ama genel toplum zihniyeti, zor olsun ama olsundur. Bu bakımdan kolay para kazanma yerine, zorda olsa para kazanmak daha doğru bir zihniyet olacaktır. Yapılan araştırmalar, kolay para kazanan kişilerin yarısının ailelerinin zengin olduğunu, diğer yarısının ise şanslı olduğunu göstermektedir.

İNTERNETTEN PARA KAZANMA

İş dünyası henüz insanların işyerlerine uzay araçlarıyla gittikleri düzeye gelmemiş olsalar da çalışan insanların bilgisayarları olmadan içlerinin ve işlerinin rahat etmediği ortada. Arama motoru Google’ye internetten para kazanma yolları şeklinde bir aratma yaptığınız zaman karşınıza o kadar çok makale çıkar ki bunlar arasından en mantıklısının bulunması da biraz kafanızı karıştıracaktır. Bu yazıların pek çoğunun da iyi araştırılmamış ve spekülatif düşünülmüş fikirlerden oluştuğu biliniyor.

Peki, siz internette gördüğünüz iyi bir iş fikri ile kötü bir fikri birbirinden nasıl ayırt edebilirsiniz. Herkeseyekredi.com.tr olarak bizde bu yazımızda size gerçekten sağlam bir gelir kapısı açabileceğiniz internet üzerinden para kazanmanın 6 temel yolundan bahsedelim istiyoruz. Bu başlığa aslında 6 iş fikri demekte yerinde olacaktır.

Öncelikli olarak iki temel kuraldan bahsederek başlayalım

KURAL 1: MÜŞTERİ

Eğer ki online olarak çalışacaksanız öncelikli olarak dilinizdeki ben kelimesinden kurtulmalısınız. Çünkü artık ben kelimesini kullanmamanız gerekiyor. Bunun yerine insanların faydasına olabilecek bir fikirle işe başlamanız önemli. Örneğin insanların faturalı hatta kredi veriyoruz.

Bir insana yani bir müşterinize değer üretmek onlara fayda sağlamaktır.  Evet, insanların internetten para kazanmak denildiği zaman aslında serbest bir zamanlarının olduğu ve daha çok para ve istenilen çalışma şekli akla geliyor olabilir. Fakat mantık olarak baktığınız zaman doğru olanda budur. Bu nedenlerden dolayı bir iş kurulmaz. Bunların sizin başlangıç noktanız olmaması gerekiyor. Aksi takdirde varmak istediğiniz hedefe ulaşamazsınız.

Para kazanmak istiyorsanız öncelikli olarak müşterilerinizin ne istediklerine ve nelere ihtiyacınız olacağına dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer ki siz bu ihtiyaçları çözerseniz zaten para kazanmaya başlayacaksınız.

KURAL 2: TUTKULU OLMAK YETMEZ

Başarılı bir girişim yapmak istiyorsanız o zaman sadece tutkulu olmak yetmeyecektir. Başarılı bir girişimci olmak istiyorsanız öğrenmeniz gereken en faydalı bilgi de bu olacaktır. Bir insanın tutkuyla yaptığı işi seviyor olması o işten ihtiyacı olan parayı kazanabileceği anlamına gelmeyecektir. Tabii ki insanın tutkusu olması güzeldir ve önemlidir. Fakat tek başına tutkulu olmak bir fikri geliştirmek anlamına gelmeyecektir. Önemli olan konu o fikri satabilmektir. Önemli olan tutkulu olduğunuz şeyi de bir iş haline çevirmenizdir. Müşteriniz kim olacak nasıl bir pazarlama yapmanız gerekiyor. Bu soruların yanıtlarını kendi kafanızda sağlam bir şekilde bulabildiğiniz zaman başarıdaki altın adımı da atmış olursunuz.

İnternetten para kazanma yolları 6 yöntemle maddeleyebiliriz. bunlar sizin için oldukça faydalı olacak başlıklardır.

 1. Yazılım ve mobil uygulama geliştirmek
 2. Ürün satışı (e-ticaret)
 3. Reklam
 4. Satış ortaklığı
 5. Danışmanlık hizmeti
 6. Online ders vermek

Bu altı maddenin kafanızdaki iş fikrini geliştirmenizi sağlayacak. Belki de maaşlı bir çalışan olmaktan da kurtulacaksınız.

Sonuç olarak şu şekilde toparlayabiliriz ki kolay para kazanma öyle düşünüldüğü kadar basit değildir. Dikkat edilmesi gereken yaptığınız işe tutkuyla sarılarak satılabilirliğini yükseltmektir. Bu sayede başarınızı kanıtlayabileceğiniz gibi kendinizi iş dünyasına bir adım daha atmış birisi olarak görebilirsiniz. Bazı fikirler vardır ki bu fikirleri hayata geçirmek güç olsa da hayata geçtiği zaman elde edeceğiniz başarı da çok yüksek olacak ve beklentilerinizin çok üzerinde bir yanıt alacaksınız. Ancak bunun için önce kendinizi sonrasında yapacağınız işi tanımanız gerekiyor.

Günümüzde artık insanlar dijital dünya üzerinde nasıl para kazanabilirim ve neler yapabilirim şeklinde çok fikirleri inceliyorlar ve kendilerince geliştirmeye çalışıyorlar. Ancak her işinde başarıya götürmeyeceği gibi zaman kaybı olacağını da söylemekte fayda var.

Twitter hesabımızı buradan ziyaret edebilirsiniz.

Alexa Sıralamamıza buradan bakabilirsiniz.

27 Yorum

 1. Tolga Tolga 6 Nisan 2019

  Para kazanma yolları isimli makalenizi çok beğendim. Şahsen bende oldukça derin izler bıraktı. Verdiği moral ve motivasyonu zaten söylemiyorum bile… Güzel yazılarınızın devamını diliyorum.

 2. Metin Metin 7 Nisan 2019

  Ülkede herkes kolay para kazanma yolları arıyor. Kimse de demiyor ki helalinden 3 kuruşta olsa bana yeter. Bunlar hep tv programları yüzünden oluyor. Allah ıslah etsin.

 3. Cahit Cahit 8 Nisan 2019

  İnternetten kolay para kazanma ile ilgili bir sürü şey okudum ama çoğu zırvalıktan ibareydi. Bazı kişileri görüyorum şu kadar kazanıyorum bu kadar kazanıyorum deyince de şaşırıyorum.

 4. Diyar Diyar 9 Nisan 2019

  Uzun zamandır bir şirkette odacılık yapıyorum. Fakat aldığım maaş yetmiyor ve ek bir iş daha yapmak istiyorum. Bu konuda bana ne önerebilirsiniz?

 5. Şiyar Şiyar 10 Nisan 2019

  Günümüzde en mantıklı para kazanma yolları nelerdir? Bu evde ek iş olayı gerçekten doğru mudur? Her ne kadar okusakta bana çok mantıklı gelmedi.

 6. Toygar Toygar 11 Nisan 2019

  Para kazanma yolları ile alakalı bir kitap okumuştum ama sizin verdiğiniz bilgilerin yüzde 1’i yoktu. Çok başarılı konulara değinmişsiniz. Elinize emeğinize sağlık

 7. Esma Esma 13 Nisan 2019

  Bir süredir bende para kazanma yolları hakkında bilgi topluyorum. Yazınızı çok beğendim. Şu an için bana uyacak en mantıklı iş fikri evde yemek yaparak para kazanma olacak. En kısa zamanda deneyeceğim.

 8. İpek İpek 13 Nisan 2019

  Para kazanma yolları isimli yazınız çok güzel. Sizlerden ricam Instagram’dan para kazanma ile alakalı da bilgilendirici içerikler hazırlarsanız çok memnun olurum. Diğer sitelerdeki bilgiler, resmen çöp.

 9. Mine Mine 13 Nisan 2019

  Aslında evde ek gelir elde edebilecek bir sürü yol var. Benim eski komşum evde örgü örüyordu. Daha sonra bu örgüleri Facebook gruplarında satışa çıkarıyordu ve ev ekonomisine katkı da bulunuyordu.

 10. Orhan Orhan 13 Nisan 2019

  Sizinde belirttiğiniz üzere çok farklı iş kolları mevcut. Bir ara evde buji kablosu yapıyorduk. Gayette güzel kazanıyorduk ama işin maalesef devamlılığı yoktu. Yoksa sürekli olarak sipariş gelse, ayda en az 15-20 bin lira kazanabilirdim.

 11. Ayda Ayda 23 Nisan 2019

  İnternet sitesi açarak para kazanma yolları hakkında biraz daha detaylı bilgi rica edecektim. Çevremde bu işi yapanlar var ama kimse bilgi vermek istemiyor. Sanki atomu keşfetmişler.

 12. Mine Mine 23 Nisan 2019

  Para kazanma yolları ile ilgili çok güzel bilgiler vermişsiniz. Birkaç kere okudum ve bende evde yemek yaparak para kazanmaya karar verdim. İnşallah sizin sayenizde ek gelir elde edeceğim.

 13. Işıl Işıl 23 Nisan 2019

  Bende bir süredir ek iş yapmayı düşünüyorum. Sizin yazınızı okuyunca iyice karar verdim. Fakat bu konuyla alakalı bir sorum olacaktı. Bu tarz işler yaparken vergi vermemiz gerekiyor mu?

 14. Efe Efe 29 Nisan 2019

  Bende uzun zamandır kişisel bir blog açıp, ufakta olsa para kazanmayı istiyordum ama buradaki yorumları görünce bu işten vazgeçtim. Sanırım en güzeli eve ek iş veren firmalar ile anlaşmak.

 15. Tarık Tarık 29 Nisan 2019

  Para kazanma yolları isimli yazınızı okudum ama gerçekten de evlere ek iş veren firmalar var mıdır? Böyle bir şeyin olma ihtimali bile beni çok mutlu etti. Çünkü acilen ek gelir elde etmem gerekiyor.

 16. Seregül Seregül 29 Nisan 2019

  Bende maketten oyuncak evler yapıp satıyorum. Bu işin ayıbın olmaz. Herkes el emeği, alın teri ürününü satıyor. Ayrıca ev ekonomisine de bir nebze de olsa katkı sağlamış oluyorum. Herkese tavsiye ederim.

 17. Dilek Dilek 29 Nisan 2019

  38 yaşında bir ev hanımıyım. Bazı kişilerin evden para kazandıklarını duydum ama nasıl ve nereden yapacağımı bilmiyorum. İş verme konusunda yardımcı oluyor musunuz?

 18. Filiz Filiz 29 Nisan 2019

  Aslında evde para kazanma yolları ile ilgili çok fazla iş var ama birkaç dolandırıcı ya da yalancı insan yüzünden, kişiler pek sıcak bakmıyor. Bende uzun bir zamandır evde nikah şekeri paketlemesi yapıyorum.

 19. Çağan Çağan 29 Nisan 2019

  Bende evde boş vakitlerimde örgü yapıyorum. Bazı arkadaşların bunları internette sattığını öğrendim ama nerede satış yaptıklarını bilmiyorum. Bu konuda yol gösterebilir misiniz?

 20. Orhan Orhan 30 Nisan 2019

  Para kazanma yolları ile alakalı olarak zamanında çok araştırma yapmıştım. Şimdi sizin yazınızı da okudum ve gayet detaylı olmuş. Bence en güzeli evde davetiye katlama işidir.

 21. Torkun Torkun 30 Nisan 2019

  Ek iş yapmayı düşünenler varsa Google’a ek iş veren firmalar diye arama yapabilirsiniz. Evlere ek iş veren firmaların ilanları bulunuyor. Tüm detaylı şartlar, ücreti vb. bilgiler yer alıyor.

 22. Canan Canan 30 Nisan 2019

  Kendimi bildim bileli hep örgü örüyorum. Geçen sene yaptıklarımı para çevirmek istedim ve Facebook gruplarında satışa başladım. Örgü ve El İşi Paylaşım ismindeki grupta sizde örgülerinizi benim gibi satabilirsiniz.

 23. Rıza Rıza 30 Nisan 2019

  Bende bir süredir ek gelir elde etmek için evde tesbih yapma işi yapıyorum. İlk başlarda biraz ağırdım ama püf noktasını öğrenince seri bir şekilde tesbih yapmaya başladım. Aylık 900-1300 TL arası kazanıyorum çok şükür…

 24. Berkay Berkay 30 Nisan 2019

  Rıza bey merhaba, bende ek gelir için tesbih yapmak istiyorum. Ben eşim ve kardeşim olarak bu işi yapacağız. Kime nasıl başvuru yapabilirim? Yardımcı olur musunuz?

 25. Sonay Sonay 30 Nisan 2019

  Çağan hanım bende el işlerimi satmak istiyorum. Çok fazla talep oluyor mu? Bir de satışlarınızı sipariş üzerine mi yapıyorsunuz yoksa elinizdeki hazır ürünleri mi satılığa çıkartıyorsunuz?

 26. Menekşe Menekşe 30 Nisan 2019

  Evde yapılacak ne kadar çok iş varmış. İyi ki sizin siteyi keşfetmişim. Kredi alma konusunda sizlerin değerli tecrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var. Sizden nasıl hizmet alabilirim?

  • Murat YILDIZHAN Murat YILDIZHAN 1 Mayıs 2019

   Detaylı bilgi için lütfen danışmanlarımızı arayın.

   Telefon: 0850 840 35 70
   Hafta İçi 09:00 – 19:00
   Cumartesi Günleri Açığız 09:30 – 18:30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Jojobet - Vbet giriş -