İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlenmek isteyenler, düğün yapmayı düşünenler için bazı bankalar kredi sağlamaktadırlar. Bu krediler maddi imkanı olmayanlara çeşitli imkanlar, kampanyalar ve teklifler sunmaktadırlar. Ancak her bireyin kredi talebi onaylanmayacak olup, böyle durumlarda devlet destekli evlilik kredilerini araştırmak daha mantıklı olmaktadır. Bankaların, maddi durumu yeterli olmayanlara sağladığı evlilik kredisi, düğün kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Bu krediler, çiftlerin balayı, ev eşyası ve diğer masrafların karşılanmasını sağlamaktadır. Evleneceklere çok yararlı olacak, evlilik kredisi veren bankalar mevcuttur.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi

Devletin yeni evlenenlere, avantajlar dâhilinde sunduğu kredi imkanıdır. Bu devlet destekli evlilik kredisini almak için bazı şartlar bulunmaktadır. Devlet destekli evlilik kredisi Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sunulmaktadır. Bu krediyi almak için gerekli şartlar ise;

 • Bireylerin en az 18, en fazla 24 yaşında olmaları gerekmektedir. Fakat üniversite mezunları için en fazla 26 yaş sınırı kuralı koyulmuştur.
 • Bireylerin sicillerinin temiz olması, hiç suç işlememiş olmaları gerekmektedir.
 • Maddi imkânsızlığı belirtecek bir belge istenmektedir.
 • Bireylerin, daha önceden evlenmemiş olmaları şartları aranmaktadır. Şartlar uygun olduğu sürece, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvuru yapılabilir. Devlet destekli evlilik kredisinin özellikleri ise;
 • İlk yıl geri ödemeniz gerekmez.
 • Çekilebilecek en fazla miktar 10.000 TL’dir.
 • 36 ay vade imkânı vardır.
 • Çift ilk yılda çocuk sahibi olursa eğer, geri ödeme 1 yıl daha ertelenebilmektedir.
 • Bu kredinin faizleri düşük oranlıdır.

Vakıf Bank Evlilik Kredisi

Vakıf Bank evlilik kredisi, 18 aya kadar vade sunmaktadır. Vakıf Bank bu krediyi verirken kefil istemez. En fazla 20.000 TL çekilebilir. Faiz oranı en fazla %1,55’tir. Başvuru sırasında ise, eğer gerekliyse ikametgâh belgesi, nüfus cüzdanı veya ehliyet ve gelir belgesi gerekmektedir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar
Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Türkiye Finans Bankası Düğün Kredisi

Çekilebilecek en fazla miktar 100.000 TL’dir. 36 aya kadar vade imkânı verir. Ayrıca başvurunuzu İnternet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İşbank Dolar Kuru

Yapı Kredi Bankası Düğün Kredisi

En yüksek alınabilen tutar 100.000 TL’dir. Vade oranını 36 ay olarak sunmaktadır. Faiz oranı, bireylerin kredi tercihlerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bankanın sizden talep edeceği belgeler arasında, maaş bordrosu, emekliler için maaş gelir belgesi, esnaflar için gelir durumunu gösteren resmi bir belge ve varsa herhangi bir dış gelirin belgesi bulunmaktadır.

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Garanti Bankası evlilik kredisi için en yüksek miktar 85.000 TL’dir. Vade oranı her banka ile aynıdır. Garanti Bankası evlilik kredisi faiz oranlar;

 • 1.000-25.000 TL için %1,59
 • 25.000-50.000 TL için %1,49
 • 50.000-75.000 TL için ise %1,39 faiz oranı koyulmaktadır. Düğün kredileri kuralları her bankaya göre değişmektedir fakat belli başlı kurallar değişmez. Çiftler birbirlerine kefil olabilirler. Taksit erteleme imkanları vardır. İstenen kredi miktarı bireyin mali durumuna göre belirlenir. Son olarak da birey, KKDF ve BSMV vergilerine tabii tutulmaktadır.

Kuveyt Türk Evlilik Kredisi

En yüksek çekilebilen tutar 100.000 TL olarak sınırlandırılmaktadır. Kuveyt Türk’ten alacağınız krediler doğrultusunda sizlere belli kampanyalar sunulmaktadır. Örneğin, evlenmeden 3 yıl önce, bir düğün hesabı açarak birikim yapabilirsiniz ve bu ileride size kolaylık sağlar.

Evlilik Kredisini En Düşük Faiz Oranlarıyla Sunmakta Olan Banka Hangisidir?

En uygun evlilik kredisi veren banka, faiz, vade ve kredi miktarı bakımından Garanti Bankasıdır. Akbank da Garanti Bankasının en büyük rakiplerinden birisidir. Garanti Bankası 20.000 TL için %1,59 faiz koyarken, Akbank aynı miktar için %1,19 faiz uygulamaktadır. Ama Garanti Bankası limiti arttığında bile faiz oranları düşük olabilmektedir. Başvuru için gerekli belgeleri tamamlayıp, istenen şartlara uyarsanız ve başvurunuz onaylanırsa evlilik kredisinden kolay bir şekilde faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda kredi notunuz da oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bu da göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli noktadır.

İlginizi Çekebilir:  Emekliler İçin Kredi Veren Bankalar

Evlilik Kredisini Gelir Belgesiz Edinebilmek Mümkün Müdür?

Gelir belgesiz, kefilsiz, evraksız ve senetsiz kredi veren bankalar, Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıf Bank, Garanti Bankalarıdır. Balayı, düğün, beyaz eşya ve diğer masraflar için oldukça pratik bir şekilde bu kredilere başvurabilirsiniz. Herhangi bir resmi evrak istememesi sebebiyle işleminiz daha kolay olacaktır.

Facebook Sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir