İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatta Nakit

Hatta Nakit imkanı nedir? Ekonomik dalgalanmalar neticesinde gelinen durum, vatandaş üzerinde yoğun bir baskı yaratmaktadır günümüzde. Her kesim ayrı ayrı kendi maddi buhranıyla boğuşurken, etrafımızda nakit sıkışıklığında başvurabileceğimiz eş, dostta kalmamış durumda. Bankalar desek, kredi almak zaten zorken, şimdi yüksek faiz uygulan krediler neticesinde umut kapımız gitgide kapanmakta ve geçinmek gittikçe zor olmaktadır. Cep telefonu almada yeni bir alternatif olan faturalı hatta nakit uygulaması, belki de çoğu insan için yeni bir telefon alma konusunda bir umut kaynağı olacaktır.

Bundan birkaç yıl önce geçinmek ne kadar zor ise, günümüz şartlarında, ekonomik kriz her sektöre yansıdı. Para iyiden iyiye değerini kaybetmiş, haneye giren para ve çıkan para arasında büyük dengesizlik oluşmuştur. Yıllarca devam eden bu durum, maalesef hali hazırda zaten bankalardan en az bir kredi kullanmış hale getirmiştir. Ve çoğumuzun devam eden kredi ödemelerimizin olduğu sonucunu doğurmuştur.

Bankalar da artık çok yoğun taramalarla, çok kısıtlı olarak kredi kullandırıyor, neticesinde yeni telefon almak için alternatif yollar bulmak durumunda kalıyoruz. Faturalı hatta nakit (faturalı cep telefonu hattına kredi) uygulaması bu aşamada çoğu vatandaşımı, biraz olsun rahatlatacaktır. Faturalı hatta nakit kullanımının içeriği ile ilgili biraz bilgi vermemiz gerekir ise; öncelik herhangi bir operatörden faturalı hat sahibi olmak gerekiyor.

Faturalı hatta nakit kullanabilmeniz için önemli olan diğer bir ayrıntı

En az 6 ay bu operatörde hat sahibi olmanız ve bu hattın ödemelerini düzenli olarak yapıyor olmanızdır. Bankaların kredi notu gibi, operatör firmaları da sizin için bir not belirler ve bu not sizin faturalı hatlara nakit kullanabilmeniz için önemli olan bir faktördür. Bundan sonrası sadece operatörünüze yapacağınız bir başvuru olacaktır ve neticesinde faturalı hatta nakit kullanımınız kısa sürede gerçekleştirilmiş olacaktır.

Operatörlerin yetkili bayilerindeki personeller, faturalı hatta nakit kullanımı hakkında size gereken bilgileri verecek, ayrıntıları, hiçbir soru işaretine yer bırakmayacak şekilde açıklayacaktır. Öncelikle faturalı hattınızdaki kullanım süresi, ödeme dengenize göre size uygun olan telefon kampanyaları hakkında bilgi verilecek, size uygun olan telefon marka modeli hakkında size seçenekler sunulacaktır.

Kampanya ile faturanız üzerinden taksitli olarak aldığınız cihazınızın ödemeleri, aylık olarak faturanıza yansıtılacaktır. Aynı gün, hiç beklemeden faturalı hatlara nakit kullanımı ile yeni cep telefonu ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız. Sayfalarca form doldurmadan, bir dosya dolusu evrak hazırlayıp, bankalarda saatlerce sıra beklemenize gerek yok.  Anında, kolay ve hızlı bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Günlerce beklemeniz de gerekmiyor; başvurudur, onaydır uğraşmadan beklemeden faturalı hatta nakit sizin için aynı gün hazır, yeni cep telefonunuzu alıp hemen kullanabilirsiniz.

HATTA NAKİT TEMİNİNİN YASAL YOLLARI

Zaman zaman artan ihtiyaçlar doğrultusunda paraya ihtiyaç duyabilir, nakit temini konusunda zorlanabilirsiniz. Bu acil nakit ihtiyacını temin etmek için çeşitli arayışlara girersiniz. Bu meblağ bazen kredi çekmenizi gerektirecek bir meblağ olmayabilir. Bankalardan çekilen nakit avanslar ve ihtiyaç kredilerinin de faizleri bütçenize yük olabilir. Süre 12, 18, 24 hatta 36 ay gibi bir süre olduğu için faiz oranları yüksek olacak ve toplamda dediğiniz para ise aldığınız miktarın % 30’u hatta % 75’ine kadar faiz ödemek zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca bankaya gittiğinizde bir dizi işlemle karşılaşırsınız. Yüksek faizli, senet imzalı kredi çekmek zorunda kalmamak adına geliştirilen alternatif sistemler mevcuttur.

Ben yeni bir cep telefonu alacağım acil para lazım ve bankalarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız. Hatta nakit üzerinden cihaz alarak sorununuzu çözebilirsiniz. Hatta bazı telefon operatörlerinin banka gibi bu tür kampanyalardan haberdar etmek için aramaları da mevcuttur. İsterseniz faturaya kredi oluşturarak operatörlerin izden cihaz alabilirsiniz. Tek sahip olmanız gereken şey ise kendi adınıza kayıtlı taahhütlü faturalı bir telefon hattına sahip olmanızdır. Bu sistem çok daha düşük faizle ve çok daha kısa bir ödeme planıyla faturalı hatlara kredi veya hatta nakit imkanı sağlamaktadır. Bu imkandan faydalanabilmenin esas maddesi; banka sicilin izin bozuk olmamasıdır. Aynı mantıkla, geri ödemelerinizi düzenli yaparak banka puanınızı yükseltebilirsiniz.

Bu Yazımızı da Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz
Sıfır Aldığım Cihazımı Satarken Neden Çok Azına Satabiliyorum?

Ne Kadar Para Temin Edebilirsiniz?

Çeşitli paketler mevcuttur. 2.000 TL lik cihaz alabileceğiniz gibi 5.000 TL cihazda alabilirsiniz. Cihazı aldıktan sonra kullanmak ya da bir sevdiğinize hediye etmek sizin inisiyatifinizdedir. Önemli olan şey bilgilerinizi verirken güvensizlik yaşamamanız dır. Eğer herhangi bir güven sorunu yaşar iseniz operatörünüzden puan bilgisi ya da hangi cep telefonunu alacağınızı öğrenebilirsiniz. İşlemleri mutlaka yetkili bayilerde bizzat yapmalısınız.

Instagram Sayfamıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Jojobet - Vbet giriş -