İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Anında Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankaların kredi işlemlerine son gelen yasal düzenlemelerin ardından, anında kredi veren bankalar hangileridir? sorusu dikkat çekmeye başlamıştır. Kredi notu düşük olan veya çok acil nakit ihtiyacı bulunan vatandaşlar anında kredi onayı alabilecekleri bankaların araştırmasını yapıyorlar. Kredi notunuz düşük dahi olsa anında kredi onayı alabileceğiniz bankaların listesini ve bu bankaların şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Bankalardan Kolay Kredi Alabilirsiniz?

İnternetin bankacılık işlemleri için kullanılabilir hale gelmesinin ardından, birçok banka şubelerini internet bazında oluşturmaya başlamışlardır. Öyle ki, fiziki bir şubeye sahip olan bankalar bile internet bankacılık şubelerini yalnızca internet müşterileri için oluşturmaya başlamışlardır. CepteTEB, NKolay veya EnPara gibi internet şubeciliği hizmetleri yalnızca bu sisteme birkaç örnektir.

Kolay kredi çekebileceğiniz bankaları detaylı incelediğimiz zaman, bu bankaların internet şubeciliği sistemiyle çalışan bankalar olduğu görülmektedir. ING Bank, CepteTEB, EnPara, NKolay gibi internet şubeciliği sistemini benimsemiş bankalardan kolaylıkla kredi çekme şansınız olabiliyor. İnternet başvurusu oluşturduğunuz kredilerde başvuru sahiplerinden genellikle evrak talep edilmiyor, fakat bazı bankaların ödemelerinizi değerlendirmesi sonucu evrak talepleriyle karşılaşabileceğinizi unutmamalısınız. Kefil talebini öne sürmeyen internet şubelerinden ihtiyaç kredinize kolaylıkla onay veriliyor.

İnternet Bankacılığında Masraflar

İnternet bankacılığına ilişkin oluşturulan kredi kampanyalarının takipçisiyseniz, bu kredilerde karşınıza çıkacak olan yaklaşık masraf rakamlarını biliyorsunuz demektir. Fakat eğer kredi araştırmalarınıza yeni başladıysanız, şubeye gitmenize gerek kalmadan internetten başvurabildiğiniz bu kredilerin limit ve masraflarına aşina değilsinizdir.

İnternet şubelerinden kredi başvurusu yapma ve kredi çekme imkanı sunan bankalar, genellikle bu kredileri ihtiyaç kredisi kategorisinde sunarlar. İnternet şubelerinden yapılan başvurularda konut kredisine rastlamak pek mümkün olmasa da, zaman zaman konut kredisi kampanyaları da düzenlenebiliyor. İhtiyaç kredisi temeliyle başvurabileceğiniz kolay kredilerde, kredi tahsis ücreti olarak binde 5 oranında bir tutar talep edilir. Eğer 10.000 TL’lik bir kredi çektiyseniz, 50 TL tutarında kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekebilir.

İlginizi Çekebilir:  ING Bank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

İnternet Bankacılığı Kredileri Limitleri

Bahsi geçen internet şubelerinin kredi çekim limitleri, dönem dönem düzenlenen kampanyalar çerçevesinde değişebiliyor. Düzenlenen yeni yasalarla bankaların düşen faiz oranlarıyla birlikte, kredi çekim limitlerinde de belirli bir düzen oluşmuştur. Buna göre;

 • CepteTEB ile 30.000 TL’ye varan kredi kullanırken tahsis ücreti ödemezsiniz. Bu krediyi çekerken banka sizden sigorta yaptırmanızı talep eder.
 • QNB Finansbank’ın bir hizmeti olan EnPara ile 30.000 TL’lik bir çekim limiti kullanabilirsiniz ve tahsis ücreti talep edilmez. Sigorta yaptırmanız gerekecektir.
 • ING Bank ile 50.000 TL kredi kullanırken, binde 5 oranında tahsis ücreti ödemelisiniz. Sigorta yaptırmanız banka tarafından istenmektedir.
 • Aktifbank’ın bir hizmeti olan NKolay ile 30.000 TL kredi çekerken, binde 5 tahsis ücreti ödemeniz isteniyor. Sigorta talebi bu kredide de yer alıyor.

Kredi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi başlığıyla ele aldığımız kolay kredilerde faizler bankadan bankaya değişmektedir. Kredi faiz oranlarının her bankada farklı olmasının en temel nedeni, her bankanın farklı politikalara sahip olmasından kaynaklıdır.

Kolay kredi veren bankaların listesini ele aldığımız zaman;

 • ING Bank ile %1.29 faiz oranı,
 • CepteTeb ile %1.25 faiz oranı,
 • EnPara ile %1.29 faiz oranı,
 • NKolay ile %2.39 faiz oranı seçenekleriyle kolay kredi kullanabilirsiniz.

İnternet şubelerinin hemen hemen her birinde kullanabileceğiniz ve kefilsiz, şartsız olarak alınabilen bu kredilerde 60 ay vade seçenekleri uygulanıyor. Kredilere ister bankaların müşterisi olarak, isterseniz de yeni bir müşteri adayı olarak başvuruda bulunabiliyorsunuz.

Kredi Notunuz Düşük Olsa da Kolay Kredi Çekebilirsiniz

Kredi notu, bankalardan kredi çekim işlemlerinde dikkat edilen ilk konulardan bir tanesidir. 0-1900 aralığında olan kredi notu puanlarında notunuz ne kadar yüksekse, kredi çekme şansınız da o kadar yüksek olabiliyor. İnternet şubelerinden kredi çekme aşamasında da kredi notunuza dikkat edildiğini vurgulamamız gerekiyor. Fakat bankaların şartsız ve kefilsiz kredilerine başvurursanız, kredi notunuzun diğer kredi başvurularında olduğu gibi birincil öncelikle ele alınmayacağını da söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir:  Bankalarda Bulunan En İyi Hizmetler

Online Kredilerde Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online kredilerin başvurularını, bankaların internet şubelerinden gerçekleştirmeniz gerekiyor. 18 yaşından büyük olmanız, aranan ilk şartlardan bir tanesidir. Eğer başvuru yaptığınız bankayla hiç çalışmadıysanız, kredi notunuzun göz önünde bulundurulacağını bilmelisiniz. Sabit bir gelire sahip olmak ve gelirinizi aşmayan bir kredi seçmeniz, bankanın anında krediyi onaylamasını sağlayacaktır.

2 Yorum

 1. parke parke 12 Ekim 2020

  Merhabalar bazen telefon hattı üzerine kredi almayı deniyorum ama kredi limitimin düşük olduğunu söylüyorlar. Bu gibi durumlarda alternatif kredi kaynakları var mıdır? Teşekkürler.

  • Her Keseye Kredi Her Keseye Kredi 18 Mart 2021

   Kredi çekmenize yardımcı olacağını söyleyen şahıs ve kurumlara kesinlikle kişisel bilgilerinizi vermeyiniz. Çıkmayan kredileri çıkartabilecek şahıs ya da bir firma yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir