Faturalı Hatta Kredi

Faturalı hatta kredi ile cep telefonu almak isteyenler artık kefilsiz kredi alabiliyor. Cep Telefonuna Kredi ya da Faturaya Kredi hizmetleri alacağınız kişi ve kurumlardan “Gerekli İzinlerini Ve Belgelerini” mutlaka sorun.

En az 6 AY Faturalı Cep Telefonu kullananlar, 12 Ay vade ile 1.000-7.000 TL arası Nakit, cihaz alıp satmak sureti ile temin edebilirler.

Şubelerimizi arayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.
Mesai Saatleri 09:00-19:00 (Pazar Günleri Kapalıdır)

Darıcı Danışmanlık İstanbul Şubesi
0212 9141014 Detaylı Bilgi İçin Ara

Darıcı Danışmanlık Ankara Şubesi
0312 4339795 Detaylı Bilgi İçin Ara

Darıcı Danışmanlık İzmir Şubesi
0232 3320910 Detaylı Bilgi İçin Ara

Darıcı Danışmanlık Adana Şubesi
0322 2770823 Detaylı Bilgi İçin Ara

Mesai saatleri dışında; İnternet Üzerinden dolduracağınız Başvuru Formu nu takiben ilk mesai gününde danışmanlarımız tarafından aranarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Önemli: Operatörler işlemleri sadece HATTIN YASAL SAHİBİ ile YETKİLİ BAYİLERİNDE yapmaktadır.

* İletişim Sayfamızda belirtilen telefon numaralarımız, mail ve web adresimiz dışında başka iletişim kanallarımız yoktur. Danışmanlık hizmetlerimiz çerçevesinde hiçbir şekilde her hangi bir evrak, banka bilgileri, uygulama yükleme tavsiyeleri, ürün satışı, kredi kullandırma vaatleri yoktur. Ön ödeme ve benzeri para talepleri yapılmamaktadır. “Banka Hesabınıza para yollayacağım” şeklinde iletişim kuranlara itibar etmemeli ve mutlaka ilgili mercilere şikayet etmelisiniz. Başvuru Bilgi Formu doldurursanız, sitemizde belirtilen danışman kadromuz dışında sizleri arayabilecek kişiler ile her hangi bir bilgi paylaşma malısınız.

cep telefonu kredisi

Kredi Ararken Yasa Dışı Firma ve Şahısların Kurbanı OlmayınBilinmesi Gerekenler:

Max Vade 12 Ay dır. 1 Eylül 2018 Tarihi itibari ile Operatörlerden Cihaz Alımlarında ki 24 Ay vade seçeneği kaldırılmıştır.

  1. Faturalı Hatta Kredi ile Kontratlı olarak alınacak cihazlar, ödeme kabiliyeti olmayan kişiler için bir kredi ürünü değildir.
  2. Kontratlı olarak alınacak cihazların kullanılması, birine hediye edilmesi, yeni modeli çıktığında ya da memnun kalınamaması durumunda satılması gibi kararlar, cihazı alan kişinin tasarrufundadır.
  3. Alınan cihazın, 1 Yıl, 1 Ay, 1 Hafta, 1 Gün vb zaman dilimlerinde satılması ya da satılmaması ile ilgili her hangi bir kısıtlayıcı kanun yoktur.
  4. Kontratlı Cihazların temini sadece yetkili bayilerde, yetkili kişiler aracılığı ile sağlanmalıdır.
  5. Cihaz satılacak ise, 2. El Cihaz Alım-Satımı için Emniyet Genel Müdürlüğü nün belirlemiş olduğu Cihaz Alım Satım belgesi imzalanmalı ve imzalatılarak bir nüshası alınmalıdır.

Cihazı satmadan önce mutlaka satılacak cihazın 2.el fiyatı ile ilgili gerekli araştırma yapılmalıdır.

Bu Yazımızı da Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz
Sıfır Aldığım Cihazımı Satarken Neden Çok Azına Satabiliyorum?

ÇIKMAYAN KREDİLER ARACI FİRMALAR VASITASI İLE ÇIKARTILABİLİR Mİ?

Haciz ve açık takibi olanlar bankalardan hiçbir şart altında kredi kullanamazlar. Kullandırabileceğini iddia eden şahıs ve firmalara kesinlikle güvenilmemesi gerekmektedir. Kredi Danışmanlık Firmaları, çıkmayan kredileri çıkartabilen, olumsuz kaydı bulunan kişilere yardımcı olabilen kuruluşlar asla olamazlar. Sokaklarda, otobüs duraklarında, hemen her yerde görebileceğiniz “Çıkmayan Krediler Çıkartılır” reklamlarına itibar edip zaman ve para kaybına uğramayın. Adı üzerinde, ÇIKMAYAN KREDİ zaten çıkmıyordur.

DOLANDIRICILARA DİKKAT !

İşlemlerinizi mutlaka yetkili operatörlerden, bizzat kimliğiniz ile yapmanız gerekmektedir. İşlemleri, Operatörün SGK lı yetkili personeline aklınıza gelebilecek bütün soruları sorarak, tüm detayları ayrıntıları öğrendikten sonra yapmanızı tavsiye ediyoruz. Uzaktan bayiye gelmeden işlemleri yapıp paranızı hesabınıza yollayabileceğini belirten kişiler mevcuttur. Google ve Facebook’un reklam ilkelerindeki açıklardan yararlanılarak, yanıltıcı ve sahte reklamlar verilebilmektedir. Bu kişiler “kayıtsız şartsız kredi”, “geri ödemesi olmayan kredi” ve benzeri şekillerde yanlış ve yanıltıcı haberler ile bir çok kişinin ilgisini çekmektedir.

Bu tür reklamlara asla itibar etmemeli, bu numaralar bir seferlik bile olsa kesinlikle aranmamalıdır. Merak edip arayanların telefon bilgileri kayıt altına alınarak, ilerleyen zamanlarda acil para ihtiyacınızdan faydalanılıp, dolandırma amaçlı geri aramalar yapılabilmektedir.

OPERATÖRLERDEN CEP TELEFONUNA KREDİ ALMA SİSTEMİ GÜVENİLİR BİR ALT YAPIYA SAHİP Mİ?

Faturalı hatlara kredi

Faturalı hatta kredi için faturaya nakit ve cep telefonuna kredi sistemleri tamamen güvenilir bir şekilde operatörlerin finans şirketleri tarafından yürütülmektedir. Faturaya nakit, yani faturaya kredi işlemleri ile yeni bir telefon almak, finansman sağlayacak olan cep telefonu operatörleri ya da cep telefonu operatörlerinin finansman şirketleri üzerinden yapılır.

Faturaya Kredi sisteminde ödeme limitleri, taksit miktarında belirlenen tutarlar dahilinde yapılmakta ve taksit tutarları vade boyunca değişmemektedir. Fatura üzerine kredi, bu sayede güvenilir şekilde ilerleyen bir altyapıya sahip olmaktadır. Bir çok banka gibi Operatörlerde KKB kredi notunuzu ve önceki dönem ödeme performanslarınızı referans alarak faturanıza nakit ve faturanıza kredi verir. Ancak şahıslara veya kurumlara nakit kredi kullandırmak sureti ile yeni cep telefonu verme kararını son olarak kendileri verir.

Bankalara kredi başvurusuna bulunmaya yetkin olan herkesin, faturaya nakit yani faturaya kredi sisteminden faydalanmasına izin vardır. Banka üzerinden kredi almadan cep telefonu temin etmek isteyen herkes bu yönteme başvurabilmektedir. Faturalarına kredi ile yeni bir telefon alma işlemlerinde operatörler, düzenli ödeme performansı olan müşterilerine yardımcı olmaktadır.

Geri ödeme vadeleri ile ilgili yönetmelikte değişiklik 2018 Kasım Ayının sonlarında resmi gazetede yayınlanmıştır. Hazırlanan yönetmeliğe göre, 6 ay olan cep telefonunda tüketici kredisi taksit sınırı 31 Ocak 2019 tarihine kadar 12 aya çıkartılmıştır. Fakat 31 Ocak 2019 tarihinden sonra, 3 bin 500 liranın altındaki telefonlarda taksit sayısı yeniden 6 ay ile sınırlandırılırken, 3 bin 500 liranın üzerindeki telefonlarda 12 ay olarak devam edecektir.

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu

Cep telefonuna kredi fırsatını değerlendirmek isteyen tüm müşteriler nakit kredi sahibi olarak cep telefonlarını yeniliyor.

Faturalı Hatlara Acil Kredi

Cep telefonu almak isteyenlerin faturalı hatta kredi sistemi üzerinden anında nakit kredi alarak cep telefonu alması mümkündür. Bu yöntemle kredi almak isteyen müşteriler 6 ile 12 aya varan vadelerle cep telefonu sahibi oluyor. Bu tür ihtiyaçlar için bankalardan her zaman kredi almak mümkün olmayabilir. Faturaya kredi ile normal kredi şartlarından çok daha ekonomik şartlarda kredi alınıyor. Böylece her bir faturalı müşteri kendine en uygun krediyi, fatura üzerine kredi sistemi ile seçiyor. Arada banka gibi kurumların olmadığı cep telefonuna kredi türü operatörlerden alınan bir kredidir. Böylece her bir hat sahibi telefon faturasına yansıyan uygun taksitlerle ihtiyacına uygun cep telefonunu satın alıyor.

Kefil Konusunda Merak Edilenler

Faturalı hat kullananların faturalı hatta kredi kullanabilmeleri için kefile ihtiyaçları yoktur. Faturalı hat sahibi bir müşteri kefil göstermeksizin operatörlerin finans şirketlerinden kredi kullanarak cep telefonu satın alabilir. Bankalara göre hem masraf sigorta v.b ödemeler olmadan hem de çok daha kolay alınan bir kredidir. Kefilsiz cep telefonuna kredi alanlar telefon faturasına yansıyan taksitlerle operatörlerden alınan krediyi uygun koşullarda geri ödemektedir.

Cep Telefonuna Kredi Sistemi Güvenilir mi?

Cep Telefonu almaya yönelik, Acil Kredi ihtiyacı için başvurulan bu sistemin işleyişinde güvenle ilgili herhangi bir sorun yoktur. Faturalı hat kullananlar için yeni bir cep telefonu alımından, ödemelere kadar; sistem her aşamada güvenilir bir şekilde ilerler. Faturalı hat üzerine kredi ile satın alınacak telefona karar verilir. Cep telefonu operatörü ile sözleşme yapılır. Sağlanan finansmanla tercih edilen cep telefonu satın alınır. Ödemeler her ay telefon faturasına yansıtılarak düzenli bir ödeme sağlanır. Taksit miktarı seçilen telefon fiyatına göre değişir. Belirlenen taksit miktarı da faturaya yansır. Son taksit ödediğinde ise borç kapanır. İşleyiş bu şekilde olup sistem güvenilir bir alt yapıya sahiptir.

Faturaya Kredi den Kimler Faydalanabilir?

Bankadan kredi kullanamayanlar ya kredi notu düşük ya sicili kötü ya da sigortalı bir işte çalışma yanlardır. Cep telefonu almak isteyip de banka kredisi kullanamayanlar faturaya kredi yöntemi ile cep telefonu sahibi oluyor. Bazı faturalı müşterilerin bilmediği faturalı hat üzerine kredi yöntemi ile artık birçok insan beğendiği telefonu satın alıyor. Finansman işleminde bankaları aradan çıkaran bu kredi şekli, operatörlerden alınan bir kredidir.

Hat Üzerine Kredi Sistemi Yasal mı?

Faturaya kredi kullanma işlemi tamamen yasaldır. Borç alacak ilişkisi tüm adımları ile kanunlara dayalıdır. Borç alacak anlaşması fatura hat sahibi ile operatör ya da operatöre bağlı bayiler tarafından yapılır. Yasal düzenlemelere uygun hazırlanan sözleşmede taksit tutarları ve geri ödeme vadesi belirtilir. Fatura Üzerine Kredi sisteminde, ödeme planı ve taksitler kişinin ödeme gücüne göre belirlenmektedir. Cihaz almak için yapılan anlaşma yasal olup müşteriye bu durum sözleşme yapılırken hatırlatılır.

Faturasız Hat Sahipleri Cep Telefonuna Kredi Kullanabilir mi?

Sistem üzerinden Faturalı Hatta kredi kullanarak cep telefonu almak isteyenlerin hattı mutlaka faturalı olmalıdır. Faturasız hat sahipleri cep telefonuna kredi kullanamaz. Bu nedenle sistem üzerinden fatura üstüne kredi için operatör veya ona bağlı danışman firmalarla sözleşme yapamaz ve bu şekilde telefon alamaz. Faturasız hatların bu sistemden faydalanabilmesi için sistem üzerinde çalışılmaktadır. İleride aynı uygulamanın faturasız hatlar için de geçerli olması beklenmektedir.

Sözleşme Şartlarına Uymamanın Cezası

Faturalı hatta kredi ile telefon almak isteyenler, operatör veya finans sahibi kurum ve kuruluşlarla bir sözleşme imzalar. Sözleşmede ödeme tarihi, vade ve taksit tutarlarının yazıldığı ödeme şartları yer alır. Fatura üzerine kredi için yapılan sözleşmeden doğan haklar karşılıklı hukuki ilişkileri oluşturur. Yasal bir sözleşmede de sözleşme şartlarına uymamak kanuni hakların kullanılması ile sonuçlanır. Sözleşme şartları her iki tarafı bağlayıcı olup, sözleşme şartlarını yerine getirmeyen taraf için yasal yükümlülüklerin işlemesi demektir. Faturaya kredi için yapılan sözleşmede ödeme planı bellidir. Ödeme planına uymayıp taksitleri aksatan veya ödemeyen kişi yasal yükümlülükleri yerine getirmemiş demektir. Gecikme durumunda her iki tarafın imzaladığı sözleşmedeki cezai hükümler devreye girer. Yeni bir telefon alacağım, Acil Kredi bulmam lazım derken, ödeme taksitlerini, ödeme gücünüze göre ayarlamayı sakın unutmayın.

Faturalı Hatta Kredi Çekme 2019

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom faturalı hatlar için kullanılan Faturalı Hatta Kredi Başvurusu, kefil ve teminat istenmeyen bir kredi uygulamasıdır.

Kredi alanla finansman operatör arasında acil kredi ihtiyacınızı gidererek yeni bir telefon almanız için sözleşme imzalanır.

faturalı hatta kredi - cep telefonuna kredi

Sözleşme şartları her iki tarafı da bağlayıcıdır.

Sözleşme şartlarında belirlenen taksit tutarının ödenmemesi durumunda cezai yaptırım uygulanır.

Faturasız hatlara sunulmayan bir kredi imkanıdır.

Kredi vadesi, operatörlere ve BDDK kanunlarına göre değişir.

Vadeler 6 ile 12 ay arası değişiklik gösterebilir. (1 Mart 2019 İtibari ile)

Tamamen güvenilir ve yasal bir sisteme sahiptir.

Kredi notu düşük ya da kara listede olanlar, operatörlerinin uygun görmesi durumunda, zorda olsa faturalı hatta kredi çekerek cep telefonu sahibi olabilir.

Faturalı Hatta Kredi ödemeleri telefon faturalarına ilave edilerek tahsil edilir.

Hat Üzerine Kredi ile yeni bir telefon almak için en yakın operatör bayisine gidilmelidir .

Bu konu üzerinden; Haciz veya açık takipte olanlara; Acil Kredi çıkarıldığına dair söylemler doğru değildir.

Faturalı Hatta Kredi İle İlgili Önemli Notlar

Faturalı hatlara kredi uygulaması ödeme gücü olmayanlar için uygun bir kredi ürünü değildir. Bu nedenle geri ödeme için belli bir gelire sahip olmayanlar bu sisteme dahil olamamaktadır.

Kredi başvuru sonrası kontratlı cihaz satışı ve sözleşmenin hazırlanma işlemleri operatör veya operatör tarafından yetkilendirilmiş bayilerce yapılır. Sözleşme yetkili kişiler tarafından imzalanmalıdır.

Sözleşme detaylarına hat sahibinin uymaması durumunda operatörler cezai işlemleri başlatabilir, hatta icra yoluna da gidebilir.

Herhangi bir sebepten sistemde kalmak istemeyenler borçlarını banka kredisi ile kapatarak telefon kredisinin tamamını operatörlere ödeyebilir. Bu durumda banka kredisinin ödemeleri başlayacaktır.

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Edebilirsiniz