Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım (Tüm Bankalar)

Kredi konusunda maalesef günümüzde birçok kişi dertli durumdadır. Gerek bankaların kredi verme konusundaki tutumu, gerekse kredi faiz oranlarının yüksekliği karşısında çoğu kişi artık kredi alamaz duruma gelmiştir.

Her bankanın kredi politikası ayrı olmakla beraber ana hatlarıyla benzerlik içerebilmektedir. Bu sebeple bir bankadan kredi alamadı iseniz muhtemelen bir diğer bankadan da kredi alamazsınız. Ancak bu durumun çoğu zaman tersi de yaşanabilmektedir. Bazen A bankasından kredi alamazken B bankası size kredi verebilmektedir. İşte burada da bankaların uyguladıkları kredi politikaları devreye girmektedir. Bazı bankalar krediler konusunda esnek davranırken bazı bankalar çok katı kurallar koyabilmektedirler.

Genel olarak kredi kullandırım kuralları aynı olsa da bankaların kendi içerisinde uyguladıkları prosedürler neticesinde kurallar farklılık gösterebilmektedir. Bankalardan kredi kullanamadığınız durumlarda devreye başka kullandırım seçenekleri girebilmektedir. Bu seçenekler çoğu zaman farklı sonuçlar doğursa da paraya acil ihtiyacı olan kişiler maalesef bu seçeneklerin sonuçlarını düşünemiyorlar ve bu sebeple de mağdur oluyorlar. Bu nedenle eğer bir bankadan kredi çekemeyecek durumda iseniz resmi yollar ile başka alanlarda para temin etme gibi seçenekleri değerlendirmelisiniz asla yasa dışı yollara bulaşmamalısınız.

Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım

Öncelikle burada neden kredi çekemediğinizi belirlemeniz ve bilmeniz gerekmektedir. Eğer daha önce ödeme düzensizliği sebebi ile bir bankadan krediniz ya da kredi kartınız yasal takibe devroldu ise yani banka sizden ödemeyi alamayıp bir avukat aracılığı ile ödemesine almaya kalkıştı ise bu durumda kredi veya kredi kartı almanız mümkün olamıyor. Bu konu ile ilgili olarak, yasal takibe alınmış ürünlerin takibi sistemde beş yıl boyunca kalmaktadır. Yani siz borcu ödeyip kapatsanız bile sizin avukata devrolmuş bir borcunuzun olduğunu bütün bankalar görebilmektedir.

Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım
Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım

Yasa gereği sicil affı çıkmadan yani bir yasal düzenleme ile tüm yasa takibe uğramış ancak borcu sıfırlanmış ürünler için sicil affı yapılacaktır denilmediği sürece bu tarz bir kayıt sistemde beş yıl boyunca kalacaktır ve bu süre zarfında yeni bir kredili ürün kullanamıyorsunuz. Böyle durumlar için kesin olmamakla beraber şunu söyleyebiliriz; eğer daha önce yasal takibe devrolmuş bir ürününüz var ise ve siz bu ürünün borcunu kapattı iseniz, yeni bir ürün kullanmak istiyorsanız öncelikle maaş aldığınız bankaya gitmelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Borçları İçin Kredilerde Vade 60 Aya Çıkarıldı
Bu Yazımızda İlginizi Çekebilir
“Kredi Çekemiyorum” Diyorsanız Dolandırıcılara Dikkat

Bazı bankalar bu tarz durumlarda esnek davranarak maaş müşterilerine yasal takibe uğramış kayıtları olsa bile kredi verebilmektedir. Bu limit biraz düşük olsa da sizin kredibilitenizi yükseltebilmeniz için bir fırsat yaratmış olacaktır. Bu nedenle belirttiğimiz gibi eğer durumunuz bu şekilde ise maaş anlaşmanız olduğu bankaya gitmeniz her zaman daha faydalıdır. Bunun haricinde eğer yasal takibe uğramış bir borcunuz yok ise ancak gecikmede olan ürünleriniz var ise ve yeni bir kredi talebinde bulunuyorsanız öncelikle bu gecikmeleri gidermeye çalışmalısınız. Bu gecikmeler sistemde gözüktüğü sürece banka size yeni bir kredi vermeyecektir. Ancak yine bazı bankalar bu konuda da esnek davranarak gecikmeyi kullanmış olduğunuz yeni kredi ile kapatma şartını size sunmaktadır.

Kabul ederseniz size yeni bir kredi vererek önce gecikmenizi kapatır, kalan parayı da size nakit olarak öder. Bunların hepsi bir seçenektir. En sağlıklı bilgiyi size maaşınızı aldığınız banka verecektir. Maaş anlaşmanızın olduğu banka bu konuda her zaman size en avantajlı teklifi sunacaktır.

Acil Kredi Lazım Nereden Kredi Çekebilirim?

Eğer sicilinizde bir sorun yok ise tüm bankalar size bu konuda olumlu bir şekilde yardımcı olacaktır. Müşterisi olduğunuz bankada her zaman işlemleriniz daha hızlı ilerlediğinden ilk olarak ürününü kullandığınız bankaya gitmelisiniz. Şubeye gidecek vaktini yok ise bankaların ATM’leri, mobil bankacılıkları, internet bankacılıkları ve telefon bankacılıkları size bu konuda hizmet verecektir.

En acil bir şekilde kredi kullanmak istiyorsanız ve banka sistemindeki tüm bilgileriniz güncel ise internet bankacılığı size bu anlamda en hızlı ve en acil hizmeti sunacaktır. Hazır müşteri limitleri doğrultusunda belirlenen limitler dahilinde kredi kullanabilmeniz mümkündür.

Her bankanın online kredi imkanı mevcuttur. İnternet bankacılığından online kredi bölümüne girerek hazır kredi limitinizi sorguladığınızda eğer burada bir limit görebiliyorsanız acil kredinizi temin edebilirsiniz. Burada size belirli bir limit dahilinde istediğiniz vade ile kredi kullandırımı yapılmaktadır. Böylece şubede sıra beklemeden hızlı bir şekilde kredinizi kullanarak hesabınıza geçmeniz ve tutarı da ATM’den çekmeniz mümkündür. Bu işlem günümüzde artık son derece yaygın hale gelmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Acil Para Nasıl Bulunur?

Eğer bankalarda sicil probleminiz var ise ve acil kredi kullanmanız gerekiyorsa bu konuda bir yakınınızdan destek alarak size kredi çekmesini rica edebilirsiniz. Ancak böyle bir imkanınız yok ise kredi çeker gibi para temin etmenizin birçok başka yolu da mevcuttur. Bu konulara ilerleyen bölümlerde daha detaylı bir şekilde yer vereceğiz. Ancak bu tarz yollarla kredi temin etmenizin bir takım riskleri mevcut olacağından bunları iyi bir şekilde analiz ederek bu yolları denemelisiniz.

Banka Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Banka dışında size kredi imkanı sunan birçok özel kuruluş vardır. Bu kuruluşlardaki mantık genellikle kredi çekebilen kişiler üzerinden ilerleyerek ve belirli bir komisyon alarak ilerleyebilmektedir. Bu tarz kuruluşlar yasa dışı olarak faaliyet gösterdiğinden genellikle bu tür yerlerden para temini etmemeniz sizin yararınıza olacaktır. Kredi olayında komisyon almak haksız kazanca gireceğinden bu tarz olaylara bilerek aracılık edenlere ciddi yaptırımlar uygulanmaktadır.

Bunu da Okumalısın
Çıkmayan Krediler Aracı Firmalar vasıtası ile Çıkartılabilir mi?

Senetle Kredi Veren Yerler

Bu tarz yerler ihtiyacınız olan tutarın anaparasına kendi inisiyatifine göre bir faiz oranı belirleyerek toplam tutar üzerinden size belirli bir vadede senet yaparlar. Siz anlık nakit ihtiyacınızı gidermiş olursunuz ancak senet vadesinde ödeme zorluğu yaşar iseniz bu durumda size parayı veren kişinin kuralları doğrultusunda hareket edilir. Son derece riskli bir kredi temin etme yöntemidir. Hele ki para veren kişiyi tanımıyorsanız sizin için son derece tehlikeli sonuçları olabilmektedir.

Telefon Hattı Üzerinden Nasıl Kredi Alabilirim?

Telefon operatörünüze tanımlı bir telefon alarak ve bu telefonu gidip piyasada değerinin biraz altına satarak kredi ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Artık çok sayıda kuruluş hatlı bir telefonunuz var ise size taksitli bir şekilde telefon satışı yapabilmektedir. Siz de telefon değerini taksitli olarak hat faturanıza ödeyerek ve telefonu da değerinin biraz altında satarak nakit ihtiyacınızı gidermiş olursunuz. Buradaki risk tanıdık kişilerle işlem yapmamanızdır. Aksi halde aldığınız telefon değerinin çok altında bir fiyata satılacak, siz nakit ihtiyacınız tam olarak olmasa da bir kısmını gidermiş sayılacaksınız ancak ödemeleriniz aylık olarak devam edecek. Hele ki ödeme zorluğu yaşıyor iseniz bu sizin için son derece risklidir.

İlginizi Çekebilir:  Borsadan Para Kazanmak

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Kredi Çekemiyorum Acil Kredi Lazım diye panik yapmayın. İyi bir araştırma yapın. Özel bankalar kamu bankalarına göre her zaman daha kolay kredi verirler. Özel bankaların kredi kuralları kamuya göre daha esnektir. Aynı zamanda maaş anlaşması yaptığınız banka da sizin için kolay kredi veren banka statüsünde olabilir. Yani kolay kredi veren banka aslında kişiden kişiye göre değişmekte olup, genellikle yeni kurulan bankalar büyüme hızı nedeni ile daha kolay kredi verebilmektedir.

Facebook sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here