İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Muhalefetten IMF Açıklaması

Muhalefetten IMF Açıklaması geldi. Cumhuriyet Halk partisi genel başkan yardımcısı Faik Öztrak ve İyi parti milletvekili Durmuş Yılmaz’ın IMF temsilcileri ile Ankara’da gizli bir görüşme yaptıkları gündemi meşgul eden konular arasında yer almıştı. Görüşme haberleri sonrasında Ak parti yetkilileri tarafından konuya sert tepki gösterilmişti. Ardından ise IMF Türkiye İcra Direktörü Raci Kaya’da görüşmeden haberi olmadığını dile getirerek tepkisini belirtmişti.

Öztrak’tan Açıklama Geldi

Gündemi meşgul eden konu ile ilgili Chp genel başkan yardımcı Faik Öztrak konuyla ilgili açıklama yaptı. Öztrak yaptığı açıklamada IMF temsilcileri ile yapılan görüşmenin gizli olarak yapılmadığını belirtti. Ayrıca Öztrak açıklamasında IMF temsilcilerini ülkeye davet edenlerin Hazine ve Maliye Bakanlığı olduğunu dile getirdi.

Söz konusu görüşmenin Ankara’da bir otelde yapıldığını belirten Öztrak sanıldığı gibi gizli olmadığını vurguladı. Vbettr şikayet yaptığı açıklamalarda Faik Öztrak IMF’nin belirli dönemlerde muhalefet partileri ile görüşme yaptıklarını bunun olağan bir durum olmadığını dile getirdi. Ayrıca bu durumdan Raci Kaya’nın haberinin olmamasının onları ilgilendirmediğini de açıklamalarında belirten Öztrak gizli işler çevirenlerin hükümet yetkilileri olduğunu belirtti.

Muhalefetten IMF Açıklaması
Muhalefetten IMF Açıklaması

IMF yetkililerinin üye olan ülkelerin denetlenmesi için devlet tarafından ülkeye çağırıldıklarını belirten Öztrak hükümetin onları çağırmasıyla ülkeye gelmiş olduklarını ancak bu konuda hükümetin kimseye bilgi vermediğini de belirterek gizli işleri onların yaptığını vurguladı.

İyi Parti de Açıklama Yaptı

İyi parti milletvekili Durmuş Yılmaz’da IMF ile yapılan görüşmenin olağan Vbet bir görüşme olduğunu anlattı. Ayrıca yetkililerin her yıl ülkeye gelerek partilerle ve kuruluşlarla görüşme yaptığını kendileriyle yapılan görüşmenin de bu tür bir görüşme olduğunu belirtti. Durmuş Yılmaz açıklamasında IMF yetkililerinin ülke ekonomisi ile ilgili kendilerinden değerlendirme yapmalarını talep ettiklerini ve bu talepler doğrultusunda görüşlerini paylaştığını açıkladı.

Yetkililere yaptığı açıklamaları kendisinin sosyal medya ve parlamentoda da sıklıkla dile getirdiğini belirterek bir gizlilik olmadığını savundu. Vbet giriş yetkilere belirttiği görüşleri arasında ülke ekonomisinin büyük bir sıkıntıda olduğu ve bir çözüm bulunması görüşünün yer aldığını da açıklamasını ekleyen Yılmaz görüşme talebinin IMF yetkililerinden geldiğini bir kez daha vurguladı. Ayrıca ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılara karşılık bir iletişim sorunu olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Facebook Sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -