İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler

Bankalar ile daha önce çalışmamış veya daha önceden kullanmış olduğu krediyi ödemekte zorluk yaşayan kişiler sicili bozulduğu için şuan bankalar ile çalışamıyor olabilir. Bildiğiniz üzere kredi notu, kredi çekebilmeniz için en önemli kriterlerden birisi. Kredi notu düşük olan kişiler de maalesef bankalar yerine farklı kuruluşların sağlamış olduğu kredi seçeneklerini tercih ediyor.

Daha öncelerde de olduğu gibi, 2018 – 2019 banka dışında kredi veren yerler bulabilmek oldukça kolay. Bu yazımız sayesinde de sizlere banka dışında kredi veren yerler hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızı sonuna kadar tamamen okursanız bankaların haricinde kredi kullanabileceğiniz finans şirketlerine ulaşabilirsiniz.

Bunu da Okumalısın
Faturalı Hatta Kredi
“Max:12 AY VADE İLE Anında 7.000 TL”

Kredi Veren Yerler

Yeni getirilmiş olan yasal düzenleme ile beraber bir çok finans şirketi belirli kriterler sağlandığı zaman size kendi belirlediği faiz oranları üzerinden kredi verebiliyor. Örneğin Koç Finans şirketi Koç Holding tarafından kurulmuş bir finans şirketidir. Bu şirket genel olarak bakıldığında Koç Holding‘in sahibi olduğu araç markalarını satın almak istediğimizde karşımıza çıkabiliyor. Koç Finans sayesinde sürekli olarak taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Bu tarz büyük holdinglerin kurmuş olduğu firmalar denetlemeye tabi yasal firmalardır ve bankalar kadar da güvenilirdir.

Bu tarz büyük holdingler bu paraları kredi adı altında kendi bünyelerinden sağlayabiliyor ve müşteri memnuniyetini esas alıyorlar. Senet karşılığında belirli faiz oranları ile bu tarz firmalardan kredi kullanabilir ve bankalara gitmeden işinizi halledebilirsiniz. Ancak bu tarz firmalar bile olsa kimse size sorgusuz-sualsiz kredi ödemesi yapmayacağı için sizlerden ek bilgi ve belge talebinde bulunabilir. Bu belgeler firmadan firmaya değişiklik gösterebileceği gibi bazı firmalar istemeyebilir.

Hangi Firmalar Senetle Kredi Veriyor?

Bu tarz büyük holdinglerin yanı sıra küçük işletmelerden de para talebinde bulunabiliyorsunuz. Örneğin günümüzde bazı galericiler, kuyumcular senet karşılığında sizlere borç para verebiliyor ve bu parayı elbetteki belirli faiz oranları çerçevesinde sizlere sunuyor. Ancak bu durumun güvenilirliği ve yasallığı gerçekten tartışma konusu olabilir. Her ne kadar çıkmaz bir durumda olsanız da öncelikle başvuracağınız yöntemler tamamen yasal ve güvenilir yöntemler olmalıdır. Bu tarz kişi ve kişilerden alacağınız para sonrasında başınızın belaya girmesi gibi bir durum da söz konusudur. Karşınızda büyük bir firma, kurumsal bir işletme olmadığı için muhatabınız direkt olarak kişiler olacaktır. Ayrıca bu yapacağınız işlem kesinlikle ve kesinlikle yasal olmayacaktır!

İlginizi Çekebilir:  Kredi Borcu Ödenmedi. Hapis Yatar mıyım?

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Yerler

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, sicili bozuk olana kredi, bozuk banka siciline kredi, bozuk sicil ile kredi çekmek hakkında bilgiler yazımızın devamında yer alıyor. Günümüzde bankalar ile çalışabilmek için öncelikle kredi sicilinizin yani KKB‘nin (kredi notunuzun) yüksek ve istikrarlı olması gerekmektedir. Ancak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar da mevcuttur. Yani kredi notunuz düşükse ve bankalarda olan siciliniz bozuksa endişelenmeye gerek yok. Bu yazımızda sizlere sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listemizi sunacağız.

Bu sayede kredi siciliniz ne kadar bozuk olursa olsun, kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun kredi kullanabilecek ve borçlarınızdan kurtulabileceksiniz. Daha öncelerde kredi sicili bozuk ve kara listede olanlara kredi verildiğinde BDDK kredi veren bankaları cezalandırıyordu ve bankalar da bu işlemlere yanaşmıyordu. Ancak durum değişti, peki kara listede olanlara kredi veren yerler hangileri?

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Söylediğimiz gibi bu kriterlere sahip olan kişiler de kredi kullanabiliyor. Ancak yasal takibe düşmüş, bankalar ile ciddi problemler yaşıyorsanız bu makale size göre olmayabilir. Örneğin bankalar tarafından yasal takibe alınmış ve sürekli olarak ödemelerini geciktirmiş iseniz bankalar tarafından olumlu sonuç alabilmeniz zor olacaktır. Bu gibi bir durumdaysanız senetle kredi bölümümüzü inceleyebilirsiniz. Ancak altta bulunan bankalardan da kredi başvurusu yapmayı deneyebilirsiniz. Peki bu bankalar hangi bankalar? Bu bankalardan gerçekten de sicilim bozuk olsa da kredi kullanabilir miyim? Gelin hepsini beraber inceleyelim.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir