İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları

Kredi kartını nakite çevirme yollarını anlatacağımız bu makalemizde siz değerli tüketicilerinde bu yöntemleri kullanarak acil paraya nasıl ulaşabileceklerini anlatalım istedik. Tüketicilerin kredi kartını tercih etmelerinin nedeni yüksek miktarlardaki alışverişlerini taksite dönüştürmek bu sayede ödeme güçlüğü çekmeden ihtiyaçlarının da karşılanmasını sağlamak. Evet, kredi kartı sistemi belki de nakit konusunda dünyanın kullandığı faydalı bir yöntem ancak kredi kartını da planlı ve kontrollü bir şekilde kullanabilmek önemli. Zaten bunu yapamayanlarında zaman içerisinde borç yükü altında kıvrandıklarını görebiliyoruz.

Günümüz Türkiye’sinde artık neredeyse taksitli olsun ya da olmasın tüm alışverişler kredi kartıyla dönüyor çünkü aynı zamanda kolaylığı var. Yani o an cebinizde para olmasa bile ihtiyacınızı kartınızla rahatlıkla temin edebiliyorsunuz. İşin acil para yani nakit bölümüne geldiğimiz de ise bu kez bankaların yüksek komisyon ve faiz oranları da bizi rahatsız ediyor. Çünkü aldığınız paranın geri ödeme miktarı çok fazla. Tabii burada işin farklı bir boyutu ortaya çıkıyor insanlar kredi kartını nakite çevirme yollarını arıyorlar. Ancak size uyarmamız gereken noktalar bu işi yaparken de bazılarının yasal olmadığını belirtelim.

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yolları

Alışveriş Siteleri

Bu yöntemi kullanabilmeniz için önce bir internet bilginizin olması gerekiyor. yani e-ticaret sitelerine nasıl erişir ve alışveriş yapabilirsiniz bilmeniz gerekiyor. Üye olduktan sonra ise nasıl ürün alabileceğinizi bilmek faydalı olacak. Eğer bu konular hakkında bir fikriniz yoksa kısa zaman içerisinde de öğrenebilirsiniz. Önce internet üzerinde hizmet veren en düşük komisyonlu siteleri bulmalısınız. Sonrasında ise bir akıllı cep telefonu satıyormuş gibi satışa çıkarıp sonrasında ürünün siparişini yapıp ürün onayı verebilirsiniz. Bunun içinde iki ayrı hesap kullanmanı yerinde olacaktır

Kuyumcular

Bu çok eskiden beri bilinen bir yöntemdir. Kuyumcuya gidip altın alıyorsunuz sonra bu altınları kredi kartından çektirip ödemeyi taksitlere bölüyorsunuz. Aldığınız altınları bozdurarak elinize nakit para geçmesini sağlayabiliyorsunuz. Yapacağınız işlem bu kadar basit ve net. Kuyumcularda parayı nakde çevirmenin tek yolu bu değildir birkaç farklı yöntem daha var ve onu daha sonraki makalemizde paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:  Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Kimlere Verilir?

Başkasının Ödemesini Kendi Kartınızla Yapıp Taksit Alabilirsiniz

Kredi kartını nakite çevirme yolları arasında bir tanıdık ya da arkadaşın alışverişlerinde kendisine taksit yaptırılması var. Bunu yakınlarınıza söylerken de çekinmeyin çünkü onlarında bunu bilmeleri bir şey değiştirmeyecektir.

Faturaları Ödeyerek Kredi Kartını Nakite Çevirme

Faturalı hatlara krediyi operatörler sağlıyor ve her operatöründe bu şekilde bir uygulaması söz konusu. Konunun detayları hakkında bilgi edinmek isterseniz  bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Detaylar için Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir