İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Avea Faturasına Kredi Nasıl Alınır

Faturalı hat sahipleri, telefon faturaları üzerine kredi çekerek bu kredileri operatörlerinden elektronik eşya alımlarında kullanabilmektedir. Avea faturasına kredi çekerek, çekilen krediyi faturanıza yansıtarak ödeme kolaylığı yaşayabilirsiniz. Faturalı hat üzerine kredi çekimlerinde kredi veren operatörler ve bankalar bazı şartları da tüketiciden beklemektedir. Bu şartları yerine getiren tüketiciler aydan aya farklı ödeme seçenekleri ile kredi tutarlarını ödeyebiliyor.

Bankalar, Avea faturasına kredi kullanımını genellikle telefon alımlarında müşteriye sunmaktadır. Yani nakit ihtiyaçlarınız için faturalı hat üzerine kredi kullanmanız pek mümkün değildir.

FATURALI HAT ÜZERİNE NASIL KREDİ ÇEKİLİR?

Pek çok telefon operatör firması faturalı hat sahiplerine ek kredi imkanları sunmaktadır. Bu krediler ile farklı ödeme yöntemi tercih edilerek tüketicilerin alışveriş yapması sağlanmaktadır. Yani faturalı hat sahibi olan kişiler, faturalarına yansıtılan taksitler ile cep telefonu satın alabilmektedir. Bu durum tam olarak bir kredi kullanımı değildir. Telefon hangi operatöre bağlı ise operatör firması müşteri için ek ödeme imkanları sunmaktadır.

Elektronik eşya alımlarında kaldırılan taksit olanakları bir nevi operatörler sayesinde tekrar müşteriye sunulabilmektedir. Faturalı hat üzerine telefon almak isteyen kişiler ödemelerini 12 ya da 24 ay taksit ile yapabilmektedir. Taksit imkanlarının fazla olması hem tüketiciyi zor duruma sokmamak da hem de operatörlerin kendi bünyelerinde satışlarını artırmaktadır.

FATURALI HAT ÜZERİNE TELEFON ALMANIN AVANTAJLARI

Avea faturasına kredi telefon almanın tüketici açısından pek çok avantajı bulunmaktadır. İlk olarak tüketici faturalı hat üzerine telefon satın aldığında daha fazla vade seçeneğine sahip olur. Çünkü çıkartılan yeni yasa ile BDDK, kredi kartlarında elektronik alışverişine taksit açısından bir sınır getirmiştir. Bu sınır telefon alımlarında taksit seçeneğini ortadan kaldırmaktadır.

Operatörlere bağlı faturalı hat üzerine telefon alımlarında ise tüketiciler için daha fazla taksit seçeneği sunulmaktadır. 12 aydan başlayan bu taksit seçeneği tüketicilerin daha kolay ödeme yapabilmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir:  2020 Konut Kredisi Faizlerinde Düşüş Yaşanıyor

Faturalı hat üzerine telefon alımlarında diğer bir avantaj ise faiz durumunun yaşanmamasıdır. Yani normal kredi çekimleri gibi çekilen kredi tutarına ek faiz uygulaması yapılmaz. Alınan telefon fiyatı ne kadar ise o tutar faturalı hat üzerine aylık taksitler şeklinde yansıtılır.

Bu Yazımızı da Mutlaka Okumanızı Tavsiye Ediyoruz
Sıfır Aldığım Cihazımı Satarken Neden Çok Azına Satabiliyorum?

Instagram Sayfamızı buradan takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir